Wygląd
W tym roku design serii W955 i wyższych o nazwie “Wedge” jest naszym zdaniem trochę kontrowersyjny aczkolwiek bardzo interesujący. Po pierwsze telewizor nie należy do najbardziej płaskich, mimo tego, że posiada podświetlenie krawędziowe. Wynika z tego, że jego grubość jest efektem bardziej stylistycznym niż ograniczeniami w miniaturyzacji jaki narzucają zastosowane technologie. W najgrubszym miejscu (na dole) W955 ma aż 9 cm. Producent deklaruje, że pomimo grubszej obudowy całość telewizora (ekran i podstawa) zajmuje mniej miejsca, ponieważ środek ciężkości znajduje się w niższym punkcie. Można się z tym zgodzić. Gorzej mają jednak Ci, który chcieliby powiesić telewizor na ścianie. Wtedy ta 9 cm ramka będzie odcinać się od ściany. Trzeba jednak przyznać, że boki telewizora, pomimo, że grube to wyglądają bardzo stylowo, a to właśnie dzięki designowi “Wedge”. TV na pewno dobrze będzie wyglądał w nowoczesnych pomieszczeniach. Konstruktorzy projektując “Wedge” zmieścili mocne i porządne głośniki. To czego zazwyczaj brakuje w konkurencyjnych płaszczkach. I właśnie tutaj zostaje rozwiązana zagadka grubości podstawy trójkąta jakim jest bok W955. Głośniki są naprawdę spore a firma wielokrotnie podkreśla, że zależy jej na jakości dźwięku w TV względem konkurencji, która dźwięk ma zazwyczaj bardzo słaby.
Na szczycie obudowy umieszczono kamerkę dla Skype. Można ją odchylić za telewizor. Jest ona podłączona kablem do złącza USB, które znajduje się także na szczycie za TV. Po środku dolnej ramy znajduje się podświetlenie (pod logiem Sony), które pulsuje w różnych kolorach w zależności od tego co aktualnie robi telewizor.
Poniżej zdjęcia podstawy TV gdzie widać jeden z dwóch zestawów głośników:
I na koniec real zdjęcia produktu o które pytaliście:
Wyposażenie
Testowany model 50W805B jest bogato wyposażony. Posiada m.in 4 złącza HDMI, 3 USB czy złącze dla anteny satelitarnej (ekran posiada wbudowany dekoder satelitarny i możliwość umieszczenia modułu dostępu CI+ np. nc+)
Oprócz tego w zestawie znajdziemy dwie pary okularów pasywnych 3D: TDG-500P, które dzięki technologii w jakiej zostały wykonane są super lekkie i nie wymagają zasilania.
Standardowy pilot jest dość klasyczny i niewiele różni się od modeli z zeszłego roku. Jest wykonany z dobrej jakości materiałów a klawisze są dobrze umieszczone i oznaczone.
Nowością w modelach tegorocznych jest nowy, dotykowy drugi pilot o nazwie One Flick. Także i jego wykonanie nie wzbudza żadnych zastrzeżeń. Łączy się z TV drogą bezprzewodową (Bluetooth) więc nie musimy wcale celować w ekran jeżeli chcemy coś wybrać z menu. Posiada też obsługę NFC czyli przykładamy do pilota telefon z NFC i przesyłamy np. zdjęcia czy muzykę wprost na ekran TV.
Działanie pilota dotykowego: