Skocz do zawartości
BoDeX

DENON 3800B DCI bez DTS HD-Master

Rekomendowane odpowiedzi

[i][quote name='Funghi' post='85870' date='15.02.2008, 11:41 ']Ależ są jak najbardziej praktyczne i przydatne!

Godne pożałowania jest tylko to, że zaczęła sie tu wojna o poprawianie jakości (a stąd już niedaleko do przydatności i praktyczności) o... No właśnie ile?[/quote][/i]

Należy pamiętać, że każdy sygnał, analogowy czy cyfrowy (HD) jesteśmy w stanie poprawić.
A o ile, to zależy od elektroniki.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym chcial aby kolega anside1 popieral choc polowe swoich tez jakimis rysunkami, badaniami, zdjeciami itd


bo tak sprawdzajac na szybko to sama teoria i podobno praktyka


bez obrazy ale to wyglada jakbys pisal, bez sprawdzania, czysto hipotetycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, pierwsza próba i to na szybko

[url="http://archiv.to/?Module=Details&HashID=FILE47B56C4C7BBB3"]http://archiv.to/?Module=Details&HashI...LE47B56C4C7BBB3[/url]

Pliki z końcówką "i" to input czyli to co weszło do encodera a "o" czyli to co z niego wyszło po skompresowaniu kodekiem h264 przy stałym bitrate 40 mbps.
To jest urywek filmu Elephant's Dream którego nieskompresowane klatki można ściągnąć z Internetu.
Oczywiście skompresowałem całą sekwencje 240 klatek i wyjąłem co trzydziestą tak więc nie są to klatki tylko kluczowe ale również pośrednie.

Porównajcie i napiszcie co jest nie tak na wyjściu w porównaniu do wejścia i co miałby procesor obrazu z nich poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='demek' post='85880' date='15.02.2008, 12:18 ']ja bym chcial aby kolega anside1 popieral choc polowe swoich tez jakimis rysunkami, badaniami, zdjeciami itd


bo tak sprawdzajac na szybko to sama teoria i podobno praktyka


bez obrazy ale to wyglada jakbys pisal, bez sprawdzania, czysto hipotetycznie[/quote][/i]
Rozpatruje to z pozycji praktycznej tak jak to widzę i nie mam zamiaru przytaczać informacji z netu, tak jak to inni robią. Kupując sprzęt audio czy wideo, to przed jego zakupem robię porównanie (test) i jeżeli spełnia moje oczekiwania to go mam.
Nie rozpatruje tego w kategoriach teoretycznych, bo to nie sensu. Teoria i praktyka to dwie rożne dziedziny i bardzo rzadko są ze sobą powiązane.
Informacje teoretyczne znajdziesz w necie.
Posiadam na ten temat stosowaną wiedzę to jest mi łatwiej dokonać wyboru.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='85888' date='15.02.2008, 11:55 '][i][/i]
Rozpatruje to z pozycji praktycznej tak jak to widzę i nie mam zamiaru przytaczać informacji z netu, tak jak to inni robią. Kupując sprzęt audio czy wideo, to przed jego zakupem robię porównanie (test) i jeżeli spełnia moje oczekiwania to go mam.
Nie rozpatruje tego w kategoriach teoretycznych, bo to nie sensu. Teoria i praktyka to dwie rożne dziedziny i bardzo rzadko są ze sobą powiązane.
Informacje teoretyczne znajdziesz w necie.
Posiadam na ten temat stosowaną wiedzę to jest mi łatwiej dokonać wyboru.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]


i doszlismy do sedna bo chialem wlasnie to przeczytac

gdy inni postepuja tak jak ty to przewaznie im piszesz "nie, bo jest tak"

mozna takie zachowanie okreslic, tylko po co?


jesli juz bedziesz chcial sie pochwalic przed nami jakas wiedza to prosimy cie wszyscy, pokaz nam dowody na to co napiszesz, wtedy bedziemy mieli pewnosc, ze jest dokladnie tak jak uwazasz i piszesz

wszyscy beda zadowoleni, ty zyskasz duzy szacunek, slowa uznania i podzieki za dokonane testy, a ty bedziesz szczesliwy, ze mogles nam cos pokazac

pozdrawiam
Damien Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='85888' date='15.02.2008, 12:55 ']Teoria i praktyka to dwie rożne dziedziny i bardzo rzadko są ze sobą powiązane.[/quote]
Dobrze że budowniczy rakiet kosmicznych tak nie twierdzą bo bidulki musieliby wszystko w przestrzeni kosmicznej testować. A tu patrz Pathfinder wylądował na Marsie, zrobił zdjęcia i sobie pojeździł po nim mimo, że jedyna wiedza jaką mamy o Marsie to czysta teoretyczna fizyka i matematyka.

