Skocz do zawartości
BoDeX

DENON 3800B DCI bez DTS HD-Master

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Fantom' post='85959' date='15.02.2008, 14:51 ']To i ja doleję oliwy do ognia :)

Oto proszę bardzo: filtr odszumiający. Nawet materiał HD (film) zawiera często sporo tak zwanego ziarna. Jedni to lubią (bo podobno upodabnia to do odtwarzania w kinie) inni chcieli by się cieszyć kryształowym obrazem bez żadnego szumu. Kwestia gustu (a o tym się podobno nie dyskutuje).
To był przykład do czego może być użytu taki procesor sygnałowy.[/quote]


Ja myślę, że Maxiuca bardziej ma na myśli sygnał idealny na wejściu. Wiadomo, że takie układy jak "Moskit" robią to w bardzo fajny sposób również z materiałem HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='85964' date='15.02.2008, 15:58 ']Ja myślę, że Maxiuca bardziej ma na myśli sygnał idealny na wejściu. Wiadomo, że takie układy jak "Moskit" robią to w bardzo fajny sposób również z materiałem HD.[/quote]

Ja rozumiem tylko po co teoretyzować, nie ma sygnału idealnego "na wejściu". Każdy materiał filmowy jest poddany kompresji i dekompresji (są zniekszatałcenia nawet przy wysokim bitrate). Źródła materiału (przed kompresją) też są różnej jakości.
Suma sumarum róznej maści procesory video się przydają.

Zresztą stop. Już się nie wypowiadam dalej. Zagubiłem chyba sens tego całego wątku :)

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy dyskutanci mają rację i.... żaden jej nie ma:) Mam wrażenie, ze powodem waszych nieporozumień jest to, że dyskutujecie o dwóch różnych sprawach. I trafiają do mnie (no nie wszystkie) argumenty obu stron dyskusji. Max pisze, że z sygnałem HD ze źródła HD, nie bardzo trzeba coś robić. A Andsie, że jakość wyświetlenia obrazu na TV zależy od jego elektroniki (a w przypadku jej niedostatków od "zewnętrznej" elektroniki). Czyli dla mnie, jako osoby obserwującek wątek niejako z boku rzucaję się w oczy dwie sprawy - Max dyskutuje o źródle, a Andsie o odbiorze sygnału. Niepotrzebne są tylko te nerwowe komentarze. Ale to w sumie taka polska cecha - Moja racja jest mojsza niż Twoja racja (cyt. Dzień Świra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ile razy mozna pisac do jednej osoby o co chodzi?

milion? Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiuca prosze Cię o opinie w takiej sprawie. Może uznasz to za marketingową bajkę ale co ta, kto pyta nie błądzi :)
Siedziałem trochę czasu i przeglądąłem najróżniejsze testy playerów BR. Jedne bardziej profesjonalne drugie miej. Wiele publikacji jest znanych magazynów, znanych ludzi itd itd. Sumując: są opinie że obraz HD z playera BR model A jest lepszy od playera model B. Nieważnae jaki to model, chodzi mi tylko o to co o tym sądzisz ? Skąd takie opinie ? Co może miec wpływ na takie opinie ? ( oczywiście podczas testu playera A, B, C nie zmieniało sie nic po za odtwarzaczami )

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='85959' date='15.02.2008, 14:51 ']Oto proszę bardzo: filtr odszumiający. Nawet materiał HD (film) zawiera często sporo tak zwanego ziarna. Jedni to lubią (bo podobno upodabnia to do odtwarzania w kinie) inni chcieli by się cieszyć kryształowym obrazem bez żadnego szumu. Kwestia gustu (a o tym się podobno nie dyskutuje).[/quote]
No dokładnie, ale dla mnie to jest psucie filmu i w ogóle czegoś takiego nie biorę pod uwagę. Równie dobrze ktoś może napisać, że zmniejszył składową R oglądając Trzy kolory: Czerwony Kieślowskiego, bo nie podobał mu się obraz. Ja oglądam film tak jak został stworzony, jak mi się niepodoba to go nie oglądam. Równie dobrze można by zacząć przemontowywać filmy. Wtedy nie tylko procesor ale dobry program do montażu się przyda.

