Test telewizora Hisense U8NQ – najlepszy Premium Mini LED TV według EISA
- Hisense – co to za firma? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?
- Co to jest technologia Mini LED?
- Budowa i wygląd Hisense U8NQ
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Testy szczegółowe
- Kontrast i czerń
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV VIDAA 7.6
- Wbudowane głośniki i brzmienie
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC
- Wyniki testu telewizora Hisense U8NQ
- Werdykt. Hisense U8NQ z Mini LED – czy warto?
Matryca, zalecane ustawienia
Matryca
Hisense U8NQ wykorzystuje matrycę VA o natywnej częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. I musimy oddać to, że byliśmy mile zaskoczeni po zmierzeniu jej natywnego kontrastu. Ten wyniósł bowiem solidne 4612:1 po przeprowadzonym procesie kalibracji w naszej redakcji. Oznacza to, że nawet bez włączonego lokalnego wygaszania kontrast i czerń będą przynajmniej dobre. A jak wiemy, to właśnie te dwa czynniki stanowią podstawę do oceny jakości obrazu. Gdy są one na wysokim poziomie, możemy na start powiedzieć, że obraz jest dobry, plastyczny. W tym całym zachwycie nie możemy zapomnieć o równie istotnej kwestii, jaką jest samo źródło mocy świetlnej matrycy, bowiem jest nim system diod Mini LED. Panel został podzielony na 1600 niezależnie działających stref podświetlenia, a dokładnie rzecz biorąc 40 w pionie i 40 w poziomie. Taki wynik powinien się przełożyć na wysoki wynik w materiałach HDR oraz znaczne zminimalizowanie efektu halo/bloomingu.
Analiza widma podświetlenia potwierdziła słowa producenta i mamy tu do czynienia z pełnoprawną powłoką QDEF (QLED), która zapewnia bardzo szerokie pokrycie palety barw DCI-P3 (97%) oraz BT.2020 (82%). Takie wyniki pozwolą na wyświetlenie niesamowicie soczystych kolorów i bardzo dobrą pracę z materiałami nagranymi w szerokim zakresie dynamicznym. Zdjęcie pod mikroskopem potwierdza użycie panelu VA oraz jego charakterystyczną dla tego producenta budowę. Subpiksele zostały podzielone na cztery większe i cztery mniejsze domeny, które mają zapewnić lepsze kąty widzenia niż w standardowych matrycach VA, nieposiadających podziału. Analizę widma, jak i zdjęcia spod mikroskopu, znajdziecie po prawej stronie.
Zalecane ustawienia
Zmianą w stosunku do lat ubiegłych, najlepszym trybem fabrycznym okazał się w tym przypadku najnowszy tryb “Filmmaker”. Włączenie tego trybu to wszystko, co może zrobić użytkownik, by otrzymać najlepszą jakość obrazu bez wykupowania usługi profesjonalnej kalibracji.
(24493)
A ja się zastanawiam nad tym hisense 65u8nq lub Sony k-65xr70. Co sądzicie, co lepsze, suche dane katalogowe wskazują na chińczyka.
Witam, Odradzam wszystkim zakup telewizorów tej marki – ze względu na obsługę dodatków. Kupiłem dość tani model 65U7HQ 65 (kosztował 4 tys.) zachęcony testami i reklamami. Dlaczego: Brak aplikacji skyshowtime, do niedawna brak MAX, Apple Tv. Wielka bieda w aplikacjach. Telewizor nie rozpoznaje sieci lokalnej – nie ma możliwości podłączyć sie z Qnap-em (działa to bez problemu nawet z starym Samsungiem). Ma duze problemy z wykrywaniem pendrive zwłaszcza tych pow. 32GB) . Producent/serwis – olewa całkowicie zgłaszane problemy.
To niestety coraz częstsza przypadłość. Ja nawet w sredniopółkowym sony mam niedziałającą aplikację apple tv mimo tysięcy postów na forach domagających się poprawienia aplikacji, nic się nie dzieje. W końcu kupiłem chromcasta.
witam
co byście wybrali ten Hisense czy
TCL 75C855 75 ?
TCL
Hisense 75″ jest na matrycy IPS
Panowie, czy moglibyście uwzględniać w testach weryfikację jednorodności matrycy i DSE? Oczywiście to zależy od egzemplarza, ale jednak nawet na podstawie jednej sztuki można wyciągnąć jakieś wnioski.