No i chwała bogu, że wszystkie te zabawki i których tu piszemy są zbudowane w oparciu o niepodważalne zasady fizyki i skomplikowany formuły matematyczne. Filozofowie na szczęście nie mają większego brania do działów R&D za to w marketingu ich mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='85856' date='15.02.2008, 11:51 ']Tak tylko delikatnie się wtrącę w tą ciekawą dyskusję (z małym oftopem).
Dawmac. Właśnie wzorce matematyczne i modele przestrzeni kolorystycznej zostały wymyślone dlatego aby opierać się na jakimś standardzie a nie na subiektywnych odczuciach konkretnej osoby. Większość z tych modeli powstało w oparciu o badania dużej grupy ludzi pod kątem jak każdy z nich postrzega barwy. Następnie wyniki badań uśredniono. Właśnie w oparciu o takie badania powstał matematyczny model tzw. "obserwatora standardowego" Oczywiście jest tak jak piszesz, każdy z nas widzi i słyszy inaczej (barwa nie powstaje w DVD, TV lub innym ustrojstwie tylko w naszym mózgu) ale pewne mierzalne standardy muszą być aby n.p. daltonista (15% populacji mężczyzn) nie twierdził, że barwy ustawione przez niego są referencyjne i nie narzucał tych ustawień dużej grupie osób.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że każdy może wg. własnego życzenia odbiec od standardów bo i kto zabroni.

pozdrawiam
Gustaw[/quote]

zgadzam sie w 100% i wiem o wzorcach i o przyżądach do kalibracji wyświetlaczy itd itd. To jest prawda i tez chętnie bym ustawil swój TV tak aby był jak najbardziej zblizony do wzorca ale czy obraz ten będzie tym moim ulubionym to nie wiem. Możliwe że zmienił bym i tak ustawinia bo mi się podobaly by inne nasycenie kolorów itd itd. Czy za to będe spalony na stosie ? Czy to coś złego ? Chyba nie :)

Funghi: "[i]Godne pożałowania jest tylko to, że zaczęła sie tu wojna o poprawianie jakości (a stąd już niedaleko do przydatności i praktyczności) o... No właśnie ile?"[/i]

nie wojna a dyskusja, każdy ma prawo do swoich pogladów i kazdego trochę poniesie :) Każdy chce przedstawić sowje poglady podpierając się swoją taka a nie inna wiedza i doświadczeniami. Ważne aby uszanowac zdanie drugiej osoby i nie robić "wyjazdów osobistych" :)
po to jest forum, a to że sa osoby o różnych pogladach to chyba cały urok forum :) , jak by było nudno jak byśmy wszyscy "pierdzieli w jedną trąbę " :)


pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85885' date='15.02.2008, 12:37 ']ok, pierwsza próba i to na szybko

[url="http://archiv.to/?Module=Details&HashID=FILE47B56C4C7BBB3"]http://archiv.to/?Module=Details&HashI...LE47B56C4C7BBB3[/url]

Pliki z końcówką "i" to input czyli to co weszło do encodera a "o" czyli to co z niego wyszło po skompresowaniu kodekiem h264 przy stałym bitrate 40 mbps.
To jest urywek filmu Elephant's Dream którego nieskompresowane klatki można ściągnąć z Internetu.
Oczywiście skompresowałem całą sekwencje 240 klatek i wyjąłem co trzydziestą tak więc nie są to klatki tylko kluczowe ale również pośrednie.

