Home News Kino domowe Tuned by THX nie potrzebuje wzmacniacza ani kabli
Kino domowe Tuned by THX nie potrzebuje wzmacniacza ani kabli

Kino domowe Tuned by THX nie potrzebuje wzmacniacza ani kabli

3.74K
0

Firma THX ogłosiła program partnerski Tuned by THX. Dzięki niemu pojawią się nowe, bezprzewodowe systemy kina domowego, które zarazem będą oferować dźwięk wysokiej jakości w przystępnej cenie.

THX usprawni technologię dźwięku bezprzewodowego

Gdy myślimy o najwyższej jakości dźwięku, jego synonimem jest marka THX. Do tej pory wydawało się, że takowa jest niemożliwa w wypadku sprzętu bezprzewodowego. Tymczasem dzięki partnerstwie z WiSA (pisaliśmy o nim wcześniej – patrz link powyżej), THX chce to zmienić.

Platin Audio Monaco 5.1 Wireless Home Theater – bezprzewodowy zestaw kina domowego Tuned by THX

THX


Właśnie pod tą egidą wystartowała usługa Tuned by THX, dzięki której inżynierowie dźwięku firmy zmodyfikują produkty audio, tak aby zapewniały wyższą jakość odtwarzania. Udział THX-a nie będzie automatycznie oznaczał, że produkty te będą najlepsze – natomiast zapewnia on, że użyte w sprzęcie komponenty będą działały najlepiej, jak to technicznie możliwe.

Pierwszym produktem Tuned by THX jest kino domowe Platin Audio Monaco 5.1 Wireless Home Theater. Jest to 5.1-kanałowy zestaw wraz ze 100-watowym subwooferem. Nie jest to szczególnie kosztowny produkt (899 dolarów, czyli ok. 3488 zł), ale wyróżnia się tym, że nie potrzebuje żadnych kabli, ani amplitunera. Zapewnia przy okazji dźwięk z certyfikatem Hi-Res Audio.

THX

Wszystko przez wykorzystanie bezprzewodowej technologii WiSA. Poprzednio, aby z niej skorzystać potrzebne były osobno kompatybilne głośniki i przekaźnik USB. Produkt Platin Audio zapewnia je już w zestawie.

Jest jednak jeden haczyk, w tym momencie wspomniany zestaw Monaco jest kompatybilny jedynie z tegorocznymi modelami LG OLED (B9, C9, E9, W9) i NanoCell.

THX

Warto wspomnieć także, że WiSA jest w stanie już także zapewnić bezprzewodowe przesyłanie dźwięku Dolby Atmos i DTS:X.

Źródło: Digital Trends

Możecie u nas również przeczytać:

(3744)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o