Home Testy Telewizory OLED Philips Philips OLED854 OLED804 | TEST | Najlepszy zakup EISA 2019/2020
Philips OLED854 OLED804 | TEST | Najlepszy zakup EISA 2019/2020

Philips OLED854 OLED804 | TEST | Najlepszy zakup EISA 2019/2020

113.78K
32

Słowem wstępu

Czwarty kwartał tego roku to wysyp najnowszych modeli telewizorów w technologii OLED od firmy Philips. Paleta produktów jest bardzo szeroka. Od podstawowego OLED754 bez systemu Android TV poprzez Android TV OLED804/854 aż po modele premium z nagłośnieniem Bowers&Wilkins czyli OLED+934 oraz flagowy OLED+984. Cechą wspólną wymienionych telewizorów jest wysokiej jakości obraz, który największe wrażenie zrobi na fanach filmów i seriali. Wszystko ze względu na perfekcyjną czerń i kontrast wsparty dodatkowo unikalnym systemem barwnego śledzenia wydarzeń na ekranie – Ambilight, który obecny jest tylko w telewizorach Philips. Bohaterem dzisiejszego testu będzie bodajże najważniejszy telewizor w gamie organicznych ekranów na ten rok czyli OLED854 i OLED804. Telewizor ten jest następcą najlepiej sprzedającego się modelu z 2018 roku czyli OLED803. Został on także wyróżniony przez nas i przez pozostałe redakcje należące do stowarzyszenia EISA w kategorii EISA “BEST BUY OLED TV”. Dlaczego? Na to pytanie odpowiemy Wam w poniższym teście.

Telewizor testowany przez Maciej Koper i Piotr Gmerek

Cechy charakterystyczne telewizorów Philips OLED/OLED+ na 2019 rok to:

  • Barwne podświetlenie ekranu Ambilight (śledzenie wideo i audio w czasie rzeczywistym, również w 4K HDR co jest bardzo trudne pod względem technologicznym)
  • Fenomenalny dźwięk dzięki współpracy z Bowers & Wilkins (OLED+)
  • 3 generacji, dwuukładowy procesor P5 odpowiadający za najważniejsze elementy jakości obrazu jak: ostrość, realistyczne spektrum kolorów, kontrast, płynność ruchu
  • Wsparcie zarówno dla technologii HDR10+ jak i dla Dolby Vision
  • Inteligentna funkcja konwersji treści SDR do HDR (Perfect Natural Reality)
  • Obsługa funkcji Google Assistant (na razie nie w j. polskim)
  • Obsługa funkcji Alexa (na razie nie w j. polskim)
  • Wsparcie dla dźwięku Dolby Atmos
  • System multimedialny Android TV
  • Pilot z wbudowaną na odwrocie klawiaturą QWERTY i obsługą głosową

Test Philips OLED854 OLED804

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.0

Kabel HDMI MagicLink 2.0

(113784)

4 25 głosy
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

41
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

32 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Henryk
Henryk
3 lat temu

Mam TV OLED 65″, połączyłęm go kablowo z Internetem. I tu zaczęły się schody: połączenie jest niestabilne w tym sensie, że po załączeniu telewizora często zgłasza brak Internetu, skutkuje dopiero KILKUKROTNY restart systemu Android żeby nie było: firmware uaktualniony serwis na moje zgłoszenie przysłał mi fragmenty dokumentacji o konfiguracji połączenia WiFi po nagabywaniu przysłali informację, jak wygenerować logi na pendrajwie teraz najlepsze: wysłałem logi w umówiony sposób przez WeTransfer – nie odebrali. Po kilku dniach przysłali ponaglenie o logach i zagrozili, że zamkną sprawę serwisową. Odesłałem im mejla z kopią mejla o wysłaniu logów oraz ponownie wysłałem logi przez WeTransfer… Czytaj więcej »

Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Cześć. Rozważam ten model z uwagi na Ambilight. Oprócz niego jeszcze CXa od LG. Rozmiar 65″
Jak ma się jakość obrazu w tych tv?
Cenowo wyjdą mnie tak samo.
Niby CX nowszy i lepsze bajery jak hdmi 2.1, ale za to nie ma dekodowania DTS i DV. Nie ma też Ambiligt, a uważam to za dobry bajer.

RAFAŁ
RAFAŁ
3 lat temu

Ciekaw jestem kiedy zacznie się płacz że te suuuper polecane OLED-y za chwilę zaczną padać, wypalać się lub tracic piksele ??? dobrze wiemy że OLED to ślepy zaułek, ma te same wady co plazmy, na dodatek wiele osób na forum pisze że niezależnie od producenta panele OLED nadaja sie do wymiany po roku użytkowania, “duchy” pojawiające się na ekranie wypalone jak diabli i możliwość skorzystania z rękojmi a do tego problemy, kłótnie i utrudnienia ze strony producenta, szukanie kruczków aby tylko nie uznać gwarancji Gdzie tu sens, ja rozumiem że zaraz mi zaczniecie krzyczeć że jak cię nie stać to… Czytaj więcej »