Porównajcie i napiszcie co jest nie tak na wyjściu w porównaniu do wejścia i co miałby procesor obrazu z nich poprawić.[/quote]

A jak wyjdzie z dekodera to co potem się z tym dzieje ? Wchodzi do procesora w TV albo w projektorze.
Ty rozpatrujesz część "workflow" i tutaj masz rację a ja całość. Jeżeli elektronika w "outpucie" będzie idealna to "poprawiacze" nie będą miały sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85898' date='15.02.2008, 13:05 ']Możliwe że zmienił bym i tak ustawinia bo mi się podobaly by inne nasycenie kolorów itd itd. Czy za to będe spalony na stosie ? Czy to coś złego ? Chyba nie :)[/quote]

To przestępstwo!
Za karę musisz mi oddać swoje Kuro, Wadie i MezzoUtope :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='85900' date='15.02.2008, 13:13 ']A jak wyjdzie z dekodera to co potem się z tym dzieje ? Wchodzi do procesora w TV albo w projektorze.
Ty rozpatrujesz część "workflow" i tutaj masz rację a ja całość. Jeżeli elektronika w "outpucie" będzie idealna to "poprawiacze" nie będą miały sensu.[/quote]
No dobrze to rozgraniczmy dwie rzeczy:
1. poprawianie obrazu czyli usuwanie artefaktów kompresji - tutaj uważam, że przy wysokojakościowym źródle jakim jest większość filmów Bluray nic nie trzeba robić. Oczywiście przy przekompresowanych materiałach jak niektóre DVD czy TV Sat pole do popisu dla procesorów obrazu jest ogromne.

2. dostosowywanie obrazu do kiepskiej jakości wyświetlaczy (i to się tyczy chyba wszystkich dostępnych na rynku PDP/LCD) żeby po wyświetleniu wynik był jak najbliższy oryginałowi. No ale tym to się powinna chyba elektronika w TV zajmować, która jest zoptymalizowana (powinna być w każdym razie) pod konkrety model matrycy.

Albo inaczej, napisz mi proszę co dokładnie taki procesor w torze HD będzie robił? Na czym polega owa "poprawa"? Chyba, że chodzi o to, że elektronika w TV jest kiepska i sama nie potrafi sobie poradzić, więc zewnętrzny procesor musi jej pomóc i niejako w ten sposób ją oszukać. Ale jeżeli tak to mówimy tylko o korekcji barwnej a nie ingerencji w strukturę obrazu. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='85904' date='15.02.2008, 14:21 ']To przestępstwo!
Za karę musisz mi oddać swoje Kuro, Wadie i MezzoUtope :)

pozdrawiam[/quote]

prosze o skasowanie posta kolegi i mojego bo znów będzie że się chwale TV itd itd :) Jeszcze trochę i znienawidze ten TV albo zmienie sobie na nim napis na pionix albo kuronix i już :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85829' date='15.02.2008, 01:52 ']Oczywiście, ale BoDeX chyba właśnie nie ma jakiegoś mega wypasionego cudacznego wmzaka o ile mnie pamięć nie myli.
Tylko bardzo go nie chce zmieniać i czeka biedaczek już chyba rok aż mu ktoś wypuści z wyjściem analogowym 7.1[/quote]

System audio dopracowywałem bardzo długo i nie zamierzam tego rozwalać, bo producenci-debile nie zamierzają wypuścić
playera 7.1 :) Wątpię aby 905-ka zagrała lepiej niż mój poczciwy A-1SR od Denona, miałem 919 i 939 i po mojemu to nie grało w ogóle !
Playery mam jeszcze 2 - XE1 na wylocie i od premiery BD-P1400 (wcześniej P3). Fakt - czekałem na Combo, ale jak widać się nie doczekałem.
Oczywiście myślę o modzie do 1400, to mocno ułatwiłoby życie, ale ten dziadowski DTS-MA spędza mi sen z oczu, bo w sumie jest dodawany
na BluRayu jako wzorzec, więc w mojej sytuacji player 7.1 ( + ew. mod ) bardzo by ułatwił życie i pozwolił na uzupełnienie zestawu - to tyle ...



Przebrnąłem jakoś przez tą zażartą dyskusję i mam kilka uwag :

