Home Testy Mobile HD iPhone 11: wszystko, co wiemy tydzień przed premierą
iPhone 11: wszystko, co wiemy tydzień przed premierą

iPhone 11: wszystko, co wiemy tydzień przed premierą

3.49K
0

Tegoroczne iPhone’y ujrzą światło dzienne już 10 września, do ich premiery pozostało więc zaledwie kilka dni. Czego możemy się spodziewać po najnowszych smartfonach od Apple? Największe zmiany mają w tym roku dotyczyć aparatu. Dostaniemy też aż trzy modele.

Najważniejsza w roku kalendarzowym konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. W najbliższy wtorek kalifornijczycy zaprezentują światu przede wszystkim kolejne iPhone’y. Sporo mówi się też o premierze nowych zegarków oraz ujawnienia przynajmniej ogólnych informacji dotyczących iPadów oraz odświeżonego MacBooka Pro z większym, 16-calowym ekranem.

Najgłośniej jest jednak rzecz jasna o telefonach, których co roku z utęsknieniem wyczekują miliony użytkowników na całym świecie. Nic więc dziwnego, że plotki na temat tegorocznych modeli zalewają sieć już od dobrych kilku miesięcy. Przy okazji wycieku ich finalnych specyfikacji, przytoczmy i podsumujmy krótko wszystko, co wiemy na tydzień przed konferencją Apple.

Iphone 11: wszystko, co wiemy tydzień przed premierą nowych telefonów Apple
iPhone 11, fot. Mobile Fun

Wygląd

Z jednej strony duża zmiana, z drugiej stagnacja. Tak można pokrótce opisać spodziewany design nowych iPhone’ów. Przede wszystkim w tym roku firma z Cupertino po raz pierwszy wypuści na rynek aż trzy modele: Iphone 11, który ma być bezpośrednim następcą zeszłorocznego modelu XR, Iphone 11 Pro, zastępujący w ofercie Apple opcję XS oraz Iphone 11 Pro Max, największy i najmocniejszy wariant, będący kontynuacją XS Max.

Przód wszystkich trzech modeli ma pozostać niezmieniony w stosunku do poprzedników. Do niedana spekulowano wprawdzie o planach pomniejszenia charakterystycznego wcięcia u góry ekranu, a nawet ukrycia przedniego aparatu i sensorów pod ekranem, wygląda jednak na to, że nie doczekamy się powiewu świeżości w tym aspekcie. W nowych iPhone’ach nie zobaczymy też najprawdopodobniej czytnika linii papilarnych umieszczonego pod ekranem; tradycyjnie już postawiono na technologię rozpoznawania twarzy FaceID. Apple wyraźnie skupiło się za to na przeorganizowaniu tyłów swoich urządzeń, a ma to bezpośredni związek z wyraźnym krokiem w przód poczynionym w pracach nad modułem aparatu głównego.

Warianty kolorystyczne? Tutaj pozostaje nam tylko spekulować. Zdjęcia wyciekające w ostatnich tygodniach pozwalają sądzić, że doczekamy się zestawu unikatowych odcieni, jak w przypadku modelu 5c sprzed kilku lat. Nadzieje na taki scenariusz rozbudził też specyficzny wariant loga Apple, który pojawił się na oficjalnym zaproszeniu na przyszłotygodniową konferencję. Sugerować on może także pojawienie się “tęczowej” kolorystyki któregoś z modeli, podobnej do tego zastosowanego w Samsungu Galaxy Note 10. Wyjątkowe logo może również sugerować chęć uczczenia klasycznego projektu logotypu z lat 90-tych.

Advertisement

(3489)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o