Home News KRRiT za chwilę zadecyduje o koncesji dla ważnego kanału TVN! Czy będzie mógł dalej nadawać?
KRRiT za chwilę zadecyduje o koncesji dla ważnego kanału TVN! Czy będzie mógł dalej nadawać?

KRRiT za chwilę zadecyduje o koncesji dla ważnego kanału TVN! Czy będzie mógł dalej nadawać?

392
0

Jeszcze w styczniu kanał HGTV z portfolio TVN może otrzymać nowe pozwolenie na nadawanie w telewizji. Czy zostanie mu ponownie przyznana koncesja? Kiedy wygasa aktualna?

Czy kanał HGTV od TVN będzie można nadal oglądać? Koncesja od KRRiT jeszcze w styczniu?

Widzowie telewizji oglądający kanały TVN doskonale pamiętają wielkie zamieszanie, jakie towarzyszyło procedurom koncesyjnym w przypadku stacji TVN24 i TVN7. Ostatecznie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała pozwolenia na dalsze nadawanie, ale w obu przypadkach stało się to niemal dosłownie w ostatniej chwili. Czy kolejny kanał tego prywatnego nadawcy również będzie miał kłopoty z uzyskaniem koncesji? TVN już dawno złożył wniosek o jej przedłużenie dla tematycznej stacji HGTV. Procedura koncesyjna wyraźnie się przedłuża, a teraz ponownie pojawiła się informacja, że KRRiT ma się tym wnioskiem zająć na jednym z najbliższych posiedzeń. Sprawa może zostać rozstrzygnięta jeszcze w styczniu.

Głosowanie nad koncesją dla kanału HGTV może się odbyć 25 stycznia – tak zasłyszał serwis Wirtualnemedia.pl. Okazuje się, że procedowanie przeciąga się, ponieważ członkowie KRRiT chcieli blisko przyjrzeć się programowi tej stacji. Dodatkowej ekspertyzy zażądał też obecny przewodniczący Rady Maciej Świrski. Obecna koncesja HGTV wygaśnie 26 czerwca bieżącego roku, dlatego ciało decyzyjne ma jeszcze nieco czasu, by podjąć decyzję. Czy szykują się kolejne nerwowe miesiące dla nadawcy? A może koncesja zostanie “przyklepana” już za kilka dni? To się okaże.

HGTV to kanał, który jest w pełni poświęcony tematyce remontowej i ogrodowej. Został uruchomiony na początku stycznia 2017 roku, pojawiając się w miejscu nadającego wcześniej TVN Meteo Active.

TVN chce przedłużyć koncesję kolejnemu kanałowi! Do KRRiT trafił wniosek - kolejna stacja zagrożona?

 

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/hgtv-koncesja-przedluzenie-koncesji-maciej-swirski-tvn-warner-bros-discovery


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(392)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x