- Andsie1 - HAMUJ PIĘTĄ !!! - zaczynasz być głupio nieprzyjemny i mocno muszę się powstrzymywać, aby nie dołożyć Ci siarczyście do pieca !
osobiste wycieczki. które dopisałeś w edycji, są na poziomie smarkacza z ulicy - schowaj słomę do butów i zastanów się nad sobą ...
aaaa ... no i dobrze by było, gdybyś swoje teoretyczne rozważania skonfrontował w praktyce - kup sobie wreszcie dobry odtwarzacz HD .
- To jest wątek o ... DENONIE , który pomimo wyjścia 7.1 nie potrafi zdekodować DTS-MA na pokładzie, a jeździcie od bandy , do bandy ... :)
- Max ... oczywiście popieram Cię w walce z czarownicami, masz u mnie poważny kredyt zaufania - ja już buduję stos ... coś trzeba w końcu spalić ! :)
- Rozważanie dotyczyło sensowności szeregowego łączenia procesorów obrazu i ew. możliwości ingerencji w sygnał przez każdy z nich ,
co w efekcie przekłada się na efekt końcowy, który nie wiadomo jak się ma do wzorca, przez co staje się OPINIĄ SUBIEKTYWNĄ !!!
- Dawmac - metodologia porównań niewłaściwa - koniecznością staje się użycie drugiego napędu podłączonego bezpośrednio i bez żadnych stopklatek.
Przy skalibrowanych wejściach należałoby oceniać materiał wzorcowy i wówczas ocenić, czy uzyskany efekt nie jest tylko tzw. placebo i czy aby
in plus i jak ma się do wzorca , bo samo to , że wydaje Ci się , że jest zmiana , to wcale nie musi oznaczać, że jest to pozytywna zmiana ...
Oczywiście o gustach nie zamierzam dyskutować - szanuję Twoje spstrzeżenia i uwagi, ale po mojemu, to coś tu nie gra ... :)

Sprowadzając rozważania do absurdu zapytam - jak "dobry" będzie sygnał na wyjściu połączonych szeregowo 10 procesorów VP50Pro ?

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85909' date='15.02.2008, 13:24 ']System audio dopracowywałem bardzo długo i nie zamierzam tego rozwalać, bo producenci-debile nie zamierzają wypuścić
playera 7.1 :) Wątpię aby 905-ka zagrała lepiej niż mój poczciwy A-1SR od Denona, miałem 919 i 939 i po mojemu to nie grało w ogóle !
Playery mam jeszcze 2 - XE1 na wylocie i od premiery BD-P1400 (wcześniej P3).[/quote]
A to sorry, masz chłopie przechlapane w takim razie :) To życzę z całego serca, żeby w końcu jakiś porządny player BD z 7.1 wyszedł i żeby można było go modować na region a/b. Jak wyjdzie to daj znać, sprowadzimy od razu dwa z USA :)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85909' date='15.02.2008, 13:24 ']Sprowadzając rozważania do absurdu zapytam - jak "dobry" będzie sygnał na wyjściu połączonych szeregowo 10 procesorów VP50Pro ?[/quote]

Ja idiotycznie odpowiem - bardzo dobry .....a Ty poprosisz o testy. To do niczego nie prowadzi.
Poczekajcie z tymi jazdami do testu.

P.S. Nie mam dzieci z DVDO. Jak nie będzie dla Was poprawy
to "sepuku" z tego względu nie popełnię. :)


Jeszcze jedna mała uwaga na temat przydatności procesorów. A co z sygnałem TV HD z satelity ? Jakiś odtwarzacz HD-DVD lub Blue potrafi to obrabiać ?

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85909' date='15.02.2008, 14:24 ']System audio dopracowywałem bardzo długo i nie zamierzam tego rozwalać, bo producenci-debile nie zamierzają wypuścić
playera 7.1 :) Wątpię aby 905-ka zagrała lepiej niż mój poczciwy A-1SR od Denona, miałem 919 i 939 i po mojemu to nie grało w ogóle !
Playery mam jeszcze 2 - XE1 na wylocie i od premiery BD-P1400 (wcześniej P3). Fakt - czekałem na Combo, ale jak widać się nie doczekałem.
Oczywiście myślę o modzie do 1400, to mocno ułatwiłoby życie, ale ten dziadowski DTS-MA spędza mi sen z oczu, bo w sumie jest dodawany
na BluRayu jako wzorzec, więc w mojej sytuacji player 7.1 ( + ew. mod ) bardzo by ułatwił życie i pozwolił na uzupełnienie zestawu - to tyle ...[/quote]

życie nie jest proste :)



[quote name='BoDeX' post='85909' date='15.02.2008, 14:24 ']Przebrnąłem jakoś przez tą zażartą dyskusję i mam kilka uwag :

