Home News Inteligentne głośniki wkrótce będą popularniejsze niż tablety
Inteligentne głośniki wkrótce będą popularniejsze niż tablety

Inteligentne głośniki wkrótce będą popularniejsze niż tablety

317
4

Firma analityczna Canalys prognozuje, że w tym roku inteligentne głośniki, jak na przykład Google Home i Amazon Echo, przebiją barierę 200 milionów sprzedanych egzemplarzy. W przeciągu 2 lat miałyby być nawet popularniejsze niż tablety.

Inteligentne głośniki z końcem roku 2018 sprzedały się łącznie w 114 milionowym nakładzie. Liderem tego segmentu rynku jest Amazon, który przede wszystkim dominuje w USA. Jednak w przekroju globalnym Google ustępuje jedynie nieznacznie.

Canalys przewiduje, że w tym roku zostanie zakupionych prawie 94 milionów tego typu gadżetów. Łączna ich liczba miałaby z końcem 2019 wynieść 207,9 mln. Interesującą konkluzją firmy analitycznej jest to, że do roku 2021 inteligentne głośniki miałyby przewyższyć liczebnością tablety. Bieżąca prognoza to 600 milionów w ciągu dwóch najbliższych lat.

Inteligentne głośniki

Jason Low z Canalys uważa, że dzięki rozpowszechnieniu się tych urządzeń mogą powstać nowe modele biznesowe i rozwinąć się sektory usług medycznych, rządowych, a także rynek IoT dla inteligentnych domów.

Największy przyrost liczby użytkowników smart-głośników będzie można według Canalys zaobserwować w Azji (Chiny, Korea Płd. i Japonia), ale i w Kanadzie, Niemczech i UK. Liderem tego rynku ma pozostać USA.

Coraz częściej korzystamy z asystentów głosowych do telewizorów

Co do całkowitej transformacji życia za pomocą tego rodzaju urządzeń – zdania są podzielone. Mimo wszystko, firma analityczna Markets and Markets przewiduje, że rynek smart-głośników osiągnie wartość 11,79 mld USD w roku 2023.

Źródło: VentureBeat

(317)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

  1. „Inteligentne głośniki” - słowo „inteligencja” jest od dobrych kilu lat mocno nadużywane, albo całkowicie zmieniło znaczenie. 

    Ludzie nie wiedzą skąd się bierze mleko czy marchewka, ale wokoło wszystko jest „inteligentne”. Do czasu jak nie potrzeba rozwiązać jakiegoś „prawdziwego” problemu. Wtedy otrzymujemy odpowiedzi całkowicie z ( | ) jak np. ThinQ w LG. „Wyłącz automatyczne dostosowanie jasności” - film na YT. „Jasność 80” - film na YT. „Włącz głośnik zewnętrzny” - film na YT. „Tryb obrazu kino domowe” - oczywiście film na YT. „Dekoder” - SUKCES! Włączył kablówkę. Funkcjonalność godna konferencji prasowej 🤪

  2. Jakoś nie trafiła do mnie Twoja wypowiedz ?!

  3. Na prawdę nie wiem co z tym zrobić... 🤨

  4. Sterowanie TV jest jeszcze bardzo biedne, nawet sterowanie takim YT pozostawia sporo do zyczenia. Brakuje mozliwosci nawigowania glosowo po menu przede wszystkim.