Home News CES 2023 TCL: 2023 pod znakiem TV Mini LED, ale nie tylko! Relacja ze stoiska na targach CES
TCL: 2023 pod znakiem TV Mini LED, ale nie tylko! Relacja ze stoiska na targach CES

TCL: 2023 pod znakiem TV Mini LED, ale nie tylko! Relacja ze stoiska na targach CES

1.81K
0

Mini LED, Mini LED i jeszcze raz Mini LED – firma TCL w nowym roku postawi na technologię, na której zna się najlepiej i którą w końcu sama wprowadzała na rynek. By przekonać się, co chiński producent zaproponuje klientom w 2023 roku w sektorze telewizorów i audio, wybraliśmy się na jego stoisko na targach CES 2023.

Nowości od TCL na CES 2023 – nowe TV Mini LED i QLED, soundbary i wiele więcej!

Mini LED, Mini LED I jeszcze raz Mini LED – firma TCL w nowym roku postawi na technologię, na której zna się najlepiej i którą w końcu sama wprowadzała na rynek. By przekonać się, co chiński producent zaproponuje klientom w 2023 roku w sektorze telewizorów i audio, wybraliśmy się na jego stoisko na targach CES 2023.

TCL na CES 2023 – nowa, znacznie lepsza linia Mini LED z 98-calowym modelem

TCL to pionier technologii Mini LED w telewizorach. Matryce, które upowszechniły się w poprzednich latach w modelach wielu producentów, jako pierwsze w 2019 roku zawitały w serii wprowadzonej właśnie przez tę firmę. W strefie TCL na targach CES jak na dłoni było widać, że rok 2023 odznaczy się kolejnym krokiem naprzód w tej kategorii. Marka ogłosiła wprowadzenie pierwszego 98-calowego telewizora 4K Mini LED, który zaprezentował się w pełnej krasie odwiedzającym. Naprawdę było na co popatrzeć, bo ten gigant – w towarzystwie mniejszych wariantów – był niekwestionowaną gwiazdą stoiska. Czym będą się różnić te modele od swoich poprzedników? Producent zapewnił, że mowa tu o nawet pięciokrotnie większej liczbie stref lokalnego wygaszania i dwukrotnie wyższej jasności! Na pierwszy rzut oka dało się zauważyć, że to raczej nie blef, bo obrazki wyświetlane na Mini LEDach prezentowały się dosłownie tak dobrze jak na OLEDach! Szczegóły poznamy jednak oczywiście dopiero w trakcie naszych szczegółowych testów w redakcji. Nowy, 98-calowy wariant Mini LED to ponoć aż 2000 stref wygaszania i 2000 nitów!

Na CES TCL prezentował oczywiście modele na rynek amerykański – te różnią się symbolami od serii europejskich, mogą też odbiegać od nich designem. Technologia i rozwiązania będą jednak takie same – nie ulega więc wątpliwości, że za kilka miesięcy na polski rynek trafią jeszcze lepsze Mini LEDy od TCL. Wkrótce poznamy więcej szczegółów.

TCL na CES 2023 – nowe telewizory QLED

Na stoisku TCL zobaczyliśmy też całą gamę nowych telewizorów premium z matrycami QLED, które producent wprowadzi w wariantach 75 i 98 cali. Zostaną wyposażone w technologię Quantum Dot Color, lokalne strefy wygaszania i wysoki kontrast. W rozmowie z przedstawicielem firmy usłyszeliśmy, że ekscytująco zapowiada się między innymi następca hitowej linii C735, w którym dodanych zostanie sporo więcej stref wygaszania niż poprzednio. Zanosi się zatem na lepszy kontrast! 

TCL ze swoimi telewizorami QLED celuje między innymi w miłośników gier, dlatego te telewizory mają zapewnić minimalne opóźnienia sygnału i szereg technologii na czele z HDMI 2.1 i obsługą treści 4K 120 fps. Zarówno one, jak i wspomniane wcześniej modele Mini LED będą pracować na systemie Google TV, który jest powszechny na telewizorach TCL. Potwierdzono nam, że to nie ulegnie w przyszłości zmianie.

TCL na CES 2023 – prototyp Micro LED niezmiennie obecny

Będąc w strefie TCL na CES nie dało się też przejść obojętnie obok prototypu telewizora Micro LED, który mocno uderzał w oczy jasnością. Ten pomysł widzieliśmy już chociażby na wrześniowych targach IFA w Berlinie i dobrze wiedzieć, że TCL trzyma rękę na pulsie w tym sektorze. Z ruchów konkurencji wynika, że Micro LEDy w najbliższych latach powinny być gorącym tematem w kinie domowym, a biorąc pod uwagę szerokie zaplecze innowacyjne i produkcyjne TCL, to może być w przyszłości jedna z regularnych kategorii produktowych tej marki – także w Polsce.

TCL na CES 2023 – jakie soundbary na nowy rok?

Co z soundbarami? I ich nie mogło zabraknąć na ekspozycji i tu mamy ważną wiadomość: TCL utrzyma w sprzedaży wysoko oceniane modele Ray Danz drugiej generacji, a także serię ósmą z Dolby Atmos, którą doceniono ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Z nowości pojawi się nowa grupa soundbarów w kategorii cenowej do 1500 złotych, z obsługą dźwięku 5.1 i technologią DTS Virtual:X.

TCL na CES 2023 – kuźnia innowacji, czyli strefa CSoT i druk atramentowy

Jak zawsze w przypadku TCL, nie obyło się też bez strefy poświęconej innowacjom, jako że firma dysponuje potężną dywizją CSoT odpowiedzialną za research & development. Wypatrując nowych trendów na rynku zawsze warto sprawdzić, czym zajmują się inżynierowie pracujący dla TCL. Na CES zobaczyliśmy kilka ciekawostek z sektora paneli tworzonych metodą druku atramentowego – ta technika uważana jest powszechnie za przyszłość między innymi w branży TV. TCL zaprezentował odwiedzającym na przykład 31-calowy ekran 4K AMOLED czy 85-calowy telewizor 8K OLED. Można się też było zachwycić ultra smukłym modelem 8K Mini LED. TCL wiedzie prym w innowacjach związanych z ekranami i obrazem, dlatego w kolejnych latach można się spodziewać implementacji niektórych technik w rynkowych produktach – tak jak to miało miejsce z matrycami Mini LED.

Rok 2023 w ofercie TCL zapowiada się bardzo interesująco. Firma rozwija sprawdzone rozwiązania, które znalazły uznanie klientów i choć wielkiego przełomu w postaci nowej technologii tym razem nie uświadczymy, to o jakość wprowadzanych telewizorów i soundbarów można być spokojnym. W oficjalnych zapowiedziach pojawiła się wprawdzie informacja o planowanym wypuszczeniu przez TCL pierwszego modelu QD-OLED, ale raczej nie nastąpi to w 2023 rok. TCL stawia mocno na Mini LED i trudno nie uznać tej decyzji za właściwą.

tcl ces 2023 telewizory soundbary nowości


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy TCL:

(1807)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x