Home News LG wprowadza obsługę NVIDIA G-Sync do OLED TV z 2019!
LG wprowadza obsługę NVIDIA G-Sync do OLED TV z 2019!

LG wprowadza obsługę NVIDIA G-Sync do OLED TV z 2019!

2.26K
7

Firmy LG oraz NVIDIA ogłosiły na IFA 2019 partnerstwo. W jego ramach do wybranych modeli OLED TV z tego roku trafi funkcjonalność G-Sync.

Telewizory dla graczy Samsung QLED 2018 | WIDEO TEST| Motion Plus Gra

Rozwiązania typu VRR (czyli Variable Refresh Rate) już od jakiegoś czasu możemy znaleźć w telewizorach. Do tej pory był to AMD FreeSync, używany np. w Samsung QLED z 2018 i 2019. Tym razem do rywalizacji dołącza NVIDIA, która zapewni modelom LG B9 (55” i 65”), C9 (55”, 65” i 77”) oraz E9 (55” i 65”) funkcjonalność G-Sync. 

NVIDIA G-Sync zapewni stabilniejszy klatkaż, eliminując przy okazji efekt rozrywania ramek obrazu. Funkcje te są szczególnie przydatne w grach, które nie potrafią zapewnić stabilnych 30 lub 60 FPS-ów. Głównym winowajcą na konsolach jest ograniczony technologicznie procesor (AMD Jaguar). Rozwiązania typu VRR pomagają zniwelować deficyty wynikające ze słabości sprzętu.

LG

LG Display szczyci się, że input lag dla zawartości w 1440p (2560 x 1440 pikseli) przy 120 Hz wynosi 6 ms. Natomiast przy treściach w 4K i 60 Hz jest to 13 ms. Tym samym producent jest zdania, że modele B9, C9 (tu recenzowaliśmy) i E9 są najlepszymi telewizorami dla graczy. Model W9 nie obsługuje natomiast VRR i nie otrzyma wsparcia technologii NVIDIA.

G-Sync powinien pojawić się na zapowiedzianych telewizorach LG w ciągu kilku najbliższych tygodni w formie aktualizacji firmware’u. Warto wspomnieć, że telewizory OLED z 2019 obsługują także ważną dla graczy opcję Auto Low Latency Mode, czyli automatyczny tryb gry.


ZOBACZ TAKŻE:  Motion Plus Gra | TEST | Nowość w TV od Samsung dedykowana dla graczy!


Kompatybilność z G-Sync jest zapewniona poprzez porty w standardzie HDMI 2.1. Niewykluczone, że gdy inni producenci zdecydują się je wprowadzić, NVIDIA także udostępni swoją funkcjonalność na innych odbiornikach. Jeśli natomiast chodzi o wsparcie LG dla FreeSync, firma nie ujawniła jeszcze planów w tym temacie.

Źródło: informacja własna, flatpanels

(2258)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

7
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o