Home News CES 2021 Samsung wprowadza technologię NVIDIA G-Sync do nowych telewizorów Neo QLED na 2021 rok! Co zyskają gracze?
Samsung wprowadza technologię NVIDIA G-Sync do nowych telewizorów Neo QLED na 2021 rok! Co zyskają gracze?

Samsung wprowadza technologię NVIDIA G-Sync do nowych telewizorów Neo QLED na 2021 rok! Co zyskają gracze?

1.16K
0

Samsung zaprezentował swoje nowe telewizory na 2021 rok. Po raz pierwszy w historii modele Neo QLED zostaną wyposażone w technologię VRR NVIDIA G-Sync! Nowości będą też ponownie wspierać AMD FreeSync Premium Pro. To świetne wiadomości dla graczy w erze HDMI 2.1!

NVIDIA G-Sync w telewizorach Samsunga na 2021 rok

Zapowiedziane wczoraj oficjalnie przez Samsunga telewizory Neo QLED to kolejny krok w rozwoju tej technologii obrazu, a to oczywiście za sprawą matrycy MiniLED, która została zastosowana w panelach nowych modeli 4K i 8K producenta. Koreańczycy kontynuują też ekspansję w kierunku nowych rozwiązań dla graczy i w 2021 roku po raz pierwszy dodają do swoich telewizorów – Neo QLED – obsługę technologii VRR NVIDIA G-Sync!

Samsung wprowadza technologię NVIDIA G-Sync do nowych telewizorów Neo QLED oraz Crystal LED na 2021 rok!

Tegoroczne modele TV Samsunga będą perfekcyjnie przygotowane pod kątem grania. Neo QLED wyposażone zostały w porty HDMI 2.1 najnowszej generacji, wspierające rozdzielczość 8K@60Hz, 4K@120Hz, VRR (Variable Refresh Rate) w tym AMD FreeSync Premium Pro i – po raz pierwszy – NVIDIA G-Sync. Mamy tutaj też takie funkcje jak ALLM czyli automatyczny tryb gra, funkcję upłynniania obrazu w grach, dynamiczny korektor czerni, nowy tryb Gra Pro (dostosowuje nie tylko obraz ale też dźwięk np. z soundbara) oraz ultra niski input lag 9.8ms niewyczuwalny nawet przez zawodników.

Samsung wprowadza technologię NVIDIA G-Sync do nowych telewizorów Neo QLED oraz Crystal LED na 2021 rok!
Samsung dodaje w nowych telewizorach wsparcie dla NVIDIA G-Sync oraz specjalny Game Bar, na którym wyświetli się między innymi informacja o aktywacji tej funkcji oraz obecnego już wcześniej AMD FreeSync Premium Pro

Czym jest NVIDIA G-Sync?

G-Sync to technologia pokrewna tzw. Variable Refresh Rate. Funkcja ta skierowana jest dla graczy. Przy jej pomocy możemy zminimalizować opóźnienia naszych ruchów w grach wideo, gdy te nie osiągają danego progu FPS-ów. Dzieje się to dzięki temu, że częstotliwość odświeżania obrazu jest synchronizowana z tempem, w jakim karta graficzna generuje obraz. Oprócz tego przy okazji unikamy rozrywania ramek obrazu (tzw. screen tearing). Niektóre modele telewizorów na rynku obsługują konkurencyjną, ale podobną technologię AMD FreeSync – tak jest właśnie w przypadku modeli Samsung QLED i Neo QLED 2021; nowe modele obsługują ją na najwyższym poziomie: Premium Pro.

Działanie technologii wyjaśniliśmy w przystępny sposób na przykładzie telewizorów Samsung z 2020 roku w jednym z naszych ostatnich materiałów wideo – tam posługujemy się technologią AMD FreeSync:

Źródło: Samsung


Więcej na temat produktów firmy Samsung:

(1155)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x