Home News Informacje prasowe Samsung pokazał nam wszystkie nowe TV na 2023! Najbogatsze portfolio w historii
Samsung pokazał nam wszystkie nowe TV na 2023! Najbogatsze portfolio w historii

Samsung pokazał nam wszystkie nowe TV na 2023! Najbogatsze portfolio w historii

3.24K
2

Swoje portfolio telewizorów na 2023 rok Samsung śmiało nazywa najbogatszym w historii. Południowokoreański producent nie mija się z prawdą, bo rzeczywiście nowa oferta to szeroki wachlarz modeli do zastosowań wszelakich. Wśród nich murowany kandydat do tytułu telewizora roku bez podziału na kategorie: OLED S95C. Pojechaliśmy do podwarszawskiego Sękocina, by na własne oczy zobaczyć i posłuchać o wszystkich tegorocznych propozycjach Samsunga!

Samsung – polska prezentacja TV na 2023 rok! Widzieliśmy nowości QLED, Neo QLED 4K i 8K oraz OLED

W celu zapoznania się z najnowszą ofertą Samsunga wybraliśmy się do Sękocina, gdzie w urokliwych okolicznościach przyrody firma urządziła sobie obszerne, zaawansowane technologicznie centrum szkoleniowe. Poza rozległą salą, na której wystawiono wszystkie telewizory z portfolio na 2023 rok, mieści się tam jeszcze referencyjna salka kinowa z soundbarami oraz przestrzeń poświęcona urządzeniom AGD. To wręcz idealne miejsce, by z bliska i w szczególe poznać premierowe urządzenia.

Pod Warszawą zobaczyliśmy rzeczywiście komplet telewizorów, które zaczynają już pojawiać się w sklepach. Gwoździem programu był rzecz jasna flagowy OLED drugiej generacji, czyli S95C, ale zobaczyliśmy też nową, niższą serię S90C. Oba modele będą po raz pierwszy dostępne w wariancie 77 cali. Wyższy skorzysta z aktualnej matrycy od Samsung Display, która zapewni znacznie wyższą szczytową jasność względem serii S95B z 2022 roku.

Trwa przedsprzedaż telewizorów Samsung OLED 2023! W ramach specjalnej oferty, przy zakupie jednego z wariantów nowego flagowego modelu S95C, można teraz odebrać znakomity soundbar premium za 1 zł! Na dodatek gratis proponowana jest usługa wniesienia i montażu telewizora. Z okazji można skorzystać w sieci Media Expert. Wszystkie szczegóły akcji na dedykowanej stronie.

Dostępność modelu w przedsprzedaży
Telewizor Samsung S95C 55″ (Nowość 2023) 11 999 zł 12 498 zł
Telewizor Samsung S95C 65″ (Nowość 2023) 16 499 zł
Telewizor Samsung S95C 75″ (Nowość 2023) 24 499 zł

Odświeżenia doczekał się też naturalnie sektor 4K Neo QLED, ale też 8K Excellence Line. Spory nacisk położono na nowości w obrębie systemu Smart Hub (Tizen), który – zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli firmy – działa w tym roku płynnie jak nigdy! Do tego popracowano nad intuicyjnością, bo teraz treści z poszczególnych serwisów VoD są inteligentnie i wygodnie pogrupowane. Dodano także nowe, przydatne ustawienia poszczególnych telewizorów i pogrupowano te już obecne.

Telewizor Samsung QN92C na 2023 rok

Telewizory Samsung na 2023 rok otrzymały nowy, wyszczuplony i bardziej ekologiczny pilot, a sterować będzie za jego pomocą można na przykład całym zastępem inteligentnych urządzeń. W tym roku bowiem telewizory Samsung – i to już od podstawowej serii Q60 – wyposażono we wbudowany Hub IoT, dzięki któremu ekosystem Smart Home można będzie zbudować bez dodatkowych zewnętrznych urządzeń innych firm.

