Test Philips OLED 819 – jedyny taki telewizor Ambilight TV na rynku!
Warning: DOMDocument::loadHTML(): Empty string supplied as input in /alt/home/webmaster.hdtv/www/hdtvpolska.com/wp-content/plugins/bootstrap-3-shortcodes/bootstrap-shortcodes.php on line 2122
- Wygląd i budowa Philips OLED 819
- System podświetlenia Ambilight – trójstronny
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kontrast i czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu P5 AI Perfect Picture
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV
- Wbudowane głośniki i brzmienie
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2, satelitarna, kablowa
- Wyniki testu Philips OLED 819
- Werdykt
Odwzorowanie ruchu
Philips OLED 819 posiada 144Hz matrycę, która została wsparta bardzo dobrym w naszej opinii upłynniaczem ruchu. Do wyboru mamy dwa suwaki z których pierwszy odpowiada za płynność ruchu, a drugi za redukcję smużenia, zgodnie ze swoją nazwą.
Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.
Wyniki Philips OLED 819 są jak na telewizor z organiczną matrycą przystało – bardzo dobre. Funkcja upłynniania działa poprawnie bez większych ilości artefaktów. Wartością, która da najlepszą ostrość w ruchu będzie ta maksymalna. Co ciekawe, względem poprzednika producent nie wyposażył telewizora w system umieszczania czarnej klatki (BFI) celem jeszcze lepszych osiągów.
Warto pochylić się także nad tym jak wygląda ilość rozmycia przy treści HDR. W tym przypadku, konkurencyjne telewizory LCD nie mogą korzystać ze wszystkich swoich technik wspomagania ruchu. W takich scenariuszach zaczyna się ponownie liczyć czas reakcji matrycy, który… jest bezkonkurencyjny w telewizorach OLED, takich jak testowany Philips! Różnica nie jest miażdżąca, ale istotna:
Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.
Telewizor LCD – treść sportowa HLG HDR | Telewizor OLED – treść sportowa HLG HDR |
(23747)
Nie,nie i jeszcze raz nie dla telewizorów OLED od Philipsa! Mijają 2 lata od momentu, kiedy matryca tego typu w modelu topowym za przeszło 10tys.zeta uległa uszkodzeniu i chociaż minął dwuletni okres gwarancji, to telewizor nie wiem czy był w użytku w tym okresie max pół roku- pracuję za granicą i rzadko jestem w domu. Opinia serwisu-śmietnik!, a ja do dziś nie mogę wyjść z traumy. Ta firma mnie po prostu okradła! Całkowity brak wsparcia pogwarancyjnego. Jeżeli czytacie że wypalenia i powidoki mogą być powodem do obaw, to zapewniam was są to najmniejsze problemy jakie mogą was spotkać. Wierzcie mi… Czytaj więcej »
Tutaj niestety muszę się zgodzić. Mam od roku poprzedni model OLED818 i ogólnie telewizor jest super, ALE już pierwszego dnia zauważyłem, że telewizor świergocze. Irytujący dźwięk dobrze słyszalny przy nocnym oglądaniu zgłosiłem od razu. Niechętnie przystąpili do naprawy, chyba na zasadzie, że wymyślam, ale w końcu się udało. Wymieniona została płyta główna. Świergotanie ustało, ale tylko w jednej, konkretnej konfiguracji, z podłączonym kablem Ethernet. Jeżeli jednak odepnie się go lub podłączy cokolwiek do HDMI, to znowu. Panowie z Philipsa zrobili test U SIEBIE, na SWOIM egzemplarzu i stwierdzili, że u nich działa. Po tej rozwalającej logiką mózg odpowiedzi odpuściłem, bo… Czytaj więcej »
Jakie są największe różnice miedzy OLED819 a OLED818. Warto dopłacić do 819 ?
Czy problem z przejściami tonalnymi które opisuje jest do naprawy aktualizacjami? Można także prosić więcej zdjęć oddających ten problem?
Philips ma od lat problem z przejściami tonalnymi w OLEDach a więc nie spodziewałbym się, że nagle, magicznie jakaś aktualizacja to teraz poprawi. To duża wada ich OLEDów.