TEST: Android TV Philips PUS 6501 Ultra HD
4.51K
0
Spis zawartości
- Słowem wstępu
- Wygląd
- Wyposażenie i Złącza
- Ambilight
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Reprodukcja Obrazu
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa
- Kontrast i Czerń
- Seans w dzień
- Równomierność ekranu
- UltraHD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- Android TV
- Obsługa multimediów
- Jakość dźwięku
- Oglądanie telewizji DVB-S / DVB-T / DVB-C
- Podsumowanie i ocena
Matryca, zalecane ustawienia
|
Philips PUS6501 w rozmiarze 49″ oraz 55″ oferuje matrycę IPS, wyprodukowaną przez firmę LG. Jako źródło światła zastosowano w telewizorze białe diody LED (W-LED) w systemie direct LED. Ekran ma oczywiście rozdzielczość 4K (3840×2160).
Zalecane ustawienia
Telewizor posiada certyfikat ISF. Rozmowę o ustawieniach obrazu warto rozpocząć od omówienia co właściwie daje ta certyfikacja:
Certyfikat ISF gwarantuje, że telewizor posiada dwa banki pamięci (jeden do ustawień dziennych, drugi do nocnych), na których można przeprowadzić kalibrację oddzielnie dla każdego złącza. Po przeprowadzeniu profesjonalnej kalibracji, technik (lista certyfikowanych kalibratorów w Polsce) może zablokować te tryby specjalnym pinem pod nazwą ISF-Dzień oraz ISF-Noc.
Przy całkowicie fabrycznych ustawieniach, tryby ISF są klonami najlepszego-fabrycznie trybu “Film”. To jego sugeruję używać jako nasze ustawienie od razu po wyjęciu z kartonu.
Tryby ISF, oraz Film zapewniają najlepsze ustawienia fabryczne.
Nie zalecam wprowadzać żadnych zmian, ponieważ producent zadbał o to, by nie były uruchomione jakiekolwiek funkcje wpływających negatywnie na wierność odwzorowania obrazu. Warto jedynie upewnić się co do konfiguracji systemu poprawy płynności i ostrości obrazu. Konkretnie:
Obraz -> Zaawansowane -> Ruch -> Clear LCD – zalecane włączyć
Powyższa funkcja poprawia ostrość ruchu (redukuje rozmycie) przy materiałach wideo, np. sporcie w telewizji, nie wpływając jednocześnie na płynność filmów. Jeśli zaś chcielibyśmy uzyskać mniej skokowy ruch w tych drugich, to robimy to pokrewną funkcją:
Obraz -> Zaawansowane -> Ruch -> Perfect Natural Motion
Do regulacji jasności wyświetlacza powinniśmy zaś używać funkcji Kontrast w głównym menu. Oczywiste? Niby tak, jednak jest jeszcze drugi suwak o tej samej nazwie w ustawieniach zaawansowanych, jak jest i regulator “Jasność”, który jasności wcale nie zmienia (jak we wszystkich telewizorach).
Suwak “kontrast” w menu głównym – to nim zmieniamy jasność telewizora.
(4506)
0
0
głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek
Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
333
Zobacz więcej komentarzy na forum
333
Subskrybuj
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze