Home Promocje Telewizory Philips OLED 48 cali i większe z najlepszym dźwiękiem na rynku i nagrodą EISA przecenione ponad 1000 zł! Jakie modele i do kiedy?
Telewizory Philips OLED 48 cali i większe z najlepszym dźwiękiem na rynku i nagrodą EISA przecenione ponad 1000 zł! Jakie modele i do kiedy?

Telewizory Philips OLED 48 cali i większe z najlepszym dźwiękiem na rynku i nagrodą EISA przecenione ponad 1000 zł! Jakie modele i do kiedy?

38
0

Flagowe telewizory Philips oferują obecnie zdecydowanie najlepszy dźwięk wbudowany w telewizor. Jest to efekt współpracy holenderskiego producenta ze znaną i cenioną firmą Bowers & Wilkins, która już od paru lat bierze czynny udział przy projektowaniu telewizorów Philips. Przeceniony telewizor to OLED+935. Bezkompromisowy produkt, który przyciąga uwagę swoim nietuzinkowym wykonaniem oraz szeregiem ultra nowoczesnych technologii, które zostały w nim zastosowane. To kolejny produkt, który zdecydowanie pokazuje na co stać zespół inżynierów z Amsterdamu. Nie może więc dziwić nagroda EISA 2020/2021 w kategorii “Telewizor do kina domowego” a wszystko z powodu nie tylko wysokiej jakości obrazu ale chyba przede wszystkim jakości dźwięku, która wydobywa się z tego produktu. Gdzie obecnie zakupimy taniej ten produkt w 48, 55 oraz 65 calach?

Czytelniku, jako jedyni w kraju sprawdzamy osobiście opisywane telewizory pod względem posiadanych parametrów, za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

 • Spektroradiometr Jeti Specbos 1211 oraz Jeti Spectraval 1511
 • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K8
 • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
 • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
 • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
 • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

W związku z powyższym, masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Pomiary w redakcji HDTVPolska za pomocą spektrometru Jeti Specbos 1211 i kolorymetru Klein K10A

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Flagowe telewizory Philips OLED+935 z dźwiękiem od Bowers & Wilkins przecenione. Gdzie?

W sieci RTV Euro AGD trwa obecnie wyprzedaż telewizorów. Obecnie można zakupić taniej flagowe telewizory Philips z serii OLED+, które cechują się najwyższą jakością obraz oraz dźwięku. Poniżej wszystkie przekątne, które znalazły się w promocji. Zniżka sięga nawet 1000 zł względem regularnych cen. Obecna przecena trwa do 20.04.2021 godzina 11:00.

Promocja Philips OLED euro

Najważniejsze cechy Philips OLED+935 podawane przez producenta:

 • Nagroda EISA w kategorii Home Theater TV (telewizor do kina domowego 2020/2021)
 • Topowe nagłośnienie Bowers & Wilkins – nowy standard jakości dźwięku wśród telewizorów
 • Czterostronna technologia Ambilight
 • Procesor P5 czwartej generacji wspierany przez sztuczną inteligencję wraz z drugim dedykowanym dla układu SI
 • Nowa wersja przetwarzania Intelligent Dual Picture Engine – technologia ta eliminuje problem wypalania w przypadku 95% statycznych obrazów, w tym logotypów i gier
 • Smart TV na systemie Android TV w wersji 9 (Pie) z wbudowanym Google Assistant oraz współpracujący z Amazon Alex
 • Usprawniona technologia Perfect Natural Reality
 • Obsługa formatów Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+ oraz HLG
 • Dostęp do funkcji Dolby Atmos Virtualizer
 • Wbudowana funkcja DTS Play-Fi umożliwiającą bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku w wielu pomieszczeniach
 • Automatyczny tryb Gra (ALLM) – funkcjonalność ze świata HDMI 2.1
 • Europejski design i materiały najwyższej jakości
 • Podświetlany pilot wykończony pochodzącą ze zrównoważonych źródeł skórą marki Muirhead
 • Ultracienka obudowa, bezkrawędziowe wykończenie matrycy oraz wysokiej jakości metalowe element
 • Dostępny w rozmiarach 48″, 55’’ i 65’’

EISA-Award-Philips-65OLED935

Jakość dźwięku w Philips OLED+935

Model OLED+935 jest pierwszym telewizorem marki Philips wyposażonym zarówno w dedykowane przetworniki Dolby Atmos Elevation, jak i unikalny centralny zespół głośników wysokotonowych Tweeter-on-Top stworzonych przez firmę Bowers & Wilkins. Wszystkie one znajdują się w oddzielnej obudowie, która w połączeniu z minimalistycznym, zagiętym metalowym ramieniem pełni funkcję podstawy. W zestawie dostępna jest również dłuższa wersja panelu do montażu na ścianie.

