Home News Samsung zajmie się produkcją paneli OLED dużego formatu?
Samsung zajmie się produkcją paneli OLED dużego formatu?

Samsung zajmie się produkcją paneli OLED dużego formatu?

1.58K
6

Koreański portal technologiczny The Elec poinformował, że Samsung wkrótce ma podjąć decyzję o przejściu na produkcję paneli OLED dużego formatu.

The Elec powołuje się na anonimowe źródło związane z inwestycją Samsunga. Według doniesień koreańskiego portalu Samsung miałby przystosować istniejący kompleks L8 Asan 1 w Chungcheong (zajmujący się produkcją LCD) na fabrykę wielkoformatowych paneli OLED. Decyzja Samsunga miałaby zapaść najpóźniej w sierpniu.

Samsung

Według serwisu technologicznego, koreański gigant miałby zacząć przekształcanie zakładu produkcyjnego w trzecim kwartale tego roku. Infrastrukturę Samsunga uzupełniłby specjalistyczny sprzęt do nanoszenia warstw polimerów od Canon Tokki w lutym 2020 roku.

Masowa produkcja paneli OLED dużego formatu mogłaby rozpocząć się już w czerwcu 2020, a jeśli cały zakład zostałby przekształcony na fabrykę OLED, liczba wytwarzanych miesięcznie paneli mogłaby wynieść 120 000 sztuk.

Dwa miesiące temu Samsung odbył rozmowy z firmą YAS, będącą dostawcą wyposażenia potrzebnego do produkcji paneli OLED. W połączeniu z najnowszymi doniesieniami może to jeszcze bardziej uwiarygodnić wszystkie wzmianki koreańskich mediów o działaniach Samsunga.


ZOBACZ TAKŻE: Ceny telewizorów OLED mogą wkrótce spaść na stałe


Samsung prawdopodobnie wykorzysta nową infrastrukturę do zrealizowania swojego planu produkcji hybrydowych paneli QD-OLED.

Źródło: AVForums

(1579)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

6
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o