Home News Wielka rewolucja w telewizorach? Przełomowy procesor już dostępny! Co zapewni?
Wielka rewolucja w telewizorach? Przełomowy procesor już dostępny! Co zapewni?

Wielka rewolucja w telewizorach? Przełomowy procesor już dostępny! Co zapewni?

5.23K
0

To wiadomość, na którą branża telewizorów czekała od bardzo dawna. Po latach od wprowadzenia do pierwszych modeli portów HDMI w standardzie 2.1, w końcu zobaczymy na rynku telewizory z czterema pełnoprawnymi złączami o przepustowości 48Gbps! Nowy procesor Mediatek Pentonic 800 ma zapewnić obsługę sygnałów 4K do nawet 165Hz. Którzy producenci skorzystają z tej jednostki?

Procesor Pentonic 800 dostanie 4 porty HDMI 2.1 48Gbps – już w 2025 roku w telewizorach?

Nowy chipset Pentonic 800 firmy Mediatek będzie posiadał cztery porty HDMI 2.1 z pełną przepustowością 48Gbps – tę informację potwierdził bezpośrednio u producenta Vincent Teoh z kanału HDTVTest. Pentonic 800 może obsługiwać rozdzielczość do 4K przy 165Hz w HDR VRR, przewyższając odświeżanie 4K 144Hz oferowane przez wcześniejsze procesory firmy: Pentonic 700 i Pentonic 1000.

Dostępna w procesorze nowa funkcja AI Contrast 2.0 zapewnia konwersję SDR na HDR w czasie rzeczywistym, aby poprawić postrzeganie kontrastu na telewizorach o niskiej luminancji. Symuluje w ten sposób wydajność telewizorów o wysokiej luminancji, ale może być również zastosowana do treści HDR, pozwalając na odpowiednie wyrażenie detali w cieniach w ciemno zrealizowanych tytułach HDR na telewizorach o niskiej jasności, których statyczne mapowanie tonów HDR10 mogłoby jeszcze bardziej tłumić ciemne detale.

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność streamingu wśród konsumentów, Pentonic 800 jest również wyposażony w trzecią generację technologii AI Super Resolution firmy Mediatek, która zapewnia lepsze skalowanie i redukcję szumów dla treści strumieniowanych (których bitrate może się zmieniać w zależności od prędkości internetu).

Niektóre znane marki telewizorów, które używają chipsetów Mediatek, to Hisense, Panasonic, Philips, Sony i TCL, więc jeśli jakiekolwiek z ich modeli telewizorów z 2025 roku będą stosowały procesor Pentonic 800, będą to ich pierwsze modele 4K z czterema portami HDMI 2.1 o pełnej przepustowości.

Polecamy obejrzeć materiał Vincenta o nowym procesorze Mediatek:

Źródło: https://x.com/Vincent_Teoh/status/1800620190767476848


Telewizory – przeczytaj więcej:

(5228)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x