LG Electronics celuje w rekordową sprzedaż wielkoformatowych telewizorów OLED. Korporacja idzie śladem siostrzanej firmy LG Display, która zaplanowała znaczne zwiększenie produkcji paneli OLED w swojej chińskiej fabryce. W 2020 roku sprzedaż ma sięgnąć niemal 2 milionów telewizorów 60-calowych i większych.
W 2019 roku telewizory LG OLED o przekątnej co najmniej 60 cali odpowiadały za około jedną trzecią łącznej sprzedaży wszystkich OLED-ów tej marki – nabywców znalazło 1,11 miliona sztuk. W trwającym roku przedstawiciele LG mają nadzieję na drastyczny wzrost sprzedaży, ustalając target na poziomie 1,98 miliona. Na tym nie koniec, bo cel na 2021 rok zakłada „rozprowadzenie” 3,79 miliona modeli, a już w 2022 roku liczba ta ma przekroczyć 6 milionów.
Ambitne cele wyznaczone telewizorom LG OLED znajdą oparcie w zmasowanej produkcji zapewnionej przez LG Display. W fabryce w chińskim Guangzhou już od marca ma być produkowanych 60 tysięcy paneli OLED miesięcznie, a jeszcze w tym roku produkcja ma ustabilizować się na poziomie 90 tysięcy sztuk. Z jednego takiego panelu 8,5 generacji można wyciąć łącznie trzy 65-calowe jednostki, a dzięki zastosowaniu technologii multi-model glass (MMG) możliwa jest dodatkowa produkcja średniej i małej wielkości paneli.
Na dodatek LG wkrótce otworzy w koreańskim Paju nową fabrykę 10,5 generacji, gdzie możliwe będzie wytwarzanie paneli tak dużych, że z jednego wyciąć będzie można aż osiem 65-calowych jednostek.
W jakich rozmiarach możemy obecnie nabyć telewizory OLED?
Telewizory OLED przez dłuższy czas oferowane były tylko w dwóch rozmiarach: 55 oraz 65 cali. Są to najbardziej optymalne i najpopularniejsze rozmiary wybierane przez klientów na obecnym rynku sprzedaży telewizorów. Po pewnym czasie na rynku pojawiły się ogromne, 77 calowe propozycje.
Jak duży powinienem kupić telewizor?
Jest to odwieczne pytanie
Źródło: własne, AVForums
Więcej na temat telewizorów LG:
- Aplikacja Apple TV na telewizorach LG 2019 w Polsce już dostępna! Jakie modele?
- LG OLED B9 55″ najtaniej od premiery: 4499 zł. Gdzie zakupimy?
- LG Display: coraz większy popyt na panele OLED dla TV i smartfonów
(9108)
Podobno SAMSUNG już nie wspiera dźwięku DTS w swoich nowych telewizorach. Podobno telewizory LG w modelach na rok 2020 też już straciły dekodowanie dźwięku DTS. A miały tę funkcję przez 9 lat (w prawie wszystkich modelach na lata 2012 – 2019).
LOL mój Samsung serii F go nie wpiera DTSl, wiec o jakim “podobno i już” piszesz?