Skocz do zawartości
BoDeX

DENON 3800B DCI bez DTS HD-Master

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. opisu na stronie

Denon internally decodes new, higher-quality surround [b]Dolby TrueHD[/b] soundtracks
and [color="#FF0000"]can pass [/color]Dolby TrueHD and dts-HD Master Audio [color="#FF0000"]via bit stream[/color] to compatible receivers ...

[url="http://www.usa.denon.com/BEYOND/products/DVD-3800BDCI.html"]Źródło.[/url]

Jeśli potwierdzi się , że Panas ma wyjście 7.1 , to już nie ma na co czekać ...


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie nie potwierdzi, ma wyjscie 5.1 :)
[url="http://panasonic.net/pavc/blu-ray/dmp-bd50/specifications/features.html"]http://panasonic.net/pavc/blu-ray/dmp-bd50...s/features.html[/url]
Tez sobie ostrzylem zeby
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7.1 to chodzi tylko o to ze mozna sluchac na 7 glosnikach + subwoofer,czy ma to cos wspolnego z DTS HD MA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma na pokladzie wszystkie dekodery audio i gdyby mial analogowe wyjscie audio 7.1 (7 glosnikow + 1sub) to mozna by podlaczyc dowolny starszy wzmacniacz bez dekoderow z wejsciem 7.1. Poniewaz ma wyjscie 5.1 wiec w filmach ktore maja dwiek HD 7.1 nie uslyszysz 2 tylnych glosnikow na wzmacniaczach bez HDMI (tzn. uslyszysz ale w starym DD przez optyka lub koaksjala). Robia to chyba po to zeby kupowac nowe wzmnacniacze z wejsciem HDMI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='BoDeX' post='85677' date='14.02.2008, 11:20 ']Jeśli potwierdzi się , że Panas ma wyjście 7.1 , to już nie ma na co czekać ...

Pzdr.[/quote][/i]
Ale Panas nie ma tego,

10-bit Realta HQV video processor for advanced i/p and scaling

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='85737' date='14.02.2008, 17:03 '][i][/i]
Ale Panas nie ma tego,

10-bit Realta HQV video processor for advanced i/p and scaling

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

właśnie, player, nawet jak będzie miał nowe dekodery ( nie wiem czy dekodery w playerze są takiej samej jakości co w amplitunerach ) to nie oferują tak dobrych skalerów jak amplitunery. Ja sprawdzałem u sibie i zawsze najlepszy obraz jest gdy sygnał jest z onkyo do TV lepszy od bezpośredniego podłączenia LX70A z TV czy XE1 z TV. Po przez 905 jest zawsze lepszy obraz. Miej ziarna, łagodniejsze ( lepiej wygładzone ) krawędzie itd. I co ciekawe, nie dotyczy to tylko DVD ale tez materiału HD. W przypadku DVD widac dużą poprawę po przez 905 , w przypadku HD sa to delikatne różnice ale ogólnie poprawiające jakość obrazu. Dlatego uważam, że lepiej kupić tańszy player a dobry amplituner bo na dzień dziisiejszy sercem kina domowego jest amplituner. Już sporo o tym byo pisane więc dalej nie będę się rozpisywał :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='dawmac' post='85741' date='14.02.2008, 16:33 ']właśnie, player, nawet jak będzie miał nowe dekodery ( nie wiem czy dekodery w playerze są takiej samej jakości co w amplitunerach ) to nie oferują tak dobrych skalerów jak amplitunery. Ja sprawdzałem u sibie i zawsze najlepszy obraz jest gdy sygnał jest z onkyo do TV lepszy od bezpośredniego podłączenia LX70A z TV czy XE1 z TV. Po przez 905 jest zawsze lepszy obraz. Miej ziarna, łagodniejsze ( lepiej wygładzone ) krawędzie itd. I co ciekawe, nie dotyczy to tylko DVD ale tez materiału HD. W przypadku DVD widac dużą poprawę po przez 905 , w przypadku HD sa to delikatne różnice ale ogólnie poprawiające jakość obrazu. Dlatego uważam, że lepiej kupić tańszy player a dobry amplituner bo na dzień dziisiejszy sercem kina domowego jest amplituner. Już sporo o tym byo pisane więc dalej nie będę się rozpisywał :)

