Home News Sony scala trzy sektory biznesowe w nowo powstałą Sony Electronics Corporation. Jakie zmiany?
Sony scala trzy sektory biznesowe w nowo powstałą Sony Electronics Corporation. Jakie zmiany?

Sony scala trzy sektory biznesowe w nowo powstałą Sony Electronics Corporation. Jakie zmiany?

510
0

Sony ogłosiło, że w najbliższym czasie połączy trzy ze swoich korporacyjnych działów w oddzielny podmiot o nazwie Sony Electronics Corporation. Posunięcie to prawdopodobnie nie będzie miało większego wpływu na podmioty konsumenckie Sony, ale z pewnością wpłynie na sytuację wśród akcjonariuszy.

Fuzji ulegną działy produktów i rozwiązań do związanych z obrazem (Imaging Products & Solutions), domowej rozrywki i dźwięku (Home Entertainment & Sound) oraz komunikacji mobilnej (Mobile Communications). Utworzenie spółki holdingowej o nazwie Sony Electronics Corporation ma wspomóc integrację pomiędzy różnymi produktami i rozwiązaniami Japończyków, ale też zoptymalizować strukturę organizacyjną wewnątrz organizacji. Sony zależy też na optymalizacji biznesowego portfolio i zwiększeniu konkurencyjności dzięki stworzeniu sobie nowych możliwości biznesowych.

Prezesem i dyrektorem generalnym nowego oddziału Sony został mianowany Shikegi Ishizuka, a rolę wiceprezesa wykonawczego i dyrektora operacyjnego powierzono Ichiro Takagiemu.

https://www.techspot.com/news/84592-sony-spins-off-three-business-units-newly-created.html

Co ciekawe, wiadomość o restrukturyzacji zbiegła się z doniesieniami o tym, jakoby zaangażowany w Sony znany działacz i inwestor Daniel Loeb wykorzystał nagłą obniżkę cen akcji, aby zwiększyć swoje udziały w Sony i zmusić ją do zdecydowanych zmian strukturalnych. Taki scenariusz wydaje się o tyle prawdopodobny, że Loeb naciskał i dążył do zmian w Sony od wielu lat.

Koniec końców, tzw. użytkownik końcowy nie powinien w żaden sposób negatywnie odczuć zmian w Sony. Należy się wręcz spodziewać poprawy w zakresie jakości produktów i usług. Jak będzie w rzeczywistości – przekonamy się prawdopodobnie najwcześniej za kilka miesięcy.

Źródło: TechSpot

Więcej na temat Sony:

(510)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x