Philips OLED+984 Bowers & Wilkins | TEST | Takiego telewizora jeszcze nie było!
- Słowem wstępu
- Wygląd i pilot
- System Ambilight
- Za co lubimy telewizory OLED w kinie domowym?
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu P5
- Równomierność ekranu
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV
- Jakość dźwięku Bowers & Wilkins
- Podsumowanie i ocena
Słowem wstępu
Philips z roku na rok zaskakuje nowymi modelami telewizorów. Jest to szczególnie widoczne od kiedy w 2018 roku zaczął współpracować z gigantem audio jakim jest Bowers & Wilkins przy projekcie dopracowywania dźwięku w swoich modelach OLED by później całkowicie oddać temat tej doskonale znanej brytyjskiej firmie. Efektem takich a nie innych działań jest skonstruowanie topowego, flagowego modelu jaki dzisiaj będziemy testować na łamach portalu. Mowa o OLED+984. Telewizora na którego już samo spojrzenie powoduje szybsze bicie serca. Nie jest to model tani, nie jest to model, który przypomina inne telewizory. Ale od początku właśnie taki miał być. Inny, luksusowy, nadający charakter nowoczesnym wnętrzom. Na rynku brakuje obecnie tego typu konstrukcji gdzie większość firm idzie w stronę cięcia kosztów i nawet drogie telewizory nie wyróżniają się tak jakby mogły przy swojej wysokiej cenie. Philips wychodzi na przeciw oczekiwaniom najbardziej wybrednych klientów dla których pierwsze skrzypce nie gra cena ale jakość obrazu oraz dźwięku jak również niesamowity wygląd i dopracowanie konstrukcji. Czy spełni ich oczekiwania? Sprawdźmy to w naszym szczegółowym teście.
Telewizor testowany przez Maciej Koper i Piotr Gmerek
Cechy charakterystyczne modelu OLED+984 Bowers & Wilkins to:
- Wykonanie, które budzi podziw i zaskakuje starannością wykonania pod każdym względem
- Od dawna niestosowane 4-stronne barwne podświetlenie ekranu Ambilight (śledzenie wideo i audio w czasie rzeczywistym, również w 4K HDR)
- Fenomenalny dźwięk w wbudowanej belki głośnikowej specjalnie zaprojektowanej tylko i wyłącznie pod ten telewizor dzięki współpracy z Bowers & Wilkins
- 3 generacji, dwuukładowy procesor P5 odpowiadający za najważniejsze elementy jakości obrazu jak: ostrość, realistyczne spektrum kolorów, kontrast, płynność ruchu
- Wsparcie zarówno dla technologii HDR10+ jak i dla Dolby Vision
- Inteligentna funkcja konwersji treści SDR do HDR (Perfect Natural Reality)
- Obsługa funkcji Google Assistant (na razie nie w j. polskim)
- Obsługa funkcji Alexa (na razie nie w j. polskim)
- Wsparcie dla dźwięku Dolby Atmos
- System multimedialny Android TV
- Pilot z wbudowaną na odwrocie klawiaturą QWERTY i obsługą głosową
Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0
(23028)
Cześć, nazywam się Pascal i jestem Francuzem. Do komunikacji używam tłumacza. Gratulujemy prezentacji telewizji. kilka miesięcy temu kupiłem ten telewizor. Jestem bardzo szczęśliwy Proszę, możesz mi pomóc, bo mam pytania. Chciałbym oglądać kanały telewizyjne, ale z powodu logo obawiam się, że moja telewizja zostanie oznaczona. Proszę doradzić mi, jak poznać środki ostrożności dotyczące regulacji kontrastu, jasności i kontrastu wideo. Ogólnie używam trybu standardowego. dziękuję za twoją pomoc. serdecznie Pascalix
Jak z obsługą gwarancyjną tak ważną w przypadku potrafiących się wypalić telewizorów OLED? Nadal trzeba się szarpać jak piszą na forach?
Bez zmian. I jeszcze Ci powiedzą, że to Twoja wina.. Mój oled padł 2 tygodnie po gwarancji (płyta) i nawet nie mam jak kupić nowej bo jest niedostępna… TV na śmieci pójdzie pewnie.
Smieszne, ze najdrozszy OLED Philips ma tyle “malych wad” i otrzyma status Referencja! Bo ambilight, bo Bowers & Wilkins? To sa rzeczy, ktore robia High End obraz? Posiadam zeszloroczny PANASONIC 65GZ2000 i we wszystkich podstawowych parametrach dotyczacych obrazu bije tego Philipsa na glowe! I do tego jako jedyny OLED na rynku nie ma zadnego Image Retention! https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8 Jestem ciekawy, jakie “wady” znajdziecie na jego upgradowanej wersji, PANASONIC HZ2000 … Byli czasy gdy tutaj zagladalem i czytalem rzeczywiste testy z radoscia. Teraz szkoda slow. Tylko reklama, wszystko smierdzi biznesem i “testy” sa recyklowane jeden od drugiego … Czuje z tego pieniedze… Czytaj więcej »
Skoro bije na głowę to rozumiem ,że jesteś w stanie w ślepym teście rozpoznać swojego.Ostatnio robili chyba w Londynie i muszę cie zmartwić Panasonic nie wygrał 😀
Piszezs o tych zmanipulowanych Blind” testach? Na bialym podkladzie GZ2000 rozpoznasz nawet ty bo nie ma tak agresywnego ABL jak inne OLED-y i obraz jest jasnieszy. “Blind” Shootout HDTVtest Best Home Theatre TV PANASONIC GZ2000 Best Living Room TV PANASONIC GZ2000 Best Gaming TV LG C9 Best HDR TV LG C9 Best TV of 2019 LG C9 Roznica w punktach : LG C9 – 33.16 TV PANASONIC GZ2000 – 32.90 Nawet ludzie od PANASONIC-a obecni w tym tescie nie byli w stanie ten telewizor rozpoznac bo tak “pieczliwie” go Koper i Teoh zkalibrowali! Kasa od sponzorow jest na pierwszym miescu… Czytaj więcej »
Fajny design, ale co z tego jeżeli telewizor zepsuje się zaraz po zakończeniu okresu gwarancji. W jednym siadło podswietlenie, w drugim matryca. Philips moim zdaniem to szmelc w ładnym opakowaniu.
No właśnie. Jak poprawiacz płynności w stosunku do poprzednich modeli? Czy wreszcie to poprawili? Bo zgadzam się z przedmówcą, że Philips zawsze miał najgorszy poprawiacz ze wszystkich producentów, którego nie dawało się używać przy żadnych ustawieniach. Dużo artefaktów nawet przy minimalnych ustawieniach, a co gorsze, co chwilę zwolnienia i przyśpieszenia poprawiacza płynności.
Miałem Philipsa, zmieniłem na Sony i nie żałuję. Upłynniacze obrazu w Philipsach są tak beznadziejne, że w żaden sposób nie można było tego przyzwoicie ustawić. Obraz miał efekt teatru i artefakty, albo był za mało płynny. W sony jest to tak zrobione, że płynność obrazu nie jest przesadzona w żadną stronę. Złoty środek. Nie ma też artefatków. Filozofia Sony dużo bardziej mi się podoba.