pozdr. dawmac[/quote][/i]
Zgadzam się z Tobą w 100%. Sercem zestawu kina domowego powinien być amplituner (b.dobrej jakości) albo procesor wideo. Dla tych którzy nie maja tych elementów, to pozostaje odtwarzacz z dobrymi podzespołami.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panas 7.1


[url="http://www.highdefdigest.com/news/show/CES_2008/Panasonic/CES:_Panasonic_Intros_First_BD-Live_Blu-ray_Player/1335"]BYLI - WIDZIELI ....[/url]

[url="http://www.blu-ray.com/news/?id=810"]i jeszcze TUTAJ[/url]

[url="http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/prModelDetail?storeId=11301&catalogId=13251&itemId=215165&modelNo=Content01052008065621607&surfModel=Content01052008065621607"]i od Panasonica[/url]

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images28.fotosik.pl/158/315b03a12bf399d5.jpg[/img][/url]

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85741' date='14.02.2008, 16:33 ']... najlepszy obraz jest gdy sygnał jest z onkyo do TV lepszy od bezpośredniego podłączenia XE1 z TV.
Po przez 905 jest zawsze lepszy obraz. Miej ziarna, łagodniejsze ( lepiej wygładzone ) krawędzie itd. I co ciekawe, dotyczy to tez materiału HD.
... sa to delikatne różnice ale ogólnie poprawiające jakość obrazu.[/quote]

Płyta HD -> Reon w Toshibie + Reon w Onkyo + może jeszcze VP50 i obraz stanie się trójwymiarowy ! :)

Czy aby nie stąpamy po grząskim gruncie absurdu ? :)
Czy udałoby Ci się włączyć testową tablicę ( ostrość , kąty ) i na nich dokonać oceny ?

Pzdr.


ps. Serce systemu dla każdego będzie inne , ważne aby efektywnie biło - dla mnie jest to wzmak i głośniki , nad
konfiguracją których zjadłem przysłowiowe zęby i nie mam zamiaru tego odsprzedawać za psie pieniądze, ponieważ
jacyś producenci-debile :) chcą mnie zmusić do zakupu sprzętu z nowymi dekoderami - jest tu nas takich kilku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='BoDeX' post='85751' date='14.02.2008, 17:15 ']Panas 7.1

[url="http://www.highdefdigest.com/news/show/CES_2008/Panasonic/CES:_Panasonic_Intros_First_BD-Live_Blu-ray_Player/1335"]BYLI - WIDZIELI ....[/url]

[url="http://www.blu-ray.com/news/?id=810"]i jeszcze TUTAJ[/url]

[url="http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/prModelDetail?storeId=11301&catalogId=13251&itemId=215165&modelNo=Content01052008065621607&surfModel=Content01052008065621607"]i
od Panasonica[/url]


Pzdr.[/quote]
[/i]
Ja nie neguję jego jakości. Ma na pokładzie co trzeba. Jest to rozwiązanie dla tych którzy nie mają amplitunerów bez tych dekoderów i w przyszłości nie zamierzają ich zmienić.
Ja sam prawdopodobnie zakupię odtwarzacz z baterią dekoderów audio.

