Home News Telewizja naziemna: nowe kanały w 3 polskich miastach? Idą zmiany!
Telewizja naziemna: nowe kanały w 3 polskich miastach? Idą zmiany!

Telewizja naziemna: nowe kanały w 3 polskich miastach? Idą zmiany!

16.62K
1

Telewizja naziemna: wkrótce w trzech polskich miastach mogą się zameldować nowe kanały dostępne zupełnie za darmo! Właściciel nadającego w tych lokalizacjach lokalnego multipleksu MUX-BCAST rozważa poszerzenie oferty o kolejne stacje. Jakie? Gdzie i jak odbierać?

Naziemna telewizja cyfrowa – nowe kanały na MUX-BCAST w 3 miastach? Jak odbierać?

W drugiej połowie września 2022 roku ponownie wystartowała emisja testowa multipleksu MUX-BCAST. Wcześniej nadawano go od czerwca 2021 do czerwca 2022 roku. Zaprzestanie emisji zbiegło się w czasie z wprowadzeniem standardu DVB-T2 do telewizji naziemnej. Ulokowane tam stacje ostatecznie ponownie udostępniono w Warszawie, Gdańsku oraz Wrocławiu w standardzie DVB-T2/HEVC. Aktualnie jest tam ulokowanych 8 kanałów, ale wkrótce może być ich więcej!

Szykujesz się na DVB-T2 w naziemnej telewizji cyfrowej? Anteny i dekodery mogą mocno podrożeć, albo w ogóle ich zabraknie!
MUX-BCAST nadaje w kilku miastach. Wkrótce więcej kanałów?

Wedle informacji serwisu Wirtualnemedia.pl, nadawca rozważa powiększenie oferty MUX-BCAST. Wprawdzie 20 września bieżącego roku dotychczasowe pozwolenie na nadawanie w trzech wspomnianych miastach wygaśnie, ale istnieje wola dalszej emisji. Tak przekazała rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu, właściciela operatora BCAST. Istnieje ponoć spore zainteresowanie nadawców obecnością na tym multipleksie i właśnie to ma być powodem chęci nadawania w kolejnym okresie. Toczą się już ponadto podobno rozmowy z nadawcami w tej sprawie.

Jakie nowe kanały pojawią się na MUX-BCAST i czy w ogóle do tego dojdzie? Na razie jest za wcześnie, by próbować odpowiedzieć na te pytania.

Mieszkańcy wyżej wymienionych miejscowości i ich okolic zyskali następujące kanały:

  • Polsat HD, Nowa TV HD, EWTN Polska, TV Okazje, TV Republika, 4fun Kids, Stars.TV, TV Regionalna.pl (lokalny kanał z Lubina)

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-multipleks-eksperymentalny-gdansk-warszawa-wroclaw-oferta-programowa-naziemna-telewizja-cyfrowa-nowe-kanaly-bcast-cyfrowy-polsat


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(16616)

1 2 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
G40
G40
10 miesięcy temu

O Boże co za gowno dają idę się najebać

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x