Radek
Radek
3 lat temu

GOOGLE Chromecast – tylko na papierze. Smartphony Huawei oraz Samsung nie są w stanie udostępniać na tym TV. Nie pomaga nowy firmware/ustawienia fabryczne etc. Wybranie wolnego kanału Wi-Fi domowego 2.4GHz też nic nie daje. Autoryzowany serwis Philips (MIK w Radomiu) też nie pomógł. Obsługa klienta na zgłoszony problem – tragedia (ponad miesiąc straconego czasu). Efekt żaden. Otrzymałem jedynie 1 lakoniczne zdanie, że TV sprawny. Co ciekawe aplikacja Philips TV Remote wykorzystująca Wi-Fi domowe działa – steruje TV. Aplikacje typu Netflix, Youtube wykorzystujące Wi-Fi domowe również działają. TV ma poważną wadę polegającą na widocznych wyraźnie artefaktach obrazu w szybkich scenach. Procesing… Czytaj więcej »

Gregory
Gregory
3 lat temu
Reply to  Radek

Kolego Radku. Mam dokładnie ten model od września 2020 i prawie co miesiąc robię w nim aktualizację bo Philips dba o bezpieczeństwo i wstawia dużo poprawek. To po pierwsze a po drugie Chromecast działa i to bardzo sprawnie i to nie na papierze. Z tego co zauważyłem to do działania potrzebna jest spora prędkość sieci i ustawienia na Routerze. W moim przypadku z Samsungiem S10 wszystko śmiga. Z twojego opisu wynika że nie czytasz Forum i tego co ludzie piszą na temat obrazu i co sugerują aby wyłączyć. Także większość TV czy to Panasonic czy Philips to żadne upłynniacze nigdy… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł
3 lat temu
Reply to  Gregory

Masz ten telewizor od września i co miesiąc robisz aktualizację? Ostatnia wyszła we wrześniu 2020 🙂 no ale spoko. Skoro jesteś na bieżąco z aktualizacjami to powiedz mi czy też masz niesamowite opóźnienie w lampach Hue (o ile takich używasz) po ostatniej aktualizacji. Ja musiałem wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania (z lipca) bo nie dało się na to patrzeć. Ponad dwu sekundowe opóźnienie.

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

Dzień dobry. Kupiłem nowy telewizor oled (Philips 804/12), zauważyłem że po kilku minutach od włączenia lewy, prawy i górny bok ekranu na zmianę zmieniają swoją szerokość, czyli do krawędzi telewizora dochodzi czarny pasek przez co ramka wygląd na grubszą. Strasznie mnie to irytuje. Ustawienia w formacie obrazu nic nie dają. Dlaczego się tak dzieje, da się to jakoś wyłączyć ? 

unnamed (2).jpg
Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Krzysztof

Telewizor tak robi aby uchronić się przed wypaleniami takie zabezpieczenie

tomek
tomek
4 lat temu

co byście wybrali oled panasonica czy philipsa ?

Michał
Michał
4 lat temu

Jestem posiadaczem Philips 854er 55 cali. Od początku użytkowania pojawiają się na ekranie białe piksele. Pojawiają się i znikają w różnych miejscach na całym ekranie. Czy jest to normalne czy tez kupiłem wadliwy egzemplarz ??

Anna
Anna
4 lat temu
Reply to  Michał

Też mam takie kropeczki ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji z czego to wynika.
Może ktoś coś wie?

Marek
Marek
4 lat temu

Już chyba wiem czemu aktualizować ze strony nie przez stronę nie przez TV. Po ostatniej aktualizacji przez TV telewizor mi zwariował. naciskam na pilocie jakąś funkcje wyskakuje mi inna cały czas gubi mi kanały ustawione jako ulubione i przełącza na wszystkie. Co chwila wchodzi mi do menu gdzie są aplikacje strasznie mnie to denerwuje.

Wojtek
Wojtek
4 lat temu

Panowie potrzebuje pomocy. Mam Oled 804 od listopada i od samego początku jest problem z jasnością np podczas grania w Fife20. Ekran raz świeci jaśniej raz ciemniej, i to wszystko zmienia się podczas meczu. W ustawieniach wyłączyłem czujnik światła i w dalszym ciągu jest to samo. Czy to problem z ustawieniami czy TV uszkodzony?

Jack
Jack
4 lat temu
Reply to  Wojtek

Ja mam problem z ale inny co 8-10 godzin stałego oglądania telewizor kaze mi sie wyłaczyc na 10 minut i to codziennie mam to samo

łukasz
łukasz
4 lat temu

kupiłem jestem bardzo zadowolony jakość obrazu na bardzo wysokim poziomie szczególni oglądając Netflix bardzo dobrze działa oświetlenie Ambilight dźwięk jest również bardzo dobry te głośniki z. tyłu dają rade

Tomek
Tomek
4 lat temu

Witam. Zastanawiam się nad tym telewizorem i LG C9. Chodzi o wersję 55 calową tych telewizorów. Obecnie porównywalne ceny. C9 za ok. 5300 a philips za ok. 5500 zł. Telewizor ma być używany przez osoby starsze. Tylko do telewizji. Karta CI plus – vectra. Filmy i sport. Który byście polecali?