[quote name='Fantom' post='85967' date='15.02.2008, 15:09 ']Ja rozumiem tylko po co teoretyzować, nie ma sygnału idealnego "na wejściu". Każdy materiał filmowy jest poddany kompresji i dekompresji (są zniekszatałcenia nawet przy wysokim bitrate). Źródła materiału (przed kompresją) też są różnej jakości.[/quote]
Oglądając wiele filmów w HD-DVD i Bluray zarówno na projektorze jak i na monitorze CRT w dużych powiększeniach uważam, że sygnał z tych nośników jest bardzo bliski ideałowi.
Są zniekształcenia przy wysokim bitrate, oczywiście, bo AVC/VC-1/MPEG2 to kompresje stratne, ale są one tak nieznaczące, że nie ma czego poprawiać.

[quote name='Gustaw' post='85962' date='15.02.2008, 14:56 ']Na gorąco, myślę że nie pozwala wyświetlaczowi go zepsuć. Czy to nie jest tylko kwestia mało precyzyjnego określenia - "polepszanie". Polepszanie w stosunku do wewnętrznych układów w TV.[/quote]
No dobra, ale cały czas brakuje mi tego jednego konkretu: co konkretnie jest z tym sygnałem robione. Jakie operacje są na nim przeprowadzane. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85979' date='15.02.2008, 14:33 ']No dobra, ale cały czas brakuje mi tego jednego konkretu: co konkretnie jest z tym sygnałem robione. Jakie operacje są na nim przeprowadzane.[/quote]

jak to co?

CZARY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego jeszcze budowę na zunifikowanej płycie głównej np. na SIGMIE i wyjdzie ciekawostka , że jeden jest lepszy od drugiego .... :)

Kto zrobił ślepy test kilku urządzeń ? Wg. mojej wiedzy nikt !


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='85975' date='15.02.2008, 15:25 ']Siedziałem trochę czasu i przeglądąłem najróżniejsze testy playerów BR. Jedne bardziej profesjonalne drugie miej. Wiele publikacji jest znanych magazynów, znanych ludzi itd itd. Sumując: są opinie że obraz HD z playera BR model A jest lepszy od playera model B.[/quote]
Dla mnie to jest tak jak z testami sprzętu audio. Audiofil da się pociąć, że wymiana gniazdka prądowego i kabla na takie za tysiące złotych polepszają dźwięk. A jak dochodzi co do czego to się okazuje, że nie jest w stanie odróżnić nawet interkonektu za 10 zł od tego za 10 tysięcy.
Coś trzeba przecież w takim teście napisać, nie można, że wszystkie grają tak samo, bo wstyd by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85979' date='15.02.2008, 15:33 ']No dobra, ale cały czas brakuje mi tego jednego konkretu: co konkretnie jest z tym sygnałem robione. Jakie operacje są na nim przeprowadzane.[/quote]

Przykro mi ale nie znam algorytmów zaszytych w procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='85751' date='14.02.2008, 17:15 '][url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images28.fotosik.pl/158/315b03a12bf399d5.jpg[/img][/url][/quote]
Chyba rozwiązanie zagadki co to są za wejścia kryje się na stronie Panasa:

[quote]5.1ch Audio Output
2ch Audio Output[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85986' date='15.02.2008, 15:46 ']Dla mnie to jest tak jak z testami sprzętu audio. Audiofil da się pociąć, że wymiana gniazdka prądowego i kabla na takie za tysiące złotych polepszają dźwięk. A jak dochodzi co do czego to się okazuje, że nie jest w stanie odróżnić nawet interkonektu za 10 zł od tego za 10 tysięcy.
Coś trzeba przecież w takim teście napisać, nie można, że wszystkie grają tak samo, bo wstyd by było.[/quote]


Maxiuca. A co to niby ma być za wpis ? Moderator czy nastolatek na forum ? Gadasz konkretnie czy też raczej ma być znowu jakaś rozróba na forum ? Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='85988' date='15.02.2008, 15:59 ']Przykro mi ale nie znam algorytmów zaszytych w procesorach.[/quote]
Gustaw, nie graj jak andsie, proszę Cię. Bo z nim też jak dojdzie do konkretu to jest albo urwana rozmowa, albo odwrócenie kota ogonem. Nie chodzi mi żebyś jakieś formuły matematycznie przedstawiał, ale opisał na przykład jak nazywają się funkcje i co one dają.

