Home News LG opracowało telewizor 8K NanoCell w wersji Mini-LED
LG opracowało telewizor 8K NanoCell w wersji Mini-LED

LG opracowało telewizor 8K NanoCell w wersji Mini-LED

13.86K
1

System podświetlenia Mini-LED może tchnąć nowe życie w panele LCD. Firma LG, specjalizująca się w telewizorach OLED, ma również w zanadrzu właśnie telewizor 8K NanoCell w wersji Mini-LED. Oto, co o nim wiemy.

Na targach CES firma LG skupiała się głównie na promocji telewizorów OLED i NanoCell, które mają wejsć w tym roku na rynek. Jednakże oprócz nich znalazł się między innymi mniej eksponowany prototyp telewizora 8K LCD z podświetleniem Mini-LED.

lg mini led

Oczywiście to, że LG opracowało telewizor Mini-LED, bo było w stanie, jeszcze o niczym nie świadczy. Długoterminowa strategia firmy opiera się na zwiększeniu produkcji paneli OLED i wydaje się, że to nie ulegnie zmianie. Jednocześnie LG będzie wygaszać produkcję paneli LCD w Korei Płd., a pozostawi jedynie zakład w Chinach. Coś mi mówi, że LG także w segmencie LCD będzie chciało skupiać się na produktach premium, jak np. telewizorach NanoCell 8K. No i w takiej sytuacji także wprowadzenie modeli z technologią Mini-LED miałoby sens.

Co wiemy o LG NanoCell 8K z Mini-LED?

lg mini led

Producent nie podał liczby stref wygaszania, aczkolwiek można spodziewać się tego, że jest ich kilka do kilkudziesięciu tysięcy. Tego typu telewizor powinien zapewnić głębszą czerń niż w konwencjonalnym panelu LCD i wyeliminować tzw. efekt halo. Maksymalna luminancja ekranu to 4000 nitów.

LG nie wprowadzi go na rynek w tym roku

James Thomas, menedżer produktu w LG Home Entertainment zapowiedział, że tego telewizora nie ujrzymy w tym roku na rynku, ani firma LG nie ma wobec niego przygotowanych planów wydawniczych. Model ten był użyty jedynie do prezentacji tej technologii, aby dowieść tego, że koreańska firma również jest w stanie zapewnić tego typu rozwiązania.

lg mini led

Źródło: AVForums

Więcej na temat marki LG:

Więcej na temat rozwiązań Mini-LED:

(13858)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o