Podobnie jak w przypadku legendarnych już topowych głośników tej firmy, układ Tweeter-on-Top oddziela głośnik wysokotonowy od większych głośników średniotonowych. Takie rozwiązanie gwarantuje czystość wysokich dźwięków, bez efektu rozmycia spowodowanego dyfrakcją w obudowie, która występuje przy wbudowaniu głośników wysokotonowych w większy układ. Sztywna obudowa głośników wykonana jest z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym z wewnętrznymi żebrami ograniczającymi niepożądany rezonans w kluczowych punktach. Do mocowania obudowy do panelu użyto nowej, sztywniejszej metalowej płyty, co dodatkowo poprawia charakterystykę pracy.

Test Philips OLED 935 bowers wilinks dźwięk głośniki

Philips OLED+935 wyposażony jest łącznie w dziesięć przetworników w konfiguracji 3.1.2, w tym trzy 19-milimetrowe głośniki wysokotonowe z tytanową kopułką skierowane do przodu w układzie lewy, centralny, prawy (LCR). Wszystkie trzy zespoły głośników wysokotonowych są oddzielone od obudowy, co gwarantuje wzorowe brzmienie. Z kolei wysokotonowy głośnik Tweeter-on-Top znajduje się w osobnej sztywnej i chromowanej obudowie oraz wspiera powiązany z nim przetwornik średniotonowy, tworząc dedykowany układ kanału centralnego. Osłony głośnika wysokotonowego wykorzystują akustycznie otwartą konstrukcję opracowaną pierwotnie przez firmę Bowers & Wilkins dla legendarnej gamy 800 Diamond Series.

Philips przedstawia OLED+935 - nowy flagowy telewizor z Ambilight nagrodzony tytułem EISA Home Theatre TV 2020-2021!
Philips OLED+935; fot. materiały prasowe

Głośnikom wysokotonowym towarzyszą cztery przetworniki średniotonowe 50 mm: dwa centralne i po jednym na każdym końcu obudowy głośnika. Philips OLED+935 wyposażony jest również w dwa 50-milimetrowe przetworniki Dolby Atmos Elevation zamontowane na górze obudowy i skierowane do góry, które poszerzają scenę, budują wrażenie wysokości i głębię dźwięku w filmach, grach i transmisjach sportowych.

Za wypełniający pomieszczenie bas odpowiada nowy subwoofer typu racetrack o wymiarach 100 mm x 65 mm przeniesiony na tył obudowy głośnika, co było możliwe dzięki technologii Flowport opracowanej przez firmę Bowers & Wilkins dla jej podstawowej gamy urządzeń. Dostępne jest również wyjście dla subwoofera, które umożliwia dodatkowe wzmocnienie basów, jeśli wymaga tego pomieszczenie lub takie są preferencje użytkownika.

Philips OLED+935 automatycznie rozpozna i zdekoduje treści Dolby Atmos dla uzyskania optymalnego brzmienia. Alternatywnie w przypadku innych treści telewizor z pomocą przetworników Elevation zastosuje w trybie Movie dodatkowe przetwarzanie pozwalające uzyskać pełen głębi dźwięk w starszych materiałach. Warto również zaznaczyć, że Philips TV & Sound to pierwsza marka telewizorów premium z wbudowaną funkcją DTS Play-Fi umożliwiającą bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku w wielu pomieszczeniach.

Jak to wszystko gra? Po raz kolejny trzeba to napisać: to najlepiej brzmiący telewizory jaki kiedykolwiek powstał. Trudno w to uwierzyć ale inżynierom z Bowersa znowu udało się podnieść poprzeczkę, którą zresztą sami zawiesili rok temu bardzo wysoko. Pisząc i mówiąc o jakości trzeba tutaj mieć na uwadze, że na tym telewizorze można najzwyczajniej w świecie posłuchać ulubionych kawałków w naprawdę dobrej jakości. Polecam nie tylko serwisy audio z aplikacji ale odsłuchać ulubiony kawałek z pliku FLAC przez USB.

