Home News Sony zrobiło pokaz Gran Turismo Sport w 8K i 120 FPS
Sony zrobiło pokaz Gran Turismo Sport w 8K i 120 FPS

Sony zrobiło pokaz Gran Turismo Sport w 8K i 120 FPS

989
0

Podczas prezentacji nowych technologii wyświetlania obrazu w Tokyo, Sony zaprezentowało Gran Turismo Sport w 8K i w 120 FPS.

Firma Sony w trakcie International Broadcast Equipment Exhibition (w skrócie InterBEE) pokazywała 440-calowy ekran Crystal LED Display na którym wyświetlono grę Gran Turismo rozdzielczości 8K i w 120 FPS. Wyświetlacz charakteryzuje się ponadto kątem widzenia w niemal 180 stopniach.

Gran Turismo Sport

Prawdopodobnie była to specjalnie skrojona pod to wydarzenie wersja Gran Turismo Sport bazująca na istniejącym silniku ale wyrenderowanym na specyfikacji sprzętowej odpowiadającej konsolom przyszłej generacji. Szef Polyphony Studios wspominał w 2017, że modele samochodów w Gran Turismo Sport zostały stworzone z zabezpieczeniem na przyszłość, skalowalne w górę na dalsze konsole po PS4 Pro.

Wczoraj przy okazji wspominaliśmy, że japońska telewizja NHK uruchomi 1 grudnia dedykowany kanał z zawartością w 8K. Jak widać, przynajmniej w Japonii różne firmy podchodzą do tematu bardzo realistycznie.

(989)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.