Przyjrzyjmy się dokładnie najnowszym telewizorom Samsung! Oddajemy głos producentowi:

Telewizorowy zawrót głowy – przekrój modeli Samsung na 2023

Na początek Excellence Line, czyli najlepsze telewizory Samsung w tegorocznej ofercie. Połączenie zaawansowanych technologii ze spektakularnym wręcz designem sprawia, że od tych ekranów trudno będzie oderwać wzrok. Ta topowa seria obejmuje trzy modele QN900C, QN800C i QN700C, które dostępne są w przekątnych od 55 do 85 cali. W 2023 telewizory Excellence Line NEO QLED 8K – QN900C, QN800C – otrzymały jeszcze mocniejszy Neuronowy Procesor AI Quantum 8K, który zwiększa możliwości w zakresie skalowania obrazu do jakości jak najbliższej 8K1. Proces skalowania oparty jest aż na 64 wielomodelowych sieciach neuronowych (w poprzedniej generacji było ich 20). Dodatkowo model Excellence Line QN900C oferuje odświeżanie 144 Hz. Wszystko to razem sprawia, że widzowie mogą cieszyć się jeszcze większym realizmem.

Telewizor 8K Samsung Excellence Line QN900C na 2023 rok

Dopełnienie niedoścignionej jakości obrazu Excellence Line stanowi potężny dźwięk. I tak na przykład Dolby Atmos, w połączeniu z wielokanałowymi wbudowanymi głośnikami – 6.2.4CH w modelu QN900C i 4.2.2CH w QN800C – dostarcza niemal kinowych wrażeń i pozwala przenieść się w sam środek akcji. Wrażenia audio potęguje szereg funkcji w tym Dźwięk Podążający za Obiektem czy kultowa już dla telewizorów Samsung funkcja Q-Symphony, która wykorzystuje potencjał głośników telewizora i soundbara.

W tym roku wszystkie telewizory Excellence Line otrzymały także moduł One Connect Pro, pozwalający uporządkować przewody – wystarczy podłączyć je do niewielkiej skrzynki, którą można umieścić obok telewizora lub przymocować do stopy. W połączeniu z dopracowanym w każdym calu designem i Bezgranicznym Ekranem w modelu QN900C można będzie przenieść się w sam środek akcji.

Telewizor 8K Samsung Excellence Line QN900C na 2023 rok

W tegorocznej ofercie znalazły się także dwa modele telewizorów OLEDS90C i S95C. Wyróżnia je unikatowe połączenie matrycy Samsung OLED z samoemisyjnymi pikselami OLED z kropką kwantową (Quantum Dot), którego efektem są głęboka czerń i szeroka paleta żywych kolorów. To sprawia, że te nowoczesne ekrany przynoszą kinowe doświadczenia do domu. Dodatkowo zachwycają nowoczesną i minimalistyczną konstrukcją. Wystarczy dodać, że S95C to najsmuklejszy telewizor Samsung – obudowa ma zaledwie ok. 11 mm głębokości. Ten efekt osiągnięto m.in. poprzez przeniesienie złącz do zewnętrznego modułu One Connect Pro. Do 24 kwietnia telewizor S95C można zamawiać w przedsprzedaży. Telewizory Samsung OLED będą dostępne w trzech przekątnych: 55, 65 i 77 cali.

Telewizor Samsung OLED S95C na 2023 rok
Dostępność modelu w przedsprzedaży
Telewizor Samsung S95C 55″ (Nowość 2023) 11 999 zł 12 498 zł
Telewizor Samsung S95C 65″ (Nowość 2023) 16 499 zł
Telewizor Samsung S95C 75″ (Nowość 2023) 24 499 zł

Seria Neo QLED 4K to w tym roku trzy telewizory QN95C, QN92C,QN85C. W zależności od modelu dostępne są w rozmiarach od 43 do 85 cali. Wszystkie modele wykorzystują technologię Quantum Mini LED, która pozwala na bardzo precyzyjne sterowanie podświetleniem ekranu m.in. dzięki 14-bitowej skali luminancji. Tym samym widzowie mogą cieszyć się bardziej szczegółowym obrazem i to zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach.

Wśród nowości, które znajdziemy w tej serii jest m.in. Automatyczny Remastering HDR, który poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji przekształca treści SDR na treści w jakości HDR. Na podstawie analizy różnic między materiałami algorytm proponuje ulepszenia w obszarach, takich jak jasność, kolory i szczegóły, aby dostarczyć obraz w stylu HDR. Telewizory QN92C i QN95C oferują Powłokę Antyrefleksyjną, która ogranicza refleksy i odbicia światła, oraz Ultra Szeroki Kąt Widzenia (lepsza widoczność szczegółów obrazu także patrząc z boku). Z kolei najwyższy model z tej serii, czyli QN95C przynosi odświeżanie 144 Hz i dołączoną w zestawie kamerę z magnetycznym mocowaniem (łatwy montaż i demontaż) – idealne rozwiązanie dla osób, które wykorzystują największy domowy ekran do pracy czy po prostu często prowadzą rozmowy online.