- Andsie1 - HAMUJ PIĘTĄ !!! - zaczynasz być głupio nieprzyjemny i mocno muszę się powstrzymywać, aby nie dołożyć Ci siarczyście do pieca !
osobiste wycieczki. które dopisałeś w edycji, są na poziomie smarkacza z ulicy - schowaj słomę do butów i zastanów się nad sobą ...
aaaa ... no i dobrze by było, gdybyś swoje teoretyczne rozważania skonfrontował w praktyce - kup sobie wreszcie dobry odtwarzacz HD .
- To jest wątek o ... DENONIE , który pomimo wyjścia 7.1 nie potrafi zdekodować DTS-MA na pokładzie, a jeździcie od bandy , do bandy ... :)
- Max ... oczywiście popieram Cię w walce z czarownicami, masz u mnie poważny kredyt zaufania - ja już buduję stos ... coś trzeba w końcu spalić ! :)
- Rozważanie dotyczyło sensowności szeregowego łączenia procesorów obrazu i ew. możliwości ingerencji w sygnał przez każdy z nich ,
co w efekcie przekłada się na efekt końcowy, który nie wiadomo jak się ma do wzorca, przez co staje się OPINIĄ SUBIEKTYWNĄ !!!
- Dawmac - metodologia porównań niewłaściwa - koniecznością staje się użycie drugiego napędu podłączonego bezpośrednio i bez żadnych stopklatek.
Przy skalibrowanych wejściach należałoby oceniać materiał wzorcowy i wówczas ocenić, czy uzyskany efekt nie jest tylko tzw. placebo i czy aby
in plus i jak ma się do wzorca , bo samo to , że wydaje Ci się , że jest zmiana , to wcale nie musi oznaczać, że jest to pozytywna zmiana ...
Oczywiście o gustach nie zamierzam dyskutować - szanuję Twoje spstrzeżenia i uwagi, ale po mojemu, to coś tu nie gra ... :)

Sprowadzając rozważania do absurdu zapytam - jak "dobry" będzie sygnał na wyjściu połączonych szeregowo 10 procesorów VP50Pro ?

Pzdr.

BoDeX ®[/quote]

- nie dolewaj oliwy do ognia, niepotrzebnie podgrzewasz atmosfere, takie uwagi są niesmaczne, każdy umie czytać i wnioski sam wyciąga z tego co czyta. Twoja publiczn aocena osoby jest niepotrzeba bo znowu będzie ble ble ble ble ble ble ....
- moje porównania to moja zabawa, oczywiście jak Wam przeszkadza nie musze o tym pisać, nie ma kłopotu, nie zawsze mi się chce dwie godziny spędzac z rozwalonym systemem aby coś posprawdzać
- każda rozmowe mozna doprowdzić do absurdu :) a co jak sygnał będzie 80mbit/s będzie dwa razy lepszy ?? Nie psuj tej rozmowy która mimo wszysto jest dość ciekawa ( bynajmniej dla mnie )

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='85916' date='15.02.2008, 13:32 ']Poczekajcie z tymi jazdami do testu.[/quote]
No się już doczekać nie mogę :) Tylko jeszcze kilka klocków musi przywędrować z zagranicy, ale to sie dogadamy jak dojdzie co do czego.

[quote name='Gustaw' post='85916' date='15.02.2008, 13:32 ']Jeszcze jedna mała uwaga na temat przydatności procesorów. A co z sygnałem TV HD z satelity ? Jakiś odtwarzacz HD-DVD lub Blue potrafi to obrabiać ?[/quote]
Oczywiście że nie :) W ogóle to nie jest tak, że ja neguję postprocessing, bo wiem, że w niektórych przypadkach może bardzo pomóc.
Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o rolę procesora obrazu w torze HD a konkretniej to jaki ma sens montowanie wyuzdanych procesorów obrazu do odtwarzaczy HD (pomijając odtwarzanie SD) i czy w ogóle należy się tym kierować przy zakupie takiego playera. IMHO to nie bo w sygnale HD nie ma czego poprawiać.

Inną bajką jest to czy i jak procesor może pomóc w poprawnym wyświetleniu takiego materiału na TV. Ale to wtedy musi być już odpowiednio zaawansowane i wysoce konfigurowalne urządzenie zewnętrzne. Bo z tego co wiem to te wbudowane w odtwarzacze procesory raczej słabo są konfigurowalne a na pewno nie mają nawet ułamka opcji które posiada VP50Pro.

