Home Gry na PC SteelSeries Arctis Pro Wireless – recenzja gamingowego headsetu
SteelSeries Arctis Pro Wireless – recenzja gamingowego headsetu

SteelSeries Arctis Pro Wireless – recenzja gamingowego headsetu

1.44K
0

Kilka miesięcy temu recenzowaliśmy Arctis 7 firmy SteelSeries, wszechstronny headset dla konsol PS4 oraz PC, który działa także z Xbox One. Niedawno wszedł na rynek model Arctis Pro Wireless, z najwyższej półki, posiadający certyfikat Hi-Res Audio.

Arctis Pro Wireless to rozwinięcie myśli designerskiej i technicznej modelu Arctis 7. Tutaj także mamy elastyczną opaskę, dopasowującą się do naszego kształtu głowy. Tegoroczny model jest jeszcze wygodniejszy w noszeniu, gdyż zmieniono materiał górnej części zestawu ze stali na aluminium. Dzięki temu słuchawki jeszcze mniej ciążą na głowie a długie sesje absolutnie nie powodują żadnego przeciążenia. Oczywiście stylistyka jest na tyle nowoczesna, że możemy śmiało poczuwać się do tego, by wychodzić z nimi na dwór. Jest jednak na pierwszy rzut oka mały minus – nie ma regulacji głośności mikrofonu na jednej ze słuchawek (a w momencie publikacji recenzji nie mogłem kontrolować pokrętłem dźwięku ani na konsoli ani na PC) – regulacja w ten sposób działa jedynie przy korzystaniu z headsetu bezprzewodowo, ale w pozostałych scenariuszach nie. Oczywiście nadal mikrofon znajduje się na wysuwanym pałąku.

Arctis Pro Wireless

Poza samymi słuchawkami, integralną częścią zestawu jest odbiornik bezprzewodowy USB 2.4G, kompatybilny z Bluetooth. Odznacza się on LED-owym wyświetlaczem wraz z pokrętłem regulującym wiele opcji, m.in. głośność chatu, zmieniającym ustawienia dźwięku przestrzennego oraz odpowiadającego za equalizer. Ma on bardzo miły dla oka wygląd i jest funkcjonalny. Domyślnie funkcjonalność bezprzewodowa jest przeznaczona dla PS4 oraz PS4 Pro. Jednak można z niej korzystać także na pozbawionym wejścia optycznego PS4 Slim, podłączając odbiornik przez kabel USB z konsolą, a następnie podpinając kabel optyczny do telewizora. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy nadal korzystać zarówno z regulacji głośności, jak i chatu głosowego. Zestaw można także używać z Xbox One, ale nie posiada on dedykowanych doń sterowników. Mimo wszystko opcja parowania bezprzewodowego jest także możliwa, ale nie skorzystamy w tym przypadku z rozmów głosowych. Aby móc z nich korzystać, należy użyć kabla 3.5mm.

Arctis Pro Wireless

W kwestii samego dźwięku, jakby nie było, najważniejszej części funkcjonowania słuchawek czy też headsetu, kilka rzeczy zauważalnie się zmieniło. Arctis 7 dostarczały niezłego dźwięku, ale tkwiącego nadmiernie w średnich rejestrach. Tym razem Pro Wireless dostarcza znacznie głębszych basów (nie wiem czy można je uznać za „super głębokie” w kategoriach audiofilskich ale pod kątem grania spisują się bardzo dobrze) i pełniejszej palety dźwiękowej gdy dostarczymy odpowiedniej jakości źródło (w końcu mamy certyfikat Hi-Res Audio). Pro Wireless powinien dostarczyć w grach, a przede wszystkim w multiplayerze bardzo dobrej sytuacyjnej świadomości, skąd nadchodzi wróg. Uważam także, że świetnie spisują się one w wielu rodzajach muzyki i w żadnym z nich nie uważam, że czegoś by warstwie audialnej brakowało.

Arctis Pro Wireless

Zważywszy, że jest to gamingowy headset, nie sposób nie wspomnieć także o samym mikrofonie. Jest to z grubsza kontynuacja rozwiązania użytego w Arctis 7, czyli dwukierunkowy mikrofon, który w świetny sposób wytłumia zewnętrzne hałasy i zapewnia bardzo klarownie brzmiący głos.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, Arctis Pro Wireless zapewnia wyraźny skok jakościowy w porównaniu do już bardzo dobrego Arctis 7. Nie jest on co prawda dramatyczny, ale zauważalny. Najbardziej jednak szanuję firmę SteelSeries za pomyślenie o różnorodnych scenariuszach podłączania i korzystania ze sprzętu, nawet na pozbawionym wyjścia optycznego PS4 Slim. Czy jednak cena uzasadniania jakość? – to pytanie bardzo dyskusyjne. Pomimo usprawnień w kilku aspektach, uważam, że Arctis 7 zapewnia lepszą wartość w swojej cenie, co nie zmienia faktu, że Arctis Pro Wireless to jedne z najlepszych bezprzewodowych słuchawek gamingowych.

Plusy:

  • Jeszcze wygodniejsza konstrukcja headsetu,
  • Świetnie brzmiący mikrofon z dobrym przytłumieniem dźwięków otoczenia
  • Jeszcze lepszy, pełniejszy dźwięk i głębsze basy
  • Wszechstronność zastosowania
  • Wygląd, dzięki któremu można swobodnie wyjść na dwór
  • Certyfikat Hi-Res Audio

Minusy:

  • Przy połączeniu kablem 3.5mm nie możemy kontrolować pokrętłem głośności
  • Cena


Cena referencyjna SteelSeries Arctis Pro Wireless: 1299 zł

Sprzęt do testów dostarczyła firma SteelSeries

(1435)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o