Gigantyczny 120hz telewizor 85 cali za rozsądne pieniądze do filmów, sportu i gier | TEST | LCD Sony KD-85XG8596
System i Smart TV
Sony XG85, już w dniu debiutu, wykorzystywał system operacyjny Android 8.0 Oreo (teraz jest to 9.0 Pie), w której aktualizacji uległ cały interfejs użytkownika. Ponadto, jako reprezentant linii TV na 2019 rok, otrzymał on dalsze modyfikacje i steruje się nim jeszcze wygodniej.
Interfejs “Home” Składa się teraz z kart ułożonych w pionie, a każdą z nich możemy wyedytować, czy wręcz usunąć. Wraz z instalacją aplikacji mogą pojawić się nowe karty, tak jak np. karta Netflix. Zapewnia ona szybki dostęp do polecanych, oraz oglądanych niedawno tytułów. Dostępna jest także nowa belka po wciśnięciu przycisku “Action Menu”, w której możemy umieścić dowolne skróty, np. do szybkiej zmiany trybu obrazu, czy też do zmiany jasności ekranu.
Jeżeli chodzi o dostępność najpopularniejszych aplikacji streamingowych na Androidzie 9.0 Pie to jest ona już w zasadzie kompletna, jak widzimy na powyższym zdjęciu.
W momencie gdy piszę tę recenzję, niestety nie jest jeszcze dostępna jedna z najistotniejszych funkcjonalności w nowym Androidzie, mianowicie Google Assistant w języku polskim. Asystent głosowy od firmy Google jest inteligentnym programem, który potrafi wykonywać złożone polecenia wymawiane do telewizora w języku naturalnym. Dlatego też bardzo istotny jest wbudowany w pilot mikrofon, o którym wspomniałem we wstępie. Android TV pozwala m.in. też na instalację aplikacji KODI (sklep google play store > Filmy i telewizja), która zapewnia ogromne możliwości multimedialne. Pozwala tworzyć domową bibliotekę filmów i zdjęć, a wraz z dodatkowymi wtyczkami (chociażby kultowa wtyczka “mrknow.pl”) odtwarzać na przykład wideo ze stron takich jak Cda.pl, Polvode.pl, Alekino.tv, Vod.tvpl.pl, Wrzuta.pl czy Filmbox Movie.
Tego typu rzeczy są niemożliwe na telewizorach z zamkniętym systemem operacyjnym! Podczas korzystania z tunerów wbudowanych mamy łatwy dostęp do informacji o kanale, a EPG sprzęgnięte jest z interfejsem Android’a. Interfejs jest schludny, funkcjonalny i nie przerywa seansu podczas wywoływania.
Na koniec bardzo pozytywna informacja – interfejs użytkownika działa szybko, sprawnie, a telewizora nie udało się ani razu zawiesić podczas testów! Wszystko dzięki zaktualizowanej platformie sprzętowej. W porównaniu do procesora MT5891, który występował w telewizorach przez ostatnie trzy lata jest to ogromny postęp i, w obecnej chwili, konieczność, by wygodnie korzystać z telewizora. Trzeba jednak wspomnieć, że w stosunku do ZF9, który miał aż 4GB pamięci RAM, w XG85 zastosowano jedynie 2,5GB! Podczas testów nie odczułem ograniczeń z tym związanych, ale trudno powiedzieć jak wpłynie to na system w dłuższej perspektywie czasu.
(45853)
Jak to w końcu jest z tymi Hz 120 jak tu w artykule czy 100 jak w innych opisach ?
Nie ma różnicy między tymi wartościami. Wszystkie telewizory 100Hz działają maksymalnie w 120Hz. (świat vs EU)
Bylem w Mediaexpert był wystawiony 85xg8596 i 75xg8596. Ten mniejszy na IPS miał powłokę i nie odbijał tak światła natomiast 85 to tragedia do nasłonecznionych pomieszczeń największe lustro w całym sklepie i to nie dzięki wielkości matrycy. Natomiast kąty widzenia bardzo przyzwoite i wcale nie gubi tak szybko ostrości. Nasycenie barw też przyjemne dla oka. Podsumowanie: do ciemnych pomieszczeń tak do słonecznego pokoju omijać szerokim łukiem ze względu na odblaski.
Jedyna alternatywa z innym systemem na 100Hz gdyby ktoś nie lubiał androida.
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-86um7600plb?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=99c83c904d0d64fbef50d919a5c66a80