Premiera LG OLED i NanoCell LCD 2019. Co wiemy?
Dźwięk: AI Sound, AI Acousting Tuning, WiSA, Dolby Atmos, DTS:X
W kwestii dźwięku, sztuczna inteligencja pozwoli między innymi na upmixing dźwięku stereo do standardu 5.1. Ponadto, rozwiązanie AI Acoustic Tuning pozwala na wyprofilowanie akustyki pomieszczenia, kierując dźwięk bezpośrednio na miejsce, w którym siedzimy. Tegoroczne telewizory OLED i NanoCell są również certyfikowane przez WiSA i posiadają technologię odtwarzania bezprzewodowego dźwięku nawet w formatach Dolby Atmos oraz DTS:X.
Asystenci głosowi, IoT
Platforma AI ThinQ zapewnia lepszą integrację z Google Asystentem (który ma być u nas wprowadzony w ostatnim kwartale 2019), usprawnia interfejs webOS i tworzy ciaśniejszy ekosystem z urządzeniami IoT (internetu rzeczy). LG chwali się wprowadzeniem szerszego kontekstu wypowiedzi (wszystko w języku polskim!), jakie rozumie aktualny asystent w telewizorze (jeszcze bez integracji z Google Asystent). Nie tylko już rozpoznaje komendy mówione naturalnym językiem konwersacyjnym, ale i jest świadomy ich kontekstu. Jeśli poprosimy go o „wszystkie filmy z Tomem Cruisem” to przy następnym zapytaniu o „tylko komedie z jego udziałem”, asystent ThinQ nadal będzie wiedział, że chodzi o wskazanego aktora.
LG wprowadziło także LG Home Dashboard, czyli panel do zarządzania wszystkimi kompatybilnymi urządzeniami połączonego domu. Mogą to być inteligentne światła, klimatyzacja, pralki, lodówki, oczyszczacze powietrza itp.
ZOBACZ TAKŻE: LG TV AI ThinQ | TEST | Jak działa sztuczna inteligencja po polsku w LG?
Opracowanie: Jakub Krawczyński & Piotr Gmerek
(_gdeaq = window._gdeaq || []).push([‘nc’, ‘false’]);(_gdeaq = window._gdeaq || []).push([‘cmp’, false]);(_gdeaq = window._gdeaq || []).push([‘hit’, ‘gde-default’, ‘zD3lDPhB0YAOiG_ZSx83bsex7xGknE_zT9cUnJVbXq3.J7’, ‘miprpqdnoi’, ‘jlltbofbbxceybawqxtdohbowulb’],[‘viewable’, ‘gde-default’, ‘zD3lDPhB0YAOiG_ZSx83bsex7xGknE_zT9cUnJVbXq3.J7’, ‘zigidonrjd’, ‘_gde_isndwl_zigidonrjd’]);
(14108)