Firma Panasonic, jeżeli chodzi o odtwarzacze wideo jest jedną z lepszych na rynku. Pamiętam czasy formatu VHS gdzie wzorcem jakości był właśnie Panas (G45) a nie JVC. Jeszcze może NEC z swoim firmowym rozwiązaniem (cyfrowym reduktorem szumów) – pierwszy to zastosował. Szum w obrazie był redukowany do 9 db – to b. dużo. Przy pełnym wysterowaniu, przy dużych płaszczyznach pokazywały się zniekształcenia w postaci pomiętego prześcieradła. Używałem redukcji 3-6 db. System ten polegał na tym, że obraz był dzielony na dwa półobrazy i cyfrowo czyszczony z wszelkich szumów a następnie składany w całość. Obraz zatrzymany wyglądał jak slajdy, bez żadnego drżenia. Panas tego nie potrafił. No i cena była odpowiednia. NEC kosztował wtedy 599 dolarów a Panas jak dobrze pamiętam chyba 415 lub 430 dolarów.

To były czasy, kiedy człowiek się cieszył, że miał takie urządzenie z układem cyfrowym. A teraz w głowach nam się poprzewracało od tej elektroniki naszpikowanej rożnymi układami cyfrowymi.

[u][i]Edycja[/i][/u]
Kolego Bodex, nie bądź złośliwy. Każdy z nas spostrzega jakość obrazu inaczej i w tor wideo może włączyć co mu się podoba, nawet dwa amplitunery czy procesory wideo, aby był zadowolony. Prowadź dyskusję merytoryczna, stać Cię na to.
Już sam nie wiem, jakimi pobudkami się kierujesz. Chyba nie miałeś ciężkiego dzieciństwa i do szkoły nie chodziłeś pod górkę ani nie wypadłeś z kołyski.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85751' date='14.02.2008, 17:15 ']Panas 7.1


[url="http://www.highdefdigest.com/news/show/CES_2008/Panasonic/CES:_Panasonic_Intros_First_BD-Live_Blu-ray_Player/1335"]BYLI - WIDZIELI ....[/url]

[url="http://www.blu-ray.com/news/?id=810"]i jeszcze TUTAJ[/url]

[url="http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/prModelDetail?storeId=11301&catalogId=13251&itemId=215165&modelNo=Content01052008065621607&surfModel=Content01052008065621607"]i od Panasonica[/url]

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images28.fotosik.pl/158/315b03a12bf399d5.jpg[/img][/url]

Pzdr.[/quote]

Sorki,tylko to zdjecie (ewentualnie) pokazuje wyjscie 7.1 Wszystkie cytaty mowia, ze bedzie mozna sluchac 7.1 jak sie ma wzmacniacz 7.1. Tam nie ma mowy o wyjsciu AUDIO 7.1. Chyba ze cos przeoczylem, to prosze o cytat :)

1. "Connection to an AV amplifier with 7.1-channel input capability enables sound quality on the level of a studio master system"
2. "The new player will include all of the features of the company's recently-released DMP-BD30K (read our review), plus internal TrueHD/DTS-HD Master Audio decoding and analog outputs allowing for full 7.1 channel surround sound when connected with a 7.1 channel amplifier and speakers." [b][/b]jak dla mnie to nie oznacza wyjscia analogowego audio 7.1, ale jestem ciekawy co Wy sadzicie.
3. "Furthermore, the DMP-BD50 can be combined with a 7.1 channel amplifier and speakers for full 7.1 channel surround sound" - tu tez nic nie ma o wyjsciu analogowym audio 7.1

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85741' date='14.02.2008, 18:33 ']właśnie, player, nawet jak będzie miał nowe dekodery ( nie wiem czy dekodery w playerze są takiej samej jakości co w amplitunerach ) to nie oferują tak dobrych skalerów jak amplitunery. Ja sprawdzałem u sibie i zawsze najlepszy obraz jest gdy sygnał jest z onkyo do TV lepszy od bezpośredniego podłączenia LX70A z TV czy XE1 z TV. Po przez 905 jest zawsze lepszy obraz. Miej ziarna, łagodniejsze ( lepiej wygładzone ) krawędzie itd. I co ciekawe, nie dotyczy to tylko DVD ale tez materiału HD. W przypadku DVD widac dużą poprawę po przez 905 , w przypadku HD sa to delikatne różnice ale ogólnie poprawiające jakość obrazu. Dlatego uważam, że lepiej kupić tańszy player a dobry amplituner bo na dzień dziisiejszy sercem kina domowego jest amplituner. Już sporo o tym byo pisane więc dalej nie będę się rozpisywał :)

pozdr. dawmac[/quote]

