Home News Kłopotów Huawei ciąg dalszy? Harmony OS daleki od ukończenia
Kłopotów Huawei ciąg dalszy? Harmony OS daleki od ukończenia

Kłopotów Huawei ciąg dalszy? Harmony OS daleki od ukończenia

618
0

Harmony OS, autorskie oprogramowanie mające zastąpić Androida na urządzeniach Huawei, jest wedle doniesień bardzo dalekie od ukończenia. Ponad miesiąc temu przedstawiciele chińskiej firmy twierdzili, że software jest gotowy, by zagościć na pokładach ich sprzętów. Tymczasem niektórzy programiści, którzy testują nowy OS sugerują, że były to słowa zdecydowanie na wyrost.

Do niepokojących informacji dotarł serwis Abacus, który zebrał opinie kilku chińskich testerów Harmony OS. Napotkali oni poważne problemy z zaimplementowanym przez Huawei programem ARK Compiler, który w teorii umożliwiać ma deweloperom konwersję i integrację istniejących aplikacji z własnym oprogramowaniem. W ten sposób firma chce poradzić sobie z brakiem wsparcia od Google.

Jednak zdaniem testerów program ten sam w sobie jest niekompletny i w tym momencie nie jest w stanie obsłużyć nawet własnej wersji demo, nie mówiąc już o innych aplikacjach. Huawei nie pomaga też wyznaczonym do eksperymentowania z Harmony OS ludziom, nie dzieląc się z nimi kodem ARK Compiler. Trudno zatem mówić o wskazaniu konkretnych luk w oprogramowaniu.

Kłopotów Huawei ciąg dalszy? Harmony OS daleki od ukończenia
Pierwsza prezentacja Harmony OS; fot. Richard Lai/Engadget

Jeden z deweloperów wyraził nawet opinię, jakoby przechwałki Huawei o gotowości i potędze własnego oprogramowania miały być niczym innym, jak tylko PR-owymi zabiegami mającymi wywrzeć presję na Stanach Zjednoczonych, które bezlitośnie blokują chińczykom współpracę z amerykańskimi koncernami.


ZOBACZ TAKŻE: Mate 30 debiutuje bez wsparcia Google. Huawei w Polsce raczej nie ma czego szukać


Źródło: Android Police

(618)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o