Jacek
Jacek
4 lat temu
Reply to  Tomek

Mam dokładne ten sam dylemat – też dla rodziców muszę cóś podpowiedzieć… Jakieś tipsy? Zastanawiają się też alternatywnie nad QE55Q70 samsunga…?

Jacek
Jacek
4 lat temu
Reply to  Jacek

Samsung to nie OLED, więc jakość czerni za pewne będzie samsung miał gorszą od tych wymienionych w komentarzu wyżej LG i PHILIPS

Piotr
Piotr
4 lat temu

Dlaczego sugeruje się, żeby wyszukiwać aktualizację tylko ze strony producenta, a nie przez telewizor? Właśnie jest taka sytuacja, że na stronie Philipsa jest oprogramowanie do pobrania z września, a telewizor wyszukuje online już nowsze z grudnia. Nie powinienem aktualizować?

gabon
gabon
4 lat temu

zastanawiam sie od jakiegos czasu nad nim, juz prawie kupilem na black friday w media expert, ale w ostatniej chwili odpuscilem i teraz troche zaluje 🙁

Maciej
Maciej
4 lat temu

Jaki tv wybrać OLED Philipsa czy QLED Samsunga jeśli tv będzie także służył jako monitor?

Maciej
Maciej
4 lat temu
Reply to  Maciej

Z tego co wiem to oled nigdy nie powinien służyć jako monitor ze względu na wypalenia. Dlatego też nie robi się monitorów oled.

Paweł
Paweł
4 lat temu
Reply to  Maciej

Ogólnie OLED zawsze będzie lepszy – ale pod komputer to jednak ryzykujesz te wypalenia, chociaż podobno zdarza się ich coraz mniej. Ogólnie Philipsy mają udaną serie OLED.

Dżidżi
Dżidżi
4 lat temu
Reply to  Paweł

Ja mam Philipsa z serii OLED, który służy również jako monitor. Używam go od ponad pół roku i nie doświadczyłem wypalenia. Natomiast jeśli chodzi o aspekt techniczny to telewizor sprawuje się dobrze jako monitor

Eryk
Eryk
4 lat temu
Reply to  Dżidżi

Philipsowi najlepiej chyba udały się patenty do czyszczenia matrycy, bo z tego co czytam akurat na tę markę pod kątem wypalenia narzekania jest najmniej, a jednak w temacie siedzą od 3 lat i sporo tych OLEDów sprzedali.

janek
janek
4 lat temu
Reply to  Dżidżi

Tak się zastanawiałem nad Philipsem – OLEDy mocno potaniały, ale jednak sam korzystam z ekranu jako monitora. Kupować czy nie kupować?

RAFAŁ
RAFAŁ
3 lat temu
Reply to  Maciej

kup sobie qled (choć to nie to samo co oled), tak czy inaczej nie wypali ci się i nie będziesz musiał po roku kombinowac co zrobić żeby ci matryce lub tv wymienili.
i odrazu powiem że jeśli philips to pilnuj czyszczenia matrycy przy reklamacjach zarzucają że ekrany sie wypalaja bo użytkownik nie czyścił ekranu zgodnie z zaleceniami.
i generalnie jeśli chodzi o OLED-y to philips zrzuca zawsze winę na użytkownika, dobrze czytaj warunki gwarancji te drobnym druczkiem także 😉

Maciej
Maciej
4 lat temu

Czy nieprawidłowe wspieranie dolby vision nie powinno jednak prowadzić do braku rekomendacji tego TV? Przecież podstawowym jego przeznaczeniem jest oglądaniem filmów w 4k i HDR właśnie z wykorzystaniem technik typi HDR10+ lub DV.

Misio
Misio
4 lat temu
Reply to  Maciej

Też mi się wydaje, że to poważna wada.

Na marginesie: Panowie redaktorzy, brakuje mi w Waszych recenzjach większego zróżnicowania ocen. Jeśli wszystko co recenzujecie polecacie to wartość tego polecenia szybko się dewaluuje.

Piotr
Admin
Reply to  Misio

Trzeba czytać dokładnie testy bo teraz ogólnie nie robi się słabych telewizorów. Są to różne niuanse ale nie wpływające na to by danego ekranu chociaż nie polecić na szkolną 4. A ocen mamy kilka od 4 do 6.

ataman
ataman
4 lat temu
Reply to  Maciej

Ale wyjaśniono że po kalibracji problem znika, tylko na fabrycznych ustawieniach obraz jest zbyt ciemny

Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu
Reply to  ataman

Nie każdy daje TV do kalibracji. Kalibracja to dodatek. Oceniać powinno się TV jaki dostarcza producent, bo przy kupnie za to się płaci. Jeśli po kupnie DV jest nieużyteczne, to tak jakby go nie było.

32
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x