Home News Sony wchodzi na rynek kryptowalut. PlayStation wprowadzi własną monetę?
Sony wchodzi na rynek kryptowalut. PlayStation wprowadzi własną monetę?

Sony wchodzi na rynek kryptowalut. PlayStation wprowadzi własną monetę?

100
0

Japoński gigant Sony przygotowuje się do uruchomienia spółki zależnej zajmującej się giełdą kryptowalut. Posunięcie to jest następstwem przejęcia przez Sony singapurskiego animatora rynku Amber.

Sony wchodzi na rynek kryptowalut

Sony przygotowuje się do uruchomienia spółki zależnej zajmującej się giełdą kryptowalut. Będzie to możliwe dzięki modernizacji lokalnej platformy handlowej WhaleFin, którą Sony nabyło w ubiegłym roku. Czy niedługo czeka nas tokenizacja gier na PlayStation i możliwość płatności za usługi Sony w kryptowalutach?

W marcu 2023 roku Sony złożyło patent na „NFT Framework for the transfer and use of digital assets through platforms”, co może sugerować przyszłe integracje z PlayStation.

Strategiczne przejęcia i współpraca ze Startale Labs

Sony przejęło singapurskiego animatora rynku Amber w sierpniu 2023 r. za pośrednictwem spółki zależnej Quetta Web Co., Ltd. WhaleFin, wcześniej znana jako DeCurret, została przejęta przez japońską spółkę zależną Amber Group w 2022 r.

Amber Group zmagała się z problemami finansowymi po upadku FTX pod koniec 2022 roku. W odpowiedzi na implozję FTX, Amber Group przeszła restrukturyzację finansową z Fenbushi Capital. W kwietniu 2023 roku Amber Group ogłosiła zamiar sprzedaży swojej japońskiej jednostki.

Sony planuje utworzenie spółki joint venture ze Startale Labs, aby stworzyć globalną infrastrukturę do wspierania inicjatyw web3 za pośrednictwem własnej publicznej sieci blockchain. Sony wsparło także rundę zalążkową Startale Labs o wartości 500 milionów jenów.

Warto pamiętać o tym, że Sony, to nie tylko gry, czy kinematografia, ale także muzyka i sprzęt elektroniczny.

Źródło: Investing


Telewizory i inne produkty Sony – przeczytaj więcej:

(100)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x