Home News Czy Netflix na pewno działa w 4K UHD na twoim telewizorze? Nie każdy wie jak to sprawdzić i ustawić! Radzimy
Czy Netflix na pewno działa w 4K UHD na twoim telewizorze? Nie każdy wie jak to sprawdzić i ustawić! Radzimy

Czy Netflix na pewno działa w 4K UHD na twoim telewizorze? Nie każdy wie jak to sprawdzić i ustawić! Radzimy

23.85K
3

Jak oglądać filmy i seriale w serwisie Netflix w rozdzielczości 4K Ultra HD na swoim telewizorze? Jak się okazuje, nie wystarczy posiadanie odpowiedniego planu subskrypcyjnego i kompatybilnego modelu. Wielu użytkowników nie wie, że nie wykorzystuje maksimum możliwości wybranego abonamentu.

Netflix w 4K Ultra HD na telewizorze – jak się upewnić, że działa? Jak ustawić?

Powyższa teza nie jest wyssana z palca. Wielokrotnie mieliśmy do czynienia z sytuacjami, kiedy osoby płacące najwyższy abonament za dostęp do Netflixa i posiadające telewizor 4K oglądały treści w Full HD, nie zdając sobie tak naprawdę sprawy z tego, co tracą. W wielu przypadkach wynika to z nieświadomości, a ta z kolei zasadza się na tym, że pochłaniając treści na innych urządzeniach, na przykład laptopach, rozdzielczość jest zawsze ograniczona możliwościami ekranu, który najczęściej nie wyświetla obrazu w 4K. Wzrok się przyzwyczaja, przez co później nie przeszkadza nam podobna jakość na telewizorze.

Oglądacie telewizję podczas pandemii? Dla większości to ucieczka przed rzeczywistością
Jak ustawić Netflix na telewizorze, by działał w 4K?

Jak zatem sprawdzić, w jakiej rozdzielczości streamuje nam treści Netflix na telewizorze? Poniżej kilka cennych porad, które pomogą Wam wycisnąć maksimum z serwisu. Konieczne wymagania są następujące: aplikacja Netflix, konto Premium Ultra HD i telewizor z matrycą przynajmniej 60Hz, wsparciem dla HDCP 2.2 i możliwością wyświetlania treści w 4K Ultra HD.

  • W pierwszej kolejności upewniamy się, że posiadamy najwyższy poziom subskrypcji serwisu. W tym celu logujemy się do Netflixa w przeglądarce internetowej, najeżdżamy myszką na ikonę swojego profilu w prawym górnym roku ekranu i przechodzimy do “Konto”. Aktywny plan sprawdzimy w wierszu “Szczegóły planu”. Konto premium daje nam dostęp nie tylko do wysokiej rozdzielczości, ale też do HDR (w formatach Dolby Vision i HDR10) oraz technologii Dolby Atmos;

Czy Netflix na pewno działa w 4K na twoim telewizorze? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste - radzimy jak ustawić!

  • Kolejnym krokiem jest ustawienie jakości i poboru danych. W tym celu w obrębie ustawień konta przechodzimy do wiersza “Profile i kontrola rodzicielska” i rozwijamy listę pod swoim profilem. Przechodzimy do “Ustawienia odtwarzania” (ostatnia pozycja) i zaznaczamy – jeśli wybrana została inna opcja – “Wysokie”. Netflix informuje nas poniżej, że pobór danych sięgnie 7 GB na godzinę przy jakości Ultra HD. Tylko ta opcja (lub “Automatyczne”, zalecamy jednak “Wysokie”) zapewni nam najwyższą rozdzielczość w serwisie;

Czy Netflix na pewno działa w 4K na twoim telewizorze? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste - radzimy jak ustawić!

  • Bardzo ważną kwestią jest przepustowość Waszego łącza. Możliwe, że rozdzielczość w oglądanych materiałach jest ograniczona, ponieważ macie za słabe lub za mało stabilne łącze. By wygodnie streamować treści 4K Ultra HD w Netflixie, konieczna jest przepustowość na poziomie przynajmniej 25 Mb na sekundę. Zalecamy połączenie telewizora z siecią po kablu;
  • Wciąż nie jesteście przekonani, że Netflix działa w 4K? Jest jeszcze jeden sposób, by się upewnić. Należy wyszukać i włączyć w serwisie tytuł wspierający 4K Ultra HD – istnieje osobna lista takich pozycji, która wyświetli się Wam, jeśli telewizor, którego używacie jest kompatybilny – i przycisnąć na pilocie przycisk “Info” lub “Display”. W lewym górnym rogu ekranu wyświetli się informacja o aktualnej przepustowości i rozdzielczości. Jeśli nie jest to 4K, warto chwilę poczekać – czasem łącze potrzebuje czasu, by się “rozpędzić”.

Czy Netflix na pewno działa w 4K na twoim telewizorze? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste - radzimy jak ustawić!

Jeśli zastosowaliście się do powyższych zaleceń i sprawdziliście wszystkie ustawienia, nie powinniście mieć problemu z korzystaniem z Netflixa w najwyższej możliwej jakości. Najważniejsze kwestie to oczywiście posiadanie odpowiedniego telewizora, planu subskrypcyjnego i dobrego połączenia internetowego.

Jak ustawić Netflix w 4K na telewizorze? Jak sprawdzić czy działa w 4K?

magicLinks_2_1

Źródło: własne


Przeczytaj więcej na temat VoD i streamingu: 

(23853)

2.1 9 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Artur
Artur
2 dni temu

Info na tv ma być 4k?mój tv podaje zawsze pierwszą wartość
2160

Jarosław
Jarosław
2 dni temu

Jakość Netflixa bardzo się pogorszyła przez ostatnie dwa lata.

Roman
Roman
1 dzień temu
Reply to  Jarosław

Kiedyś fhd leciało w kilkunastu mb/s a teraz max do 5.Jakość robiła wrażenie

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x