Oczywiście powstaje kolejne pytanie czy zamiast kupować drogi procesor to nie lepiej zmienić telewizor na taki, który sobie z sygnałem poradzi i wyświetli go tak jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='demek' post='85893' date='15.02.2008, 13:02 ']i doszlismy do sedna bo chialem wlasnie to przeczytac

gdy inni postepuja tak jak ty to przewaznie im piszesz "nie, bo jest tak"

mozna takie zachowanie okreslic, tylko po co?


jesli juz bedziesz chcial sie pochwalic przed nami jakas wiedza to prosimy cie wszyscy, pokaz nam dowody na to co napiszesz, wtedy bedziemy mieli pewnosc, ze jest dokladnie tak jak uwazasz i piszesz

wszyscy beda zadowoleni, ty zyskasz duzy szacunek, slowa uznania i podzieki za dokonane testy, a ty bedziesz szczesliwy, ze mogles nam cos pokazac

pozdrawiam
Damien[/quote][/i]
Proszę, podaj przykłady z dokładnym opisem (rysunki) na to co napisałem, że nie mam racji i nie ma to zastosowania w elektronice oraz udokumentuj swoją teorię. Za szybko wyciągasz wnioski.

Panowie, gubicie się w swoich rozważaniach i doszukujecie się dziury w całym.
Nie bardzo rozumiem czemu to ma służyć. Odnoszę wrażenie, że chodzi Wam jedynie pokazania, że posiadacie pewna wiedzę która nie ma nic wspólnego do co widzimy. Wystarczy udać sie do pierwszego lepszego sklepu A/V i podłączyć do tego samego TV rożne odtwarzacze i porównać. Nawet te same modele TV, tak samo ustawione, będą inaczej grały.
Jest to tylko elektronika a jej podzespoły posiadają pewną tolerancje , od...do. I ten sam model może mieć takie odchylenia na + lub -. Tolerancja ta będzie różna w rożnym sprzęcie A/V. W droższym, elementy elektroniczne będą miały lepszą tolerancje. Natomiast w sprzęcie budżetowym rozpiętość będzie sięgała kilku procent. Są firmy na rynku które kupują podzespoły na kilogramy bez żadnej tolerancji i takie które przestrzegają norm jakościowych , ale sprzęt taki kosztuje bardzo dużo tak jak np KURO.

Otrząśnijcie sie z tego marazmu i nie piszcie bzdur, że elektronika nie ma wpływu na jakość obrazu.

AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='85941' date='15.02.2008, 13:23 '][i][/i]
Proszę, podaj przykłady z dokładnym opisem (rysunki) na to co napisałem, że nie mam racji i nie ma to zastosowania w elektronice oraz udokumentuj swoją teorię. Za szybko wyciągasz wnioski.[/quote]


chyba nie zrozumiales

to ty nie dokumentujesz niczego na poparcie swoich slow/teorii/rozwazan/doswiadczen - wymagasz od nas abysmy wierzyli we wszystko co piszesz, w ciemno

zrobiles to kilka razy


dlaczego nie robisz tego zawsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85938' date='15.02.2008, 14:17 ']Oczywiście powstaje kolejne pytanie czy zamiast kupować drogi procesor to nie lepiej zmienić telewizor na taki, który sobie z sygnałem poradzi i wyświetli go tak jak powinien.[/quote]

Gdzieś ten procesor musi być. Albo zewnętrzny albo w TV. Dla mnie najbardziej sensowny jest układ - wyświetlacz z maksymalnie obciętymi funkcjami ingerującymi w obraz, źródło (transport) jak najmniej mieszające w sygnale, plus zewnętrzny procesor. Chcę mieć większy obraz - wymieniam tylko panel.
Może drożej ale bardziej elastycznie. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85918' date='15.02.2008, 13:36 ']- nie dolewaj oliwy do ognia,
- moje porównania to moja zabawa, oczywiście jak Wam przeszkadza nie musze o tym pisać,
- każda rozmowe mozna doprowdzić do absurdu :) Nie psuj tej rozmowy która mimo wszysto jest dość ciekawa ( bynajmniej dla mnie )[/quote]


ad.1 - wróć do postu #10 i zrozumiesz moją ripostę na słowa kogoś, kto nie umie czytać ze zrozumieniem i doszukuje się złośliwości na siłę....
widać taka karma, że muszę z andsie1 co chwilę kruszyć kopie - gdy zrozumie , że brak mu racji , to kąsa naokoło - z reguły mnie ! :)
ad.2 - Twoje porównania bardzo mi się podobają, zawsze są podstawą do żywiołowej dyskusji i chwała Ci za to ... nie masz we mnie wroga ! :)
ad.3 - nie rozumiem, czym niby psuję rozmowę ? Teoretycznym rozważaniem o sensowności łączenia procesorów w łańcuch ?


