Home News Tak wygląda Sabrina – nowa przystawka Google na Android TV z pilotem i odświeżonym interfejsem. Czy trafi do Polski?
Tak wygląda Sabrina – nowa przystawka Google na Android TV z pilotem i odświeżonym interfejsem. Czy trafi do Polski?

Tak wygląda Sabrina – nowa przystawka Google na Android TV z pilotem i odświeżonym interfejsem. Czy trafi do Polski?

1.74K
0

Prawdopodobnie właśnie poznaliśmy wygląd i niektóre funkcje następcy Chromecasta Ultra. Latem Google może wypuścić na rynek przystawkę Android TV o nazwie Sabrina, której rendery pojawiły się w sieci. Urządzenie ma otrzymać własny, odświeżony interfejs oraz pilota.

Nowa przystawka Android TV od Google to Sabrina?

O następcy Google Chromecast Ultra było głośno od dłuższego czasu. Gigant z Mountain View szykuje się podobno do mocnego odświeżenia Android TV, za którym miałyby też pójść zmiany hardware’owe. Stąd posiadacze ostatniej przystawki Google z niecierpliwością wyczekują wieści o zmianach, które miałyby nastąpić już latem. I chyba właśnie je otrzymali.

Portal XDA-Developers dotarł do bardzo wiarygodnych grafik i renderów nowej przystawki, która opisana jest jako Sabrina. Ta nazwa pojawiła się już w pierwszych doniesieniach o przebudowie najpopularniejszego systemu na telewizory, więc wszystko zdaje się składać w spójną całość. Grafiki, które prezentujemy w tym wpisie, pochodzą jeszcze z października 2019 roku, nie mamy więc zupełnej pewności, że wszystko będzie wyglądać tak samo, jak jest to tu zaprezentowane.

Tak wygląda Sabrina - nowa przystawka Google na Android TV! Otrzyma nowy interfejs i pilota. Czy trafi do Polski?
Nowa przystawka Google – Sabrina; fot. XDA-Developers

Sabrina dostanie własnego pilota i będzie operować na nowym interfejsie Android TV

Pewne jest już natomiast, że nowa przystawka Google będzie wyposażona w dedykowanego pilota. To nowość w ofercie producenta – Chromecasty obsługiwane są wyłącznie z poziomu smartfona użytkownika. Zdjęcia pochodzące z filmu promującego urządzenie zdradzają częściowo wygląd nowego kontrolera – do pewnego stopnia przypomina pilota do Apple TV:

Tak wygląda Sabrina - nowa przystawka Google na Android TV! Otrzyma nowy interfejs i pilota. Czy trafi do Polski?
Pilot do nowej przystawki Google; fot. XDA-Developers

To jednak nie wszystko, bo – jak pisaliśmy wcześniejGoogle zamierza wprowadzić dosyć gruntowne zmiany w Android TV. Najważniejszą zmianą w nowej wersji systemu na telewizory, z której skorzysta i na której będzie operować nowa przystawka, ma być odejście od skupienia na aplikacjach. Platforma ma już niedługo faworyzować same treści, a więc filmy czy seriale, nie zważając na ich pochodzenie, czyli przynależność do danego serwisu streamingowego.

Zapowiada to sporą reorganizację środowiska, co wiązać się będzie z mocno przebudowanym interfejsem. Możemy się też spodziewać usprawnień w działaniu Android TV, bo na płynność i ilość błędów narzeka naprawdę spora rzesza jego użytkowników. Wieści głoszą też, że gigant z Mountain View może zdecydować się na całkowite odejście od dotychczasowego nazewnictwa. W takim scenariuszu Android TV mógłby zmienić nazwę na… Google TV.

Tak wygląda Sabrina - nowa przystawka Google na Android TV! Otrzyma nowy interfejs i pilota. Czy trafi do Polski?
Tak może wyglądać nowy interfejs Android TV; fot. XDA-Developers

Co jeszcze wiemy o samej Sabrinie? Ma dostać wsparcie dla Dolby Vision i kosztować w okolicach 80 dolarów (ok. 310 zł) – niewiele więcej niż kwota, na którą został wyceniony Chromecast Ultra. Debiutu przystawki możemy się spodziewać latem, prawdopodobnie przy okazji premiery smartfona Google Pixel 4a. Wraz z nowym urządzeniem nadejdą zapowiadanie zmiany w Android TV. Czy przystawka trafi do Polski? Na początku raczej nie. Google może jednak podjąć taką decyzję w późniejszym terminie.

Źródło: https://www.xda-developers.com/google-android-tv-dongle-remote-ui/


Więcej na temat przystawek do telewizorów:

(1741)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x