Home News Telewizja naziemna: od dziś nowy kanał HD! Odbierzesz za darmo, jeśli spełniasz ten warunek
Telewizja naziemna: od dziś nowy kanał HD! Odbierzesz za darmo, jeśli spełniasz ten warunek

Telewizja naziemna: od dziś nowy kanał HD! Odbierzesz za darmo, jeśli spełniasz ten warunek

43.10K
1

Naziemna telewizja cyfrowa: we wtorek 20 września na testowym multipleksie TVP pojawił się nowy kanał! To TVP Polonia, który nadaje tam w jakości HD i nowym standardzie DVB-T2 / HEVC. Gdzie i jak odbierać i oglądać? Co oferuje program tej stacji?

Telewizja naziemna – kanał TVP Polonia można już oglądać na testowym MUX TVP! Jak odbierać?

Telewizja Polska poinformowała, że z dniem 20 września zmieniła skład swojego eksperymentalnego multipleksu DVB-T2. W jego ramach zadebiutował kanał TVP Polonia, który – podobnie jak inne ulokowane tam stacje – nadaje w rozdzielczości HD. MUX-6, o którym mowa, pokrywa 90% powierzchni kraju, a TVP Polonia jest dostępna na pozycji 19 na pilocie. Jeżeli telewizor lub dekoder (koniecznie ze wsparciem dla DVB-T2) sam nie wyszuka nowości, należy wykonać to ręcznie.

Nowy kanał TVP w jakości HD w sieci kablowej Vectra! Jakie nowe treści w tej rozdzielczości oraz w 4K mogą już oglądać abonenci?

TVP Polonia to pozycja, która od dłuższego czasu nie była obecna w naziemnej telewizji cyfrowej. Wcześniej nadawała tam od września 2020 roku do lutego 2022 roku – wtedy został zastąpiony przez TVP3 Warszawa HD.

MUX-6 Telewizji Polskiej ma aktualnie następujący skład – poza dodanym TVP Polonia:

  • TVP1 HD HEVC, TVP2 HD HEVC, TVP3 Warszawa HD HEVC, TVP Dokument HEVC, TVP Info HD HEVC, TVP Kultura HD HEVC, TVP Rozrywka HD HEVC i plansza TVP GO

Co oferuje program TVP Polonia? Publiczny nadawca przekazał w komunikacie:

“Jesienią TVP Polonia zaprasza na kontynuację cyklu „Kamperem po Południu”. To magazyn społeczno-kulturalny o charakterze podróżniczym, ukazujący życie, wydarzenia i inicjatywy Polaków zamieszkujących w krajach położonych na południe od Polski (Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia oraz Zaolzie). Karol Gnat, historyk i dziennikarz, podróżuje wraz z ekipą kamperem, odwiedzając środowiska polonijne; opowiada o inicjatywach podejmowanych przez Polaków za granicą, a ze swoimi gośćmi rozmawia m.in. o powodach, dla których oni lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską.

Nie zabraknie również kolejnych odcinków popularnego teleturnieju „Polacy to wiedzą!” oraz kontynuacji cyklów: „Przystanek Ameryka”, „Kierunek Zachód” czy „Magazyn z Wysp”.

We wtorki TVP Polonia zaprasza na nowe wydania „Wilnoteki” i „Studia Lwów” – magazynu o szczególnym znaczeniu w kontekście wojny toczącej się na Ukrainie. Wojna na Ukrainie jest także ostatnio głównym tematem cyklicznego programu „Wschód”. Realizowany jest on na Kresach, terenach Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej. Przybliża mieszkańcom naszego kraju miejsca urodzenia ich przodków, pokazuje historię krainy, która przez wieki była częścią naszej ojczyzny. Za wschodnią granicą pozostały pamiątki naszej przeszłości, pozostały groby naszych bliskich i naszych bohaterów. Dla młodego pokolenia ten program to prawdziwa lekcja historii. Audycja łączy Kresowian porozrzucanych po całym świecie.

Na antenę powróci również flagowy program „Polonia 24”. Bieżące wydarzenia z życia Polaków na obczyźnie relacjonować będą: Klaudia Carlos, Agata Konarska, Paulina Drażba, Grzegorz Miśtal i Przemysław Toczek.

W jesiennej ofercie TVP Polonia znajdziemy także programy kulturalne i publicystyczne, m.in. „Informacje kulturalne”, „Sądy, przesądy”, magazyn „Co dalej?”, a także ponadczasową serię podróżniczą „Zakochaj się w Polsce!”.

Pojawią się również nowe produkcje „Na ratunek ogrodom”, „Korona Gór Polski” oraz „Architektura Podhala”.

W listopadzie TVP Polonia zaprosi widzów do udziału w Festiwalu Produkcji Telewizyjnej „Heart of Europe”. Ceremonia otwarcia, łączenia ze studiem festiwalowym oraz transmisja Gali Zamknięcia, tylko w TVP Polonia.”

Telewizja polska TVP logo

Źródło: Telewizja Polska


Telewizja – przeczytaj więcej:

(43095)

2 3 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
Adam
1 rok temu

I na ******potrzebny mi kolejny śmieć. Na chwilę obecną 90% kanalow, to śmieci telewizyjne. Nawet to, potrafimy zje****. Polska tv, powinna uczyć się od Czechów.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x