Home News CES 2021 Samsung z nową serią telewizorów LCD Crystal UHD! Są też szczegóły na temat nowych funkcji Smart TV – czego się dowiedzieliśmy od producenta?
Samsung z nową serią telewizorów LCD Crystal UHD! Są też szczegóły na temat nowych funkcji Smart TV – czego się dowiedzieliśmy od producenta?

Samsung z nową serią telewizorów LCD Crystal UHD! Są też szczegóły na temat nowych funkcji Smart TV – czego się dowiedzieliśmy od producenta?

6.80K
0

Samsung zapowiedział nową serię telewizorów LCD Crystal UHD a my mieliśmy okazję już ją sprawdzić! Przystępna cenowo rodzina odbiorników zastąpi popularne linie TU7000 i TU8000, a przy tym doczeka się kilku ważnych ulepszeń, szczególnie w temacie płynności obrazu! Producent zdradził też pierwsze szczegóły dotyczące nowych funkcji Smart TV i odświeżonych serii Lifestyle: The Frame i The Sero.

Nowe modele LCD Crystal UHD: AU8000, AU9000

Samsung nie zapomniał też o serii Crystal UHD, zapowiadając następców linii TU7000 i TU8000 z 2020 roku. Nowe modele będą nazywać się AU8000 i AU9000. Tym razem telewizory mają otrzymać zestaw funkcji przydatnych użytkownikom spędzającym więcej czasu w domu w nowej rzeczywistości, a ponadto przejąć część funkcji znanych dotąd wyłącznie użytkownikom droższych i bardziej zaawansowanych telewizorów QLED. Względem starszych modeli, mają też byś smuklejsze. To tzw. AirSlim Design (25mm grubości względem 59mm z 2020 roku).

Kluczowymi elementami nowej serii Crystal UHD mają być wyświetlacz Crystal Display oraz mocny procesor, które wspólnymi siłami w bogaty sposób odwzorowują kolory i zapewnią wysoką przejrzystość oraz dokładność obrazu. Poza tym seria na 2021 rok będzie się cechować dwiema bardzo ciekawymi i ważnymi funkcjami płynności obrazu:

  • Dynamic Refresh, czyli technologią znaną nam już z przeszłości, która została ulepszona. Dzięki niej telewizory z panelem 60Hz będą w stanie przyjąć i odwzorować płynność na poziomie 120 klatek na sekundę; Jesteśmy bardzo ciekawi tego rozwiązania w naszych testach! Przyznacie, że brzmi ono intrygująco.
  • AMD FreeSync – w skład nowej serii Crystal UHD wejdą także pierwsze na świecie telewizory 60Hz obsługujące tę technologię.
Samsung: telewizory Crystal UHD, czyli następcy przystępnych cenowo modeli RU, wchodzą do Polski. Co wiemy i jakie ceny?
Nowe modele Samsung Crystal UHD na 2021 rok zastąpią serie TU7000 i TU8000

Telewizory Samsung Crystal UHD na 2021 być może zobaczymy już dziś, podczas konferencji producenta w ramach wirtualnych targów CES 2021. Wydarzenie startuje o 17:00 czasu polskiego.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Co nowego w systemie Smart TV Tizen i technologiach na 2021?

Jak co roku, możemy się spodziewać nowych technologii i odświeżonych, ulepszonych funkcji, które znamy już z poprzednich telewizorów Samsung. Wszystkie działają i współpracują ze sobą na bazie autorskiego systemu Smart TV Tizen. W 2021 roku Samsung wyraźnie skupia się na rozszerzeniu możliwości swoich telewizorów pod kątem pracy i rozrywki w domu.

Firma zwróciła nam uwagę na dwie ważne innowacje w swoich telewizorach na 2021 rok:

  • Multi View – dobrze nam znana technologia pozwalająca na podzielenie ekranu telewizora lub wyświetlenie na nim materiałów ze smartfona została dostosowana do nowej rzeczywistości, w której większość z nas spędza bardzo dużo czasu w domu. Nowe funkcje technologii ułatwią domowe treningi, a nawet umożliwią kontrolę sylwetki podczas ćwiczeń dzięki zewnętrznej kamerze;
  • Samsung Health – znana ze smartfonów aplikacja dbająca o zdrowie użytkownika doczeka się w 2021 roku swojej własne zakładki w obrębie systemu Tizen dla telewizorów. Znajdziemy tam m.in. profesjonalne treningi fitness, a personalizowane dane dotyczące naszej aktywności będą łatwo dostępne z poziomu menu telewizora.
Jesteśmy po oficjalnej polskiej premierze Samsung QLED TV 2020. Czego się dowiedzieliśmy?
Jedną z technologii ulepszonych z myślą o nowych telewizorach Samsung jest Multi View

Odświeżone, ulepszone serie Lifestyle

Koreański producent zaplanował też odświeżenie swojego line-upu Lifestyle, w skład którego wchodzą telewizory The Frame, The Sero, The Terrace, The Serif i The Premiere. Zmiany obejmą wygląd, funkcjonalność i nowe cechy oprogramowania.

Co wiemy o nowościach w 2021 roku w niektórych z tych serii?

  • The Frame – telewizor przejmujący cechy obrazu będzie teraz o 50% smuklejszy. Poza tym będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych i wariantach: “Modern” i “Bevel”. Otrzyma także nową, lepiej dostosowaną do użytkownika wersję sklepu z motywami Art Store;
  • The Sero – pierwszym na świecie telewizor z obracanym ekranem będzie teraz można jeszcze łatwiej zarządzać. Obrót wyświetlacza będzie można wywołać na kilka sposobów: dotykając jego ramki, obracając połączony bezprzewodowo smartfon lub wybierając opcję Smart View z menu smartfona. Współdzielenie ekranu z mobilnego urządzenia będzie można wywołać stukając jego obudową w obramowanie The Sero; seria wyposażona będzie w 4,1-kanałowy zestaw głośników o mocy 60W.
Samsung The Frame - debiut na polskim rynku aukcyjnym! Wyjątkowy telewizor można... wylicytować
Telewizor Samsung The Frame i inne modle Lifestyle producenta doczekają się odświeżenia w 2021 roku

Możliwe, że Samsung podzieli się z nami większymi konkretami na temat tych i pozostałych serii Lifestyle zaplanowanych na ten rok podczas dzisiejszej globalnej konferencji w ramach wirtualnych targów CES 2021.

Źródło: Samsung


Więcej na temat produktów firmy Samsung:

(6798)

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x