Przykładowo:
DeNoise - usuwa "szum" analogowy
DeGrain - usuwa ziarno filmowe
Deblocker - usuwa makrobloki
itd.

Chodzi mi o to które filtry włożyłbyś w tor HD i co one zmienią.

[quote name='Gustaw' post='85990' date='15.02.2008, 16:01 ']Maxiuca. A co to niby ma być za wpis ? Moderator czy nastolatek na forum ? Gadasz konkretnie czy też raczej ma być znowu jakaś rozróba na forum ?[/quote]
No ale to jest konkret. Podawałem wielokrotnie linki do artykułów w którym audiofilie w kwiecistych słowach rozpisują się nad przewagą kabla za 10 tysięcy nad innym oraz link to ślepych testów gdzie inni audiofile połamali sobie uszy :) na testach interkonektów. Poza tym co mam konkretnego napisać na pytanie co powiem na to że jeden widzi duchy a drugi kosmitów? No przykro mi że tak mają, ale siłą sugestii jest duża. Weźmiesz odtwarzacz manty i drugi taki sam ale włożysz w obudowe Denona i każdy Ci powie, że ten Denon to daje o wiele lepszy obraz.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85992' date='15.02.2008, 16:03 ']Gustaw, nie graj jak andsie, proszę Cię. Bo z nim też jak dojdzie do konkretu to jest albo urwana rozmowa, albo odwrócenie kota ogonem. Nie chodzi mi żebyś jakieś formuły matematycznie przedstawiał, ale opisał na przykład jak nazywają się funkcje i co one dają.

Przykładowo:
DeNoise - usuwa "szum" analogowy
DeGrain - usuwa ziarno filmowe
Deblocker - usuwa makrobloki
itd.

Chodzi mi o to które filtry włożyłbyś w tor HD i co one zmienią.[/quote]

Z pamięci nie zacytuję. Muszę sięgnąć do ściągi. Jak widać jestem szczery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85993' date='15.02.2008, 16:06 ']No ale to jest konkret. Podawałem wielokrotnie linki do artykułów w którym audiofilie w kwiecistych słowach rozpisują się nad przewagą kabla za 10 tysięcy nad innym oraz link to ślepych testów gdzie inni audiofile połamali sobie uszy :) na testach interkonektów.[/quote]

Tą sprawę chyba omawialiśmy. Dawałem Tobie linki gdzie jasno jest napisane dlaczego kable grają albo nie grają - wytłumaczenia elektronika a nie czarodzieja. Nie ma to nic wspólnego z ceną kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85993' date='15.02.2008, 16:06 ']Weźmiesz odtwarzacz manty i drugi taki sam ale włożysz w obudowe Denona i każdy Ci powie, że ten Denon to daje o wiele lepszy obraz.[/quote]

Takie przypadki są znane - DVD Pioneer i CD Goldmund. Głośno to tym na polskim forum audio. Nie jest to jednak powód aby generalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znudziła mnie ta rozmowa :) Nic, ale to nic konkretnego zarówno od maniaka jak i dealera procesorów nie usłyszeliśmy. Nie dowiedziałem się też co by procesor miał poprawić klatkach przeze mnie wrzuconych, chyba tyle w tym temacie.

Dla mnie każda taka rozmowa to dobry sygnał żeby zająć się handlem wszystkimi tymi urządzeniami które mają baaardzo dużo magicznych określeń w ulotkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maxiuca - kilka przykładów a 'proposs filtrów

Mosquito Noise Reduction - posiada system redukcji szumów ,

Filtr nasycenia barw (Auto CUE-C)
Ta funkcja usuwa błędy powstające w wyniku upsampling’u (CUE) powstające w źródłach sygnału wideo kodowanego w formacie MPEG i później niepoprawnie zdekodowanego.