Poniżej widzicie zdjęcie z naszych pokazów, które co roku przeprowadzaliśmy na Audio Video Show na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku z oczywistych względów wszystko jest odwołane i niestety nie będziemy Wam mogli na żywo pokazać jak wielka jest różnica między zwykłym telewizorem a takim jak OLED+935. Zawsze będę zdania, że audio trzeba odsłuchać a nie o nim pisać. Musicie nam jednak uwierzyć tym razem na słowo.

Philips Audio Video Show 2018 wykłady HDTVPolska

Co wiemy na temat flagowego Philips OLED+935 po fachowych testach w HDTVPolska?

Najnowszy flagowiec Philips OLED+935 to telewizor, który zachwyca nie tylko obrazem, ale i dźwiękiem! Jakość obrazu zasadniczo jest zbliżona do modelu OLED805, więc można by je tylko powtórzyć: doskonała reprodukcja barw, hipnotyzująca OLED’owa czerń, oraz wysokiej jakości efekt HDR. Warto zaznaczyć, że luminancja HDR okazała się nieco wyższa niż w pozostałych modelach producenta co plasuje TV na jeszcze lepszej pozycji. Jakość dźwięku to zupełnie inna historia. Mimo, że już zeszłoroczne modele zdawały się powalać na kolana pod tym względem to okazuje się, że poprzeczka została przez inżynierów z Bowersa podniesiona jeszcze wyżej. To co można usłyszeć z belki zamontowanej pod ekranem, przewyższa najśmielsze oczekiwania. Na tym telewizorze możecie spokojnie posłuchać swojej ulubionej muzyki np. z aplikacji muzycznych czy plików USB (polecam odsłuchać jakiś dobry kawałek w formacie FLAC). Dźwięk sprawdza się także w trakcie oglądania filmów. Jeżeli będzie za mało basu to zawsze można dodatkowo podłączyć zewnętrzny subwoofer.

Procesor P5 AI telewizory Philips co nowego 12 logo
Nowoczesny procesor obrazu P5 z AI

Doskonałym wyróżnikiem testowanego telewizora OLED jest także system barwnego podświetlenia Ambilight, który może śledzić zarówno treści wideo jak i audio i to także przy sygnale 4K Ultra HD z HDR co jest bardzo dużym wyczynem dla procesora. System ten, nie jest jednak tylko zabawką ale pozwala też w komfortowych warunkach dla naszego wzroku oglądać filmy i seriale nocą dzięki odpowiedniej barwie podświetlenia, którą można ustawić a nawet fachowo skalibrować dzięki odpowiednim trybom w samym telewizorze.

Na osobny akapit zasługuje też szybko działający system multimedialny Android TV dzięki nowoczesnemu procesorowi. Do dyspozycji dostajemy praktycznie wszystkie najpopularniejsze aplikacje wideo oraz szereg innych dodatków jak obsługa gier w chmurze czy odtwarzacze multimedialne np. KODI. Tego konkurencja z innymi systemami nie oferuje!

Test zapowiedź Philips OLED 805 855 865 Android TV

Niestety zabrakło większej ilości funkcji HDMI 2.1 z których najważniejszą jest zwiększona przepustowość. Uniemożliwi to podanie sygnału 4K@120Hz chociaż obecnie na konsolach Xbox Series X/S czy PS5 i tak zagramy bez problemu w 120FPS gdyż gry nie działają w natywnym 4K przy tak dużej ilości klatek. Tracą tak naprawdę tylko posiadacze mocnych PC. Porównując do rynkowej konkurencji, zabrakło też implementacji funkcji BFI, która pozwala uzyskać jeszcze wyższą ostrość przy dynamicznej treści sportowej. To nowość, którą wprowadziło dwóch producentów w tym sezonie. Philips OLED+935 pozostał nieco bardziej konserwatywny, co nie oznacza, że brakuje mu nowoczesnych funkcji. Wspomniane rozwiązania, mogą w ogóle nie interesować kogoś, kto szuka ekranu do filmów, konsol obecnej lub nowej generacji, bądź telewizji.

Test Philips oled934 bowers wilkins

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: RTV Euro AGD, własne pomiary w redakcji HDTVPolska


Więcej na temat telewizorów firmy Philips:

(38)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x