Home News IFA 2017 Graliśmy w Forza Motorsport 7 Ultra HD 4K na Xbox One X
  Poprzedni film IFA 2017: Toshiba ujawnia nowe telewizory na IFA 2017 w Berlinie
  Następny film Niektóre gry na Nintendo Switch będą wymagać karty microSD

Graliśmy w Forza Motorsport 7 Ultra HD 4K na Xbox One X

2.09K
16

Dość nieoczekiwanie i niespodziewanie na targi IFA 2017 zawitała Forza Motorsport 7 wraz z Xbox One X. Wraz z Gmerem mieliśmy okazję zapoznać się z nadchodzącą, flagową grą wyścigową Turn 10 i Microsoft Studios.

Microsoft dość spontanicznie zjawił się na IFA, o czym też dowiedzieliśmy się w niemal ostatnim momencie, ale tym bardziej przyjemna była możliwość zagrania w największą tegoroczną produkcję na Xbox One X już na nowym sprzęcie, przedpremierowo. Demo Forza 7 oferowało trasę w Dubaju, znaną z prezentacji na E3. Grafika budziła ogromne wrażenie – nie tylko ze względu na natywną prezentację 4K wraz ze świetnie zastosowanym wygładzaniem krawędzi, lecz także na wyśmienitą implementację HDR – przez co zachodzące słońce na pustyni wyglądało niezwykle naturalne. W połączeniu z dynamiczną pogodą i równie wybitnym udźwiękowieniem sprawiało, że burza nie była tylko ozdobnym dodatkiem, lecz czynnikiem niezwykle poszerzającym immersję gry.

Forza 7 ma także potencjał otworzyć serię, która skupiała się na bardziej tradycyjnych wyścigach, na szerszą publikę. Wszystko dzięki fenomenalnej prezentacji i urozmaiceniu wyścigów o nowe kategorie pojazdów. Równie pozytywne wrażenia budzi także sama konsola Xbox One X, która jest niesamowicie świetnie zaprojektowana i zapowiada się na to, że jest – o dziwo – niezwykle cicha. Nie możemy się doczekać już premiery, zarówno gry, jak i konsoli, która w obydwu przypadkach odbędzie się tego samego dnia, czyli 7 listopada.

Przy okazji miałem okazję porozmawiać z Maxi Graeff z Microsoft Germany i jest to osoba niezwykle pozytywna i o serdecznym usposobieniu. Niestety z racji tego, że niewiele było dla mnie już w temacie Xbox One X czy gier na niego tajemnic, nie mogłem się od niej praktycznie nic nowego dowiedzieć. Tak więc w naszej pogawędce skupiłem się na innych tematach, aczkolwiek mogę potwierdzić, że Crackdown 3, State of Decay 2 oraz Sea of Thieves mają planowaną datę wydania w pierwszym kwartale 2018. Tak czy inaczej, na pewno o samej konsoli będziecie mogli czytać tutaj bardzo regularnie – tak do momentu premiery, jak i po tym, jak się ona odbędzie.

 

Gmeru: Powiem Wam, że wystarczyła mi chwila z nową Forzą by potwierdzić pewność, że inwestycja w nowego X będzie trafiona. Gra wygląda fenomenalnie. I nawet nie chodzi mi już tutaj o całą otoczkę Ultra HD ale o sam poziom szczegółów, wygląd aut i bogactwo przedstawionego otoczenia jak również grywalność, która przez chwilę dała mi fan bardziej zbliżony do Horizon niż klasycznych wyścigów. Może właśnie przez Dubaj? Miasto naprawdę wyglądało przekonująco a ludzie trochę dziwili się, że ciągle kręciłem kamerą na boki i wsadzałem nos w ekran ciesząc się szczegółami płynącymi z natywnej rozdzielczości 4K. Jej efekty odczułem najbardziej w kabinie gdzie faktura całego wnętrze wypalała gałki oczne ;-). Z zewnątrz aż tak tego nie czułem (te przyzwyczajenia z PC 4K) jednak na pewno lepiej mieć świadomość, że całość wykorzystuje pełny potencjał telewizora 4K. Jak widzicie po zdjęciach i wideo, siedzieliśmy bardzo blisko ekranu więc idealnie można było odczuć zalety zastosowania 4K. Fajnie, że w tle widzimy też ogromną ilość detali oraz miasto Dubaj, które jak wiemy szczyci się całą masą wieżowców. Miałem niedawno okazję tam być więc na świeżo wszystko się zgadza ;-).

ForzaMotorsport7
55 calowy Samsung Ultra HD oraz około 1.2 metra od ekranu. W takich warunkach widać pełną korzyść z natywnej rozdzielczości 4K.

Do tego oczywiście HDR i szeroka paleta barw gdzie słońce nad Dubajem wyglądało niezwykle realistycznie ale to mnie wcale nie dziwi. Dla mnie do dziś Forza Horizon 3 to pokaz możliwości technologii HDR oraz bogatszych barw gdzie auta mają dużo bardziej realistyczne kolory niż na telewizorze Full HD czy 4K bez pełnego wsparcia UHD. Tutaj developer doskonale wie o co chodzi i możemy być spokojni o pokaz mocy nowego Xboxa One X. Czekam więc niecierpliwie na premierę konsoli i gry, którą będziemy dla Was testować w tym roku na wszystkie sposoby!

(2092)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(16)

 1. Przetestujecie grę też na PC w UHD 4k/hdr? Sama gra będzie dostępna miesiąc przed premierą xonex.

 2. 1.Wiadomo coś o zestawach Xbox One X + TV4K.

  2.Chcę zmienić Sony HX800 na "Referencyjny" TV4K .Czy warto poczekać do 2018-może OLEDY skoczą ponad 1000 nitów,czy na premierę XBOX X brać Sony A1,LG 7.z 55''

 3. Microsoft podpisal umowe z Samsungiem w kwestii promocji xboxa X i tv QLed.Takze promocje moze i będą ale raczej do tv QLED Samsunga.

 4. też chcę kupić xbxoa one x - cenię sobie ciszę, a ps4 pro to pod względem kultury pracy jest bardzo przecietne. Miałem nadzieję, że na premierę nowego xboxa Sony wypuści ps4 pro slim z poprawionym chłodzeniem, ale się na to nie zanosi.

  Co do TV - chciałem kupić Sony 49WE755 ale się spóźniłem na promocję i zakupiłem TCL 49C70 (poza cloudingiem w prawym górnym rogu i kątami patrzenia jest ok)

 5. 6 godzin temu, TomekDC napisał:

  ps4 pro to pod względem kultury pracy jest bardzo przecietne.

  Bardzo oględnie to ująłeś. :) Jak dla mnie pod względem pracy PS4 Pro nie wykazuje żadnej kultury...

 6. Niestety to prawda. PS4 Pro w grach wykorzystujących natywne 4K / chceckerboard jest potwornie głośne. W starych tytułach lub grach 1080p jest dużo lepiej. Najlepszym przykładem jest Final Fantasy XV. W trybie wydajności chodzi jak odkurzacz, a w trybie standardowym dosyć cicho. Wczoraj się zawziąłem i otworzyłem PS4 Pro zgodnie z tym filmikiem:

  Po czyszczeniu jest odrobinę lepiej, ale nadal nieprzyjemnie głośno. 

  Na komputerze zrobiłem UV karty i chodzi na 55C na 1250 RPM z wentylatorami na minimum, przez co PC jest lekko tylko słyszalny.

  UaRXMm8.jpg

  Jak mi przychodzi grać na PS4 Pro w gry takie jak Horizon Zero Dawn, Uncharted 4 / Uncharted: Lost Legacy, FF XV w trybie wydajności itd. to odczucia mam takie jakbym się znalazł na lotnisku.

  Sony pokpiło sprawę z chłodzeniem i tutaj duży minus, inna sprawa, że mając PC jednak zakup XONE X jest mało interesujący..

 7. No niestety Sony się nie postarało z prosiakiem i chyba już nie wypuszczą poprawionej konsoli - ostatnia szansa to TGS ale imo gdyby coś mieli to pokazaliby na E3. Jedyne na co można liczyć to obniżka cen przed premierą nowego xboxa.

 8. Czy Forza 7 będzie lepiej wyglądać na Xbox One X+TV LCD 1080p bez HDR  od Xbox one Elite .

   

 9. Tutaj na portalu wszystkie nowe tytuły ryją beret,nie ma czasu na minusy ;)
   

   

 10. 4 godziny temu, gangi007 napisał:

  Czy Forza 7 będzie lepiej wyglądać na Xbox One X+TV LCD 1080p bez HDR  od Xbox one Elite .

   

  To się tak naprawdę okaże. Ale nie spodziewałbym się dużej różnicy bo to tytuł bardzo dopracowany graficznie i  ma mieć to bite 60fps. Oczywiście będzie 1080p vs 4K i to w sumie dla wielu "wielka różnica" ale... tylko jak usiądą blisko ekranu.

  Dnia 4.09.2017 o 16:49, Donio napisał:

  Microsoft podpisal umowe z Samsungiem w kwestii promocji xboxa X i tv QLed.Takze promocje moze i będą ale raczej do tv QLED Samsunga.

  W Polsce tak naprawdę firma działa ze wszystkimi oprócz Sony co chyba jest oczywiste.. co roku są promocje np. Xbox z OLED LG albo z projektorem Epson, JVC itd.