Opóźnienie Y/C
W niektórych wypadkach występują opóźnienia pomiędzy luminancją (Y) i chromatycznością (Pb/Pr lub Cb/Cr) w sygnale wideo. Powoduje to efekt „rozsmarowania” kolorów – kolory nie są prawidłowo rozmieszczone w stosunku do czerni i bieli wyświetlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='86002' date='15.02.2008, 16:25 ']Dobra, znudziła mnie ta rozmowa :) Nic, ale to nic konkretnego zarówno od maniaka jak i dealera procesorów nie usłyszeliśmy. Nie dowiedziałem się też co by procesor miał poprawić klatkach przeze mnie wrzuconych, chyba tyle w tym temacie.

Dla mnie każda taka rozmowa to dobry sygnał żeby zająć się handlem wszystkimi tymi urządzeniami które mają baaardzo dużo magicznych określeń w ulotkach.[/quote]

Maxiuca. Nie podoba mi się Twój ton wypowiedzi. Dlaczego ty jeszcze chcesz przetestować DVDO ? Ty już wiesz jak działa albo raczej jak nie działa.
Kolejny forumowy gawędziarz oceniający wszystko bez sprawdzenia. Dziecinada.

Acha, maxiuca. Jak temat Ciebie nudzi to nie zawracaj na drugi raz głowy. :-)

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Philips kupił Samsunga , czy też odwrotnie .... ? :)

[img]http://www.areadvd.de/images/2008/philips_bdp7100_inside_platine.jpg[/img]

Fot. bebechy Philipsa z płytą BD-P1400

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='86007' date='15.02.2008, 16:41 ']A to Philips kupił Samsunga , czy też odwrotnie .... ? :)

Fot. bebechy Philipsa z płytą BD-P1400

Pzdr.[/quote]

A jaki ma to związek z tematem ?

Edytowane przez maxiuca
tnijta wielkie zdjęcia w cytatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='86005' date='15.02.2008, 16:36 ']Maxiuca. Nie podoba mi się Twój ton wypowiedzi. Dlaczego ty jeszcze chcesz przetestować DVDO ? Ty już wiesz jak działa albo raczej jak nie działa.
Kolejny forumowy gawędziarz oceniający wszystko bez sprawdzenia. Dziecinada.[/quote]

No właśnie chce sprawdzić jak działa, bo nikt mi nie chce tej tajemnicy zdradzić...

[quote name='Gustaw' post='86005' date='15.02.2008, 16:36 ']Acha, maxiuca. Jak temat Ciebie nudzi to nie zawracaj na drugi raz głowy. :-)[/quote]
Nudzi mnie jak jedyne co czytam to odwracanie kota ogonem. Jeszcze raz pytam, co konkretnie będziecie "poprawiać" w sygnale HD z Bluray?

Wymieniłeś przed chwilą fitry, bardzo fajne, ale przydadzą się do obrazu z Cyfry, ale nie do strumienia z BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='86005' date='15.02.2008, 15:36 ']Kolejny forumowy gawędziarz oceniający wszystko bez sprawdzenia. Dziecinada.[/quote]

widzisz

kolega anside1 robi cos podobnego, pisze, ze zbadal, widzial itd

wiec dlaczego nie chce pokazac, ze to zrobil?
nie powinno byc to problemem raczej w takim przypadku

bez sprawdzenia pisze, ze model DVDO 50 poprawi cos w sygnale HD, a tego nie widzial, pisze w ciemno, ze bedzie lepiej - ja rowniez chce sie dowiedziec co poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='86007' date='15.02.2008, 16:41 ']A to Philips kupił Samsunga , czy też odwrotnie .... ? :)
Fot. bebechy Philipsa z płytą BD-P1400[/quote]
To jeszcze proszę znajdź mi jakieś zestawienie w którym ten Phil wypada lepiej od Samsunga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spójrz więc na temat tego wątku i zadaj sobie identyczne pytanie wobec swoich wpisów.

Zdjęcie ma taki związek z tym rozjechanym tematem ( gdybyś coś przeoczył ), że Dawmac zapytał o ocenę różnych playerów , a powyższa
fotka udowadnia, że w wielu przypadkach w bebechach nie zmieniono drucika, a sprzęt otrzymuje różne oceny - nic więcej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...