Home News Intel zapowiada kartę graficzną zdolną do fotorealizmu
Intel zapowiada kartę graficzną zdolną do fotorealizmu

Intel zapowiada kartę graficzną zdolną do fotorealizmu

535
0

Niedawno Intel opublikował na Twitterze promocyjny materiał związany m.in. z nową technologią kart graficznych nad którymi pracuje firma. Mają one generować fotorealistyczny obraz.

Intel za pośrednictwem Twittera zamieścił krótkie nagranie wideo. Nie dotyczyło ono bezpośrednio żadnego konkretnego produktu, ale firma wyjawiła na nim swoje cele i ambicje. Związane są z rynkiem kart graficznych, na które „Niebiescy” pragną wkrótce wkroczyć.

Raja Koduri, szef Intel Core and Visual Computing Group opowiada o tym, jak jego firma chce całkowicie wyzwolić się z dotychczasowych rozwiązań używanych przez nich w kategorii kart zintegrowanych. Nowa, dedykowana karta graficzna jest całkowicie opracowywana od zera. Intel pragnie zapewnić fotorealizm w grafice i wynieść rynek GPU na wyższy poziom.

Materiał służy bardziej jako zachęta do dołączenia do ekipy Intela, gdyż Koduri podkreśla, że aby zrealizować wizję firmy, potrzeba do tego dużej liczby inżynierów. – Chcę gier ze światami tak dużymi jak cały wszechświat – mówi pracownik Intela. Nowy CEO Intela, Bob Swan, który także pojawia się w nagraniu akcentuje, że Intelowi nie zależy wyłącznie na wyprodukowaniu urządzenia, lecz na ewolucji architektur sprzętu na wielu płaszczyznach – a grafika jest jedną z nich.

Intel

Intel ma wiele do udowodnienia, zważywszy że od wielu lat mamy do czynienia z wyścigiem NVIDIA-AMD. Karta graficzna nad którą pracuje nosi nazwę Arctic Sound. Na rynku pojawi się w okolicach 2020.

Źródło: Digital Trends

(535)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.