Testujemy flagowy OLED TV Panasonic LZ2000 – dla konesera najwyższej jakości obrazu
- Wygląd
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Odwzorowanie ruchu
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- System multimedialny My Home Screen 7.0 OS
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC, satelitarna, kablowa
- Jakość dźwięku
- Podsumowanie i ocena
Jakość dźwięku
Panasonic OLED LZ2000 wprowadza dźwięk kierunkowy jako dodatek do pakietu audio Panasonic 360° Soundscape all-in-one, który zapewnia wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Wiele wbudowanych głośników skierowanych w górę, w bok i do przodu tworzy przestrzenną scenę dźwiękową z zawartością Dolby Atmos. Oprócz poprawy dźwięku przestrzennego, LZ2000 jest wyposażony w nowy zaawansowany system głośników Front Array, który kieruje dźwiękiem, zapewniając dokładny i czysty dźwięk oraz formowanie wiązki.
Panasonic we flagowym modelu LZ2000, postarał się o implementację dobrego systemu głośników, które powinny zadowolić większość użytkowników. Brzmienie jest bardzo przyjemne dla uszu a dźwięk jest pełny. Oczywiście nie jest to poziom mocnego zewnętrznego systemu audio więc osoby lubujące się w mocniejszych brzmieniach powinny zastanowić się nad zewnętrznymi głośnikami (jeśli ich jeszcze nie mają). Wbudowany system audio wspiera Dolby Atmos co można odczuć, jest to niewątpliwie duży plus.
Dźwięk przestrzenny wymaga odpowiedniej konfiguracji, którą wykonamy przez specjalny kreator:
Moc RMS głośników to łącznie 160W, a więc całkiem sporo biorąc pod uwagę, że to system zintegrowany z telewizorem. Jest to układ: (przednia matryca liniowa: 80 W + boczne: 15 W x 2 + skierowane do góry: 15 W x 2 + niskotonowy: 20 W) 7 kanałów + niskotonowy mono z radiatorem pasywnym x 2. Mamy również możliwość użycia korektora jeżeli stwierdzimy, że chcemy np. więcej basu i wysokich tonów. Jeżeli stwierdzimy, że brzmienie systemu grającego nas satysfakcjonuje ale chcemy dodać więcej niskich tonów, to jest również opcja podłączenia oddzielnego subwoofera do gniazda słuchawkowego i skonfigurować precyzyjnie poziom odcięcia.
(30805)
jaką jasność (SDR) ma Panasonic LZ1000?
Szacowana redakcjo kiedy test następcy tym nie mz2000?
witam,
prośba o wsparcie w temacie – mam do wyboru Panasonic LZ2000 77 cali oraz LG G23LA EVO 77
niestety nie jestem ekspertem w tej dziedzinie – 🙁
podobna cena
będzie użytkowany w jasnym salonie – TV naziemna, Canal plus online, netflix, youtube
który byście wskazali do zakupu ?
z góry dzięki
Jestem bardzo ciekaw na ile AUDIO Panasonica jest lepsze od Sony A95K?
Czy możesz coś Piotrku na ten temat napisać?
Dziękuję.
Moim zdaniem do audio w LZ2000 trzeba podejść tak: on daje naprawdę dużo jeżeli chodzi o Dolby Atmos bo widać po tyle ile tam jest napakowane głośników. Tutaj jest na pewno pewna przewaga. A95K nie ma po prostu fizycznie tyle sprzętu na plecach ale dźwięk ma też bardzo dobry. Jednak sam Atmos z racji fizyki wydaje się lepszy do osiągnięcia na LZ2000. Audio w A95K porównałbym bardziej do np. LZ1500 itp. LZ2000 ma wyjątkowo rozbudowaną sekcję audio i tutaj może już bliżej jest raczej do Philipsa OLED937 niż do innych telewizorów.
A dorzucając do porównania Q-Symphony tzn S95B + Q950A z zewnętrzną przystawką AppleTV4K, to jak wypadnie Atmos u Samsunga i czy LZ2000 lepiej się sprawdzi akustycznie i „wizyjnie” w HDR np w Netflix?
Piotr, czekałem na ten test i teraz mam nie lada zagadkę. Panasonic LZ2000 czy Sony AJ90?
Ze względu na rozmiar matrycy 77” lub 83” matrycy Samsunga nie uwzględniam.
Content – Filmy, VOD, Sport + Apple TV 4K 2022 po HDMI,
Spodziewałem się lepszej wierności kolorów dla flagowego modelu Panasonica – nawet taki Samsung S95B wypada w zestawieniu lepiej, tylko ilością rozmycia Panasonic bije Samsunga.
co to za bajdurzenie hahhahaha