Home News Lubicie brytyjskie seriale? Netflix stworzy 50 nowych produkcji!
Lubicie brytyjskie seriale? Netflix stworzy 50 nowych produkcji!

Lubicie brytyjskie seriale? Netflix stworzy 50 nowych produkcji!

512
0

Podczas gdy poważni rywale są już o krok od wejścia na rynek, Netflix właśnie inwestuje w nowe brytyjskie seriale i filmy. Gigant VOD wydał właśnie aż pół miliarda dolarów na nowe treści.

W piątek 20 września odbyła się konferencja Royal Television Society w Cambridge. W jej trakcie CEO Netflix, Reed Hastings, zapowiedział, że jego firma zainwestuje 500 milionów dolarów (tudzież 400 mln funtów) w nowe produkcje z Wielkiej Brytanii.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się produkcja ponad 50 z nich. Skala inwestycji nie powinna nikogo dziwić. Dla Netflixa Wielka Brytania jest jednym z największych rynków. Jest to, po USA, region z największym budżetem produkcyjnym firmy.

brytyjskie seriale netflix

Netflix w tym roku w skali globalnej wyda około 15 miliardów dolarów na tworzenie własnych produkcji oraz zdobycie innych tytułów na licencji. Amerykańska korporacja ma go w niedalekiej przyszłości jeszcze zwiększyć, aby móc odeprzeć napór wkraczającej konkurencji.

Europejskich projektów pod egidą Netflixa w tym roku powstanie (lub już powstało) aż 221. Spośród tego grona, 153 z nich to tzw. Netflix Originals, a ich budżet przekracza miliard dolarów. W porównaniu z poprzednim rokiem poziom inwestycji wzrósł o ponad 50%.


ZOBACZ TAKŻE: Co nowego na Netflix? | październik 2019 | lista 4K HDR


Jednymi z najbardziej znanych brytyjskich seriali Netflixa są “The Crown”, “Czarne lustro” oraz “Sex Education”.

Źródło: The Guardian

(512)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o