TEST: Panasonic 55" 65" AX900 Ultra HD 4K 55AX900 65AX900 TX-65AX900 TX-55AX900
- Słowem wstępu
- Wygląd
- Wyposażenie
- Reprodukcja barw
- Pomiary
- Zaawansowane ustawienia obrazu i kalibracja
- Poszerzona paleta barw
- Kontrast i czerń
- Seans w warunkach dziennych
- Odwzorowanie ruchu
- Równomierność podświetlenia, Input Lag
- Budowa telewizora
- Ultra HD 4K
- Technologia 3D
- Granie na konsoli i PC
- Smart TV
- TV Anywhere
- Menu telewizora
- Jakość dźwięku
- Oglądanie telewizji DVB-T / DVB-S
- Pobór energii
- Podsumowanie
Budowa telewizora
“Na deser” postanowiłem zachować akapit o budowie telewizora. Mając taki sprzęt w rękach nie omieszkałem zajrzeć do środka Oto co widzimy po zdjęciu tylnej obudowy:
Budzi podziw, nie da się ukryć. Centralnie po środku znajduje się sekcja sterująca diodami podświetlającymi strefy ekranu:
Sterowana jest ona z płytki znajdującej się pod spodem. Podejrzewam (aczkolwiek to tylko moje domysły), że na owej płytce znajduje się procesor obliczający w czasie rzeczywistym, które strefy mają zostać przygaszone i jaka w związku z tym musi zostać nałożona korekta na obrazu. Stąd potrzeba zastosowania dużego radiatora odprowadzającego ciepło, wszak ilość obliczeń jest bardzo duża i musiano zastosować odpowiednio mocne układy obliczeniowe. Po zdemontowaniu systemu chłodzącego widzimy heatsink, czyli element zbierający ciepło z elektroniki. Tego niestety nie odmontujemy, ponieważ jest on przyklejony na taśmy termoprzewadzące, które są tak mocne, że istnieje obawa o zniszczenie układu.
Jak widzimy sekcja zasilania jest bardzo pokaźna
Podstawowego procesora obrazu szukałbym zaś na płytce ze złączami, aczkolwiek mogę się mylić, bo tego heatsinka również nie udało się zdjąć
Zbliżenie na wentylatory – tych jest aż 4
Subwoofer:
(1102)