TEST: Philips PFH6550 50" Android TV Full HD
- Słowem wstępu
- Wyposażenie i Złącza
- Ambilight
- Menu telewizora
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Reprodukcja Obrazu
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa
- Kontrast i Czerń
- Seans w dzień
- Równomierność ekranu
- UltraHD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- Android TV
- Obsługa multimediów
- Jakość dźwięku
- Oglądanie telewizji DVB-S / DVB-T / DVB-C
- Podsumowanie i ocena
Słowem wstępu
Często stoicie przed trudnym wyborem podczas kupowania nowego telewizora: wybrać prosty w budowie ekran jednak z rozdzielczością 4K czy może model Full HD ale posiadający naprawdę bogate wyposażenie oraz bardzo dobry obraz. Zazwyczaj odsyłam do naszego kalkulatora odległości oraz proponuję się zastanowić czy aby na pewno warto inwestować w naszym przypadku w tanie 4K. Testowany poniżej Philips z systemem android jest doskonałym tego przykładem. Model 6550 Android TV jest niezwykle bogato wyposażony a rozdzielczość jaką oferuje to właśnie Full HD. Wersja 50 calowa kosztuje także bardzo atrakcyjne pieniądze. Aktualnie 2790zł. Zobaczmy zatem na co stać ten model.
Wykonanie w tej klasie to już standard dla Philipsa. Jest naprawdę dobrze a nowoczesny design może się podobać. Całość w lekkim, jasnym odcieniu. Telewizor będzie zatem pasować do nowoczesnych wnętrz. Srebrna ramka otaczająca ekran to zaledwie 1cm. Po środku dolnej ramki, umieszczono logo Philipsa na specjalnie wysuniętym elemencie. Jest on podświetlany jasną barwą w czasie gdy telewizor jest włączony. Patrząc na tył widzimy od razu to co najważniejsze czyli 3-stronny system Ambilight. Więcej o nim napiszę w dalszej części testu.
Podstawa to do bólu klasyczne rozwiązanie. Jednak dzięki temu, telewizor można ustawić właściwie na każdej szafce. Jest ona dość wąska i ustawna. Szerokość w przypadku wersji 50 calowej to 65cm a głębokość wynosi 26,5cm. Warto także zaznaczyć, że stopa jest obrotowa co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.
Stopa ma klasyczny kształt. Szerokość podstawy wynosi 65cm a głębokość 26,5cm
Ramka otaczająca ekran to zaledwie 1cm To naprawdę minimalna grubość jaką praktycznie można zaproponować w tym temacie. Nie trzeba chyba pisać, że ekran z taką ramką najładniej prezentuje się powieszony na ścianie. Sama grubość w najniższym miejscu ekranu to około 6cm. Oczywiście idąc w górę ekran robi się sporo smuklejszy.
Rozstaw śrub nie jest typowy. Szerokość to 40cm natomiast wysokość – 20cm. Czyli prostokąt.
(852)