Już od maja LG wprowadza do Polski inteligentne telewizory LG OLED ThinQ AI oraz LG NanoCell TV oparte na platformie sztucznej inteligencji i tym samym wynoszące jakość obrazu, dźwięku oraz funkcjonalności na jeszcze wyższy poziom niż było to w przypadku modeli z 2018 roku. Zapraszamy na nasze wideo z premiery LG TV 2019, prezentujące nowości oraz na wywiady z Wiesławem Kowalczykiem z LG oraz Marianem Prokopem, który jest znanym autorem zdjęć do filmów i seriali.
LG przyjęło strategię rozwoju sztucznej inteligencji, którą od zeszłego roku konsekwentnie wdraża w technologii telewizorów. Rok 2019 to kolejny krok i przejście do wyższego poziomu z etapu Machine Learning do Deep Learning oraz wdrożenie AI nie tylko w sterowaniu telewizorem, ale również w procesie przetwarzania obrazu i dźwięku. Tym samym, jak twierdzi firma LG, modele LG TV 2019 OLED i NanoCell stają się najbardziej zaawansowanymi telewizorami na rynku.
Jakość obrazu
Nowa linia LG OLED i NanoCell została wyposażona w udoskonalone funkcje sztucznej inteligencji, które dzięki zastosowaniu zaawansowanych procesorów drugiej generacji α9 i α7 oraz technologii Deep Learning skutecznie podwyższają jakość obrazu oraz dźwięku.
Procesory α9 i α7 (II generacji) analizują sygnał wideo i decydują o sposobach jego przetwarzania oraz podwyższania jakości w telewizorze, w którym są wbudowane. Opracowany przez LG algorytm uczenia się Deep Learning rozpoznaje obrazy, dzięki czemu procesor wie, w jaki sposób poprawić ich jakość i zapewnić lepsze wrażenia. Nowe procesory wspierają funkcjonalność AI Picture wykorzystującą proces głębokiego uczenia opartego na wbudowanej, ogromnej bazie informacji wizualnych (ponad 1 Mln). Rozpoznają one także jakość sygnału źródłowego i na tej podstawie dobierają optymalne algorytmy, dzięki którym na ekranie telewizora wyświetlany jest zadziwiająco realistyczny obraz.
LG zastosowało także nową funkcję AI Brightness, która mierzy natężenie światła w otoczeniu, dzięki czemu może określić oraz inteligentnie dostosować jasność obrazu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Gdy natężenie światła rośnie, rozjaśniane są fragmenty obrazu, które tego wymagają, dzięki czemu wszystkie detale na ekranie pozostają wyraźne i dobrze widoczne. Nie musimy zatem martwić się czy oglądamy film w samo południe czy wieczorem, gdyż niezależnie od natężenia światła, wyświetlany obraz będzie najwyższej możliwej jakości.
ZOBACZ TAKŻE: Premiera LG OLED i NanoCell LCD 2019. Co wiemy?