Pozdrawiam.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może się czegoś napijemy ? W razie czego ja stawiam.

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Melisa_lekarska"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Melisa_lekarska[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Goździkowa radzi (i ja też jak ma coś być na ziółkach na rozładowanie napięcia)

[url="http://www.absynt.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=29"]http://www.absynt.yoyo.pl/index.php?option...4&Itemid=29[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='85944' date='15.02.2008, 14:28 ']Gdzieś ten procesor musi być. Albo zewnętrzny albo w TV. Dla mnie najbardziej sensowny jest układ - wyświetlacz z maksymalnie obciętymi funkcjami ingerującymi w obraz, źródło (transport) jak najmniej mieszające w sygnale, plus zewnętrzny procesor. Chcę mieć większy obraz - wymieniam tylko panel.
Może drożej ale bardziej elastycznie.[/quote]
No dobra zgadzam się, ale wróćmy do pierwotnego pytania, albo zdefiniujmy rolę procesora z sygnale HD podanym z odtwarzacza blu-ray.
Czy procesor będzie poprawiał "strukturę" sygnału (vide obrazki które wrzuciłem przed i po kompresji) czy będzie raczej urządzeniem które ma odpowiednio wysterować wyświetlacz. Bo dla mnie to są dwie różne funkcje i nie mogę zgodzić się w takim przypadku że procesor polepsza obraz, tylko raczej nie pozwala wyświetlaczowi go popsuć. Ale sterowanie wyświetlaczem a ingerencja w obraz czyli jakieś mityczne polepszanie jego jakości to dla mnie dwie rzeczy.

A jeżeli jednak uważacie że ingerencja w samą strukturę obrazu jest niezbędna i można go polepszyć, tzn. na wyjściu procesora będę miał w jakiś sposób lepszy obraz niż na wejściu to napiszcie mi proszę na czym ma ta poprawa polegać, czyli jakie filtry będą zastosowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85957' date='15.02.2008, 15:46 ']A jeżeli jednak uważacie że ingerencja w samą strukturę obrazu jest niezbędna i można go polepszyć, tzn. na wyjściu procesora będę miał w jakiś sposób lepszy obraz niż na wejściu to napiszcie mi proszę na czym ma ta poprawa polegać, czyli jakie filtry będą zastosowane.[/quote]

To i ja doleję oliwy do ognia :)

Oto proszę bardzo: filtr odszumiający. Nawet materiał HD (film) zawiera często sporo tak zwanego ziarna. Jedni to lubią (bo podobno upodabnia to do odtwarzania w kinie) inni chcieli by się cieszyć kryształowym obrazem bez żadnego szumu. Kwestia gustu (a o tym się podobno nie dyskutuje).
To był przykład do czego może być użytu taki procesor sygnałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85957' date='15.02.2008, 14:46 ']Czy procesor będzie poprawiał "strukturę" sygnału (vide obrazki które wrzuciłem przed i po kompresji) czy będzie raczej urządzeniem które ma odpowiednio wysterować wyświetlacz. Bo dla mnie to są dwie różne funkcje i nie mogę zgodzić się w takim przypadku że procesor polepsza obraz, tylko raczej nie pozwala wyświetlaczowi go popsuć.

A jeżeli jednak uważacie że ingerencja w samą strukturę obrazu jest niezbędna i można go polepszyć, tzn. na wyjściu procesora będę miał w jakiś sposób lepszy obraz niż na wejściu to napiszcie mi proszę na czym ma ta poprawa polegać, czyli jakie filtry będą zastosowane.[/quote]

Hmmm. Dobre pytanie.
Na gorąco, myślę że nie pozwala wyświetlaczowi go zepsuć. Czy to nie jest tylko kwestia mało precyzyjnego określenia - "polepszanie". Polepszanie w stosunku do wewnętrznych układów w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...