Home News Nowy kanał w telewizji kablowej! Zaczął działać w aż 80 sieciach, wcześniej ruszył w TV naziemnej
Nowy kanał w telewizji kablowej! Zaczął działać w aż 80 sieciach, wcześniej ruszył w TV naziemnej

Nowy kanał w telewizji kablowej! Zaczął działać w aż 80 sieciach, wcześniej ruszył w TV naziemnej

59.07K
1

Nowy kanał Alfa TVP, który wystartował pod koniec 2022 roku, melduje się powoli w telewizji kablowej. Telewizja Polska poinformowała, że jest już na listach stacji około 80 operatorów. Gdzie i jak można odbierać ten kanał?

Telewizja kablowa – jak odbierać kanał Alfa TVP? Stacja w ofertach 80 operatorów

Kanał Alfa TVP wystartował 20 grudnia 2022 roku. To pierwszy polski program telewizyjny skierowany do nastolatków. Na jego antenie prezentowane są audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. W przyszłości oferta ma być poszerzana o kolejne tytuły, w tym również o produkcje własne.

Telewizja Polska poinformowała, że rozpoczęła dystrybucję sygnału Alfa TVP do zainteresowanych sieci telewizji kablowej. Wcześniej kanał trafił do telewizji naziemnej – nadaje za darmo na ogólnopolskim MUX-6. Wedle informacji pozyskanych od publicznego nadawcy przez serwis Wirtualnemedia.pl, stacja jest już w ofertach około 80 operatorów. Kanału brakuje jednak na listach większych sieci.

 

Centrum informacji TVP przekazało następującą wiadomość: “Program Alfa TVP jest już dostępny do reemisji przez operatorów sieci kablowych. Telewizja Polska stale pracuje nad rozszerzeniem dystrybucji tego kanału, obecnie znajduje się on w ofercie ok. 80 operatorów”.

Kłopot w tym, że Alfa TVP próżno szukać w katalogach stacji największych sieci kablowych w kraju. Źródło donosi, że o dostępności Alfa TVP wiadomo tylko w przypadku tych operatorów, którzy oficjalnie o tym poinformowali. Są wśród nich takie sieci jak Res.pl z Rzeszowa, SMS Net (Szczecin, Będzin, Sosnowiec), Metrotv z Kutna, TVK Hajnówka, TVK TSM z Tarnobrzega czy Telewizja E-CHO z Choszczna.

Jeżeli jesteście klientami jednego z mniejszych operatorów TV kablowej i w ostatnich dniach zyskaliście dostęp do Alfa TVP, koniecznie dajcie nam znać w komentarzu.

Telewizja polska TVP logo

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-alfa-tvp-sieci-kablowe-platformy-cyfrowe-naziemna-telewizja-cyfrowa


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(59068)

2 2 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
G040
G040
4 miesięcy temu

Nie ma tego kanału W Polsat box
I tvp dokument też nie ma nie chce mieć

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x