LG webOS | TEST | Jeden z najlepszych systemów w TV!
Obsługa multimediów przez USB
WebOS to czołówka rynkowa pod względem obsługi i komfortu wszelkiej maści plików multimedialnych. Jedyną realną konkurencją jest tutaj Tizen od Samsunga. Dlaczego? Ponieważ praktycznie wszystko co zechcemy odtworzyć na telewizorze LG zostanie bez zająknięcia włączone. Wszystko czyli włącznie z najwyższej jakości plikami 4K Ultra HD razem z Dolby Atmos czy też DTS. Ale po kolei.
Wideo
Telewizor z systemem webOS jest odtwarzaczem niemal idealnym. Co to oznacza? Po pierwsze, jest w stanie odtworzyć wszystkie pliki jakie mu rozkażemy. Mogą to być wideo w formacie MKV, AVI, M2TS itp. Mogą być Full HD czy też 4K Ultra HD. Mogą to być nawet bezpośrednie kopie naszych filmów z Ultra HD Blu-ray. I to zarówno z dźwiękiem Dolby Atmos jak i DTS. Wszystko odtwarza się płynnie i bez zająknięcia.
Jeżeli zrobimy kopię naszego filmu z Ultra HD Blu-ray, a nie posiada ona polskich napisów to nic nie stoi na przeszkodzie by je podłożyć np. w formacie srt. Do zarządzania napisami jest całe osobne menu gdzie można m.in zmieniać ich kolor, wielkość czy położenie. Kosmos. Jak na telewizor jest to naprawdę wiele. Gwarantuję Wam, że posiadając webOS nie musicie kupować żadnego zewnętrznego odtwarzacza sieciowego. Wszystko odtworzycie na tym systemie wbudowanym w telewizor.
Zdjęcia
WebOS doskonale radzi sobie także z przeglądaniem wysokiej jakości zdjęć. Miniaturki na ekranie ładują się bardzo szybko a same zdjęcia są wyświetlane w 4K. Można ustawić sobie slajd show zdjęć wraz z podkładem muzycznym, który sobie wybierzemy z naszych plików z USB. Zdjęcia można wygodnie zoomować oraz oglądać w trybie 360 stopni.
Muzyka
Osobna zakładka została przeznaczona dla odtwarzacza muzyki. Podobnie jak z wideo także i tutaj nie było żadnych niespodzianek. Telewizor odtwarza właściwie wszystko. FLAC np. nie stanowi żadnego wyzwania. W menu możemy tworzyć swoje własne listy odtwarzania z plików, które występują np. w różnych katalogach na naszym dysku twardym. W roku 2017 aplikacja odtwarzacza muzycznego została wzbogacona o funkcję synchronizowania tekstów oraz tryb pełnoekranowy. Dzięki temu podczas słuchania muzyki nie trzeba szukać tekstów piosenek.
Na koniec tej sekcji warto nadmienić, że webOS bez zająknięcia współpracuje także z serwerem DLNA zlokalizowanym w tej samej sieci LAN.
(68294)
Dobrze by było mieć możliwość synchronizacji zakładek w Webos,z windowsem,lub androidem,oraz instalacji samodzielnie przegladarki internetowej z mikrofonem.
Kiedy wsparcie Google Home dla WebOS 4.5 ???