Test telewizora Hisense U8NQ – najlepszy Premium Mini LED TV według EISA
- Hisense – co to za firma? Skąd się wziął prężnie działający w Polsce producent?
- Co to jest technologia Mini LED?
- Budowa i wygląd Hisense U8NQ
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Testy szczegółowe
- Kontrast i czerń
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV VIDAA 7.6
- Wbudowane głośniki i brzmienie
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC
- Wyniki testu telewizora Hisense U8NQ
- Werdykt. Hisense U8NQ z Mini LED – czy warto?
Budowa i wygląd Hisense U8NQ
Tuż po rozpakowaniu pudełka pierwsze, co rzuca się w oczy, to jakość wykonania telewizora. Cała ramka okalająca ekran, jak i podstawa, zostały w całości zrobione z porządnego kawałka aluminium. Sama część, na której Hisense U8NQ stoi, bardzo przypomina wyglądem rozwiązanie stosowane u konkurencji na literę “S” z kraju na “K”. Niemniej jednak swoje zadanie spełnia bardzo dobrze i nie pozwala telewizorowi przesunąć się chociażby na centymetr. W tym miejscu warto wspomnieć, że do jej zamontowania będzie potrzebna pomoc przynajmniej jednej osoby, gdyż jej montaż wymaga podniesienia telewizora bądź położenia go na płaskiej powierzchni, czego jednak nie rekomendujemy. Wracając do ramek, te licują się z powierzchnią matrycy, tworząc spójną całość i dając efekt jednej tafli. Na samym tyle urządzenia, naturalnie dla tej półki i producenta, znajdziemy zestaw audio z rozbudowanym subwooferem.
Za sterowanie telewizorem odpowiada zupełnie nowy, przeprojektowany pilot. I tutaj bardzo miłe zaskoczenie: został on wykonany ze szczotkowanego aluminium, przez co faktycznie nie jest najlżejszy, ale zdecydowanie pewniej trzyma się w dłoni i daje przyjemniejsze odczucia z korzystania. Na samej bryle znajdziemy wszelkie niezbędne klawisze oraz skróty do najpopularniejszych aplikacji, w tym Netflix, Disney+, Rakuten, Amazon Prime czy YouTube. Co ciekawe, w dolnej części umieszczono panel solarny, dzięki któremu możemy oczywiście ładować urządzenie. Musimy przyznać, że na przodzie ma zdecydowanie więcej sensu niż w przypadku konkurencji.
Złącza i porty
Zestaw portów i złączy jest dość standardowy. Znajdziemy tu cztery złącza HDMI (w tym dwa w standardzie 2.1), dwa porty USB (w tym jeden 3.0), wyjście optyczne, komplet tunerów telewizyjnych oraz złącze Ethernet. Niestety złącze eARC znajduje się w jednym z portów 2.1, więc podłączenie tą drogą np. soundbara oznaczać będzie, że pozostaniemy tylko z jednym portem o pełnej przepustowości. Warto również wspomnieć o tym, że posiadając moduł CAM, trudnym bądź niemożliwym będzie korzystanie z dwóch złączy HDMI. Cóż, dziwne rozmieszczenie. Przejdźmy jednak do tego co nas najbardziej interesuje, czyli do pomiarów i testów.
(25422)
A ja się zastanawiam nad tym hisense 65u8nq lub Sony k-65xr70. Co sądzicie, co lepsze, suche dane katalogowe wskazują na chińczyka.
Witam, Odradzam wszystkim zakup telewizorów tej marki – ze względu na obsługę dodatków. Kupiłem dość tani model 65U7HQ 65 (kosztował 4 tys.) zachęcony testami i reklamami. Dlaczego: Brak aplikacji skyshowtime, do niedawna brak MAX, Apple Tv. Wielka bieda w aplikacjach. Telewizor nie rozpoznaje sieci lokalnej – nie ma możliwości podłączyć sie z Qnap-em (działa to bez problemu nawet z starym Samsungiem). Ma duze problemy z wykrywaniem pendrive zwłaszcza tych pow. 32GB) . Producent/serwis – olewa całkowicie zgłaszane problemy.
To niestety coraz częstsza przypadłość. Ja nawet w sredniopółkowym sony mam niedziałającą aplikację apple tv mimo tysięcy postów na forach domagających się poprawienia aplikacji, nic się nie dzieje. W końcu kupiłem chromcasta.
witam
co byście wybrali ten Hisense czy
TCL 75C855 75 ?
TCL
Hisense 75″ jest na matrycy IPS
Panowie, czy moglibyście uwzględniać w testach weryfikację jednorodności matrycy i DSE? Oczywiście to zależy od egzemplarza, ale jednak nawet na podstawie jednej sztuki można wyciągnąć jakieś wnioski.