Zaraz, zaraz, ale czy sygnał HD (1080p) przechodząc przez amplituner nie powinien być przypadkiem "wyłącznie przepuszczany"?
Jeśli widzisz jakieś zmiany - które subiektywnie odbierasz jako poprawę jakości - być może są oznaką, że ten sprzęt ingeruje w sygnał w jakiś sposób, choć w zasadzie nie powinien?
Profesjonalnie oceniając wpływ takiego "przepuszczania" (in plus lub in minus) trzeba by się wybrać do studia masteringowego i zobaczyć; 1) oryginał mat. video (film), 2) efekty wyświetlania bezpośrednio na monitor studyjny z odtwarzacza (np BD), 3) użyciem skalerów i ew. amplitunerów, które naszym zdaniem "coś" dodają do obrazu. Oczywiście w międzyczasie jest jeszcze kwestia kompresji do kodeka zastosowanego na płycie. Ale załóżmy, że jest dobra czy bardzo dobra i obraz z BD (przynajmniej jeśli o kolorystykę i generalny charakter) nie odbiega od mastera bezstratnego.
Tak czy inaczej zobaczenie oryginału jest kluczowe. Bez tego mogłoby nam się nieraz wydawać, że nasz sprzęt coś poprawia a jest wręcz przeciwnie.
Bywam w studiach post-produkcyjnych i wiem z doświadczenia, że jakiś efekt cyfrowy, który komuś wydaje się pozytywną ingerencją w obraz (np. redukcja ziarna, zwiększony kontrast) jest potem bezwzględnie odrzucane przez reżysera czy autora zdjęć.
Jest to jakaś analogia do skalerów i wszelkich innych "polepszaczy" na każdym etapie przesyłu sygnału w domowych systemach (player - amp - tv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85754' date='14.02.2008, 18:42 ']Płyta HD -> Reon w Toshibie + Reon w Onkyo + może jeszcze VP50 i obraz stanie się trójwymiarowy ! :)

Czy aby nie stąpamy po grząskim gruncie absurdu ? :)
Czy udałoby Ci się włączyć testową tablicę ( ostrość , kąty ) i na nich dokonać oceny ?

Pzdr.


ps. Serce systemu dla każdego będzie inne , ważne aby efektywnie biło - dla mnie jest to wzmak i głośniki , nad
konfiguracją których zjadłem przysłowiowe zęby i nie mam zamiaru tego odsprzedawać za psie pieniądze, ponieważ
jacyś producenci-debile :) chcą mnie zmusić do zakupu sprzętu z nowymi dekoderami - jest tu nas takich kilku :)[/quote]

co do jakości. Spędziłem parę godzin i tak:
- TV ten okropny KURO LX6080 :) do niego podpiete bezpośrednio HDMI (kabel 1m za 90 funtów tak samo gra jak ten za 10 funtów ale w tym tanim po kilku połaczeniach wtyczka się zrobiła luźna :)
- toshiba XE1 i TROYa ( obraz bardzo dobry )
- LX70A i XMen III ( obraz bardzo dobry )
- TV ten sam ale pomiędzy playery wsadzone ONKYO 905. Obraz z HD różni się tym, że nie ma tyle ziarna w niektórych scenach co było wczesniej ( np. scena z Xmena III na początku jak trenują w wirualnym świecie ) ciemny obraz i duża ilość jaskrawych wybuchów ) po przez onko lepsze przejści amiędzy jakrawym ogniem a ciemnym tłem, ilość ziarna ( i jego jaskrawość ) znacznie"miększa" Podobnie z Troya, piasek po prze onkyo wygląda jak piasek, mