Home News Informacje prasowe Kontynuacja nagrodzonego serialu już na HBO Max w Polsce – dziś premiera!
Kontynuacja nagrodzonego serialu już na HBO Max w Polsce – dziś premiera!

Kontynuacja nagrodzonego serialu już na HBO Max w Polsce – dziś premiera!

156
0

To jest idealna propozycja do obejrzenia w wolnym czasie po pracy! Dziś w ofercie platformy HBO Max zadebiutował pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu “Przeklęty”! Pierwsza część była wielokrotnie nagradzana i określana mianem “przełomowej”! Co nowego pojawi się w drugim sezonie?

Dziś premierę na HBO Max ma 2. sezon serialu dokumentalnego “Przeklęty”! Warto obejrzeć?

Serwis streamingowy HBO Max ze świeżutką premierą na ten tydzień! Właśnie dziś zadebiutowała tam nowa, sześcioodcinkowa kontynuacja przełomowego, nagrodzonego statuetką Emmy serialu dokumentalnego Andrew Jareckiego.„Przeklęty II”! Nowe odcinki będą miały swoją premierę co tydzień w HBO i na platformie HBO Max.

„Przeklęty II” to sześcioodcinkowa kontynuacja przełomowego, nagrodzonego statuetką Emmy® serialu dokumentalnego „Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta” Andrew Jareckiego, który zadebiutował na antenie HBO w 2015 roku. W części drugiej twórcy kontynuują swoje śledztwo na przestrzeni kolejnych ośmiu lat. Odkrywają ukryte materiały, rozmowy Dursta z więzienia, a także wywiady ze świadkami, którzy dopiero teraz odważyli się mówić.

Na kilka godzin przed premierą ostatniego odcinka Durst został aresztowany w Los Angeles za morderstwo swojej długoletniej przyjaciółki Susan Berman. “Przeklęty II” skrupulatnie opisuje śledztwo trwające przez następne osiem lat, podczas których Durst oczekiwał i uczestniczył w procesie, odkrywając nowe informacje i śledząc rozwój sprawy przedstawianej przez prokuratora. Serial wyciąga na światło dzienne materiały, w tym wywiady ze współpracownikami Dursta, którzy nigdy wcześniej się nie ujawniali, rozmowy telefoniczne do przyjaciół, rodziny i prawników wykonywane z więzienia oraz nagrania wideo z przesłuchań, które odbyły się po jego aresztowaniu. W serialu znajdują się także szczere wywiady z obrońcami i prokuratorami, a także rozmowy z ławnikami i sędzią procesowym.

fot. materiały prasowe

Dzięki dostępowi do kluczowych uczestników procesu, precyzji i przejrzystości “Przeklęty II” odkrywa świat zabójcy, któremu udało się uniknąć sprawiedliwości przez ponad trzydzieści lat.

Bohaterowie: zastępcy prokuratorów okręgowych Los Angeles – John Lewin i Habib Balian; zespół obrońców Dursta pod przewodnictwem Dicka DeGuerina, który pomógł uniewinnić go w procesie o morderstwo w Galveston w 2003 r. oraz prawnik David Chesnoff; dziennikarze – Charles Bagli, który opisywał sprawę Dursta dla „New York Times”, Lisa DiPaulo, która relacjonowała morderstwo Susan Berman dla „New York Magazine”; sędzia Susan Criss, która przewodniczyła procesowi o morderstwo w Galveston; sędzia Mark Windham, który przewodniczył procesowi w sprawie o morderstwo Susan Berman; członkowie ławy przysięgłych, przyjaciele i współpracownicy Dursta oraz jego ofiar – Susan Berman i pierwszej żony Kathie Durst.

fot. materiały prasowe

Odcinek 7.: “Why Are You Still Here?”

Gdy, na początku 2015 roku zostaje wyemitowany pierwszy sezon serialu HBO „Przeklęty”, a na światło dzienne wychodzą obciążające dowody, Robert Durst – potomek jednej z najpotężniejszych nowojorskich rodzin zajmujących się nieruchomościami – ucieka. Zostaje schwytany w Nowym Orleanie i oskarżony o morderstwo swojej najlepszej przyjaciółki, Susan Berman, którego miał się dopuścić w 2000 roku. Z pomocą swojej drugiej żony, Debrah Charatan, Durst tworzy zespół obrońców, w skład którego wchodzi prawnik, który wcześniej doprowadził do uniewinnienia go w procesie o morderstwo sąsiada z Galveston w Teksasie w 2003 roku.

Odcinek 8.: “Friendships Die Hard”

Durst kontaktuje się z byłymi przyjaciółmi i współpracownikami z więzienia, w tym z Nickiem Chavinem i Susie Giordano. Nick początkowo stara się nie angażować w sprawę, ale jego żona Terry kontaktuje się z prokuratorem w Los Angeles, aby poinformować, że jej mąż wie więcej niż mówi. Wtedy Nick decyduje się na współpracę.

fot. materiały prasowe

Odcinek 9.: “Saving My Tears Until It’s Official”

Durst pojawia się w sądzie w Los Angeles w 2020 roku na rozprawie w sprawie morderstwa Susan Berman. Sąd poznaje szczegóły zniknięcia jego pierwszej żony Kathie w 1982 r., a prokuratorzy twierdzą, że Berman pomogła Durstowi zatuszować zbrodnię. Zeznaje również przyjaciel Boba, Nick Chavin.

Odcinek 10.: “The Unluckiest Man In The World”

Wieloletni prawnik, powiernik i przyjaciel Dursta, Stewart Altman, zostaje oskarżony przez prokuratora Lewina o unikanie zeznań. Jego żona Emily zdaje się bardziej przejęta sytuacją i ujawnia więcej szczegółów. Durst decyduje się zeznawać, co jest dość nietypowe w przypadku oskarżonego w procesie o morderstwo.

Twórcy: HBO Documentary Films przedstawia „Przeklęty II”, produkcji Hit The Ground Running. Reżyser: Andrew Jarecki; producenci wykonawczy: Zac Stuart-Pontier, Andrew Jarecki, Kyle Martin; producenci: Charlotte Kaufman i Sam Neave; koproducenci: Richard Hankin i Susan Lazarus. Producenci wykonawczy HBO: Nancy Abraham, Lisa Heller i Sara Rodriguez.

fot. materiały prasowe

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Filmy, seriale i serwisy VoD – przeczytaj więcej:

(156)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x