Telewizory Samsung OLED S90C i Neo QLED QN95C na 2023 rok

W tym roku seria QLED obejmuje trzy modele – Q60C, Q70C i Q80C. W zależności od produktu dostępne są w rozmiarach od 43 do 98 cali. Znakiem rozpoznawczym tej linii są wspaniałe i nasycone barwy. Jest to zasługą m.in. technologii Quantum Dot, dzięki której ekran wypełni się miliardem kolorów, które będą doskonałe niezależnie od jasności. QLED Q80C to w tym roku ekran z bezpośrednim tylnym podświetleniem, co przekłada się na wyższą jasność i lepszą czerń, ale wpływa także na samą konstrukcję – ekran jest o 1 cm smuklejszy w porównaniu do poprzednika.

Telewizor Samsung QLED Q80C na 2023 rok

Telewizory Samsung 2023 – cechy wspólne

Tegoroczne telewizory Samsung zyskały szereg dodatkowych rozwiązań, o których warto wspomnieć. Na początek Tryb Eco, który jest predefiniowany na wszystkich nowych telewizorach. To rozwiązanie dla widzów, którzy chcą świadomie korzystać z energii elektrycznej i optymalizować jej zużycie. Teraz można to także monitorować na bieżąco za pośrednictwem aplikacji SmartThings i wybraniu opcji Energy. Wystarczy jednorazowa konfiguracja i dodanie telewizora do listy domowych urządzeń.

SmartThings to aplikacja, która pozwala kreować doświadczenia inteligentnego domu na własnych zasadach. W tym roku telewizory Samsung – począwszy od modelu Q60C – odegrają ważną rolę w procesie integracji różnych domowych urządzeń. Zostały wyposażone we wbudowany Hub IoT, dzięki któremu ekosystem można będzie zbudować bez dodatkowych zewnętrznych urządzeń wielu firm2 – w tym scenariuszu to telewizor stanie się centralnym elementem tego ekosystemu.

Wszystkie tegoroczne telewizory Samsung, jako Smart TV oferują odświeżony i sprawniejszy Smart Hub3, który pomoże jeszcze lepiej odnaleźć się w coraz bogatszej ofercie platform VoD. Treści wyświetlane są z podziałem na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem wcześniejszych zainteresowań. Dzięki temu odkrywanie nowych seriali czy filmów będzie jeszcze łatwiejsze. Oferta dostępnych aplikacji to nie tylko te filmowo serialowe, jak HBO Max, Netflix czy Disney+, ale także te gamingowe jak Xbox, NVIDIA GeForce NOW i Utomik czy muzyczne Spotify, Apple Music i Tidal.

Jeśli chodzi o możliwości audio nowych telewizorów to wszystkie oferują wsparcie dla Q-Symphony. W tym momencie warto wspomnieć, że niebawem na polski rynek wejdą także tegoroczne soundbary Q-SeriiHW-Q60C, HW-Q600C, HW-Q700C, HW-Q800C, HW-Q930 oraz HW-Q990C.

1 Jakość oglądania może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.

2 HuB IoT będzie obsługiwał protokół Matter i rozwiązania HCA w 2023 roku. Umożliwi to użytkownikom SmartThings bezproblemowe dodawanie tysięcy kompatybilnych urządzeń do środowiska SmartThings Home.

3 Przed rozpoczęciem wymagane jest zalogowanie do konta Samsung, zaakceptowanie Warunków Korzystania z Usług oraz Zasad Prywatności Smart Hub. Wybrane usługi mogą wymagać rejestracji lub aktywowania subskrypcji.

Źródła: własne, informacje prasowe


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Samsung:

(3236)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
[m]
[m]
1 rok temu

Mówili coś kiedy te Neo QLEDy (np. QN92C) bedą w sprzedaży?

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  [m]

juz dostepne są w RTV euro agd, ciekawe czy model 43″ posiada wreszcie szeroki kąt widzenia i powłokę antyrefleksyjną, tak jak jest napisane w artykule?

Last edited 1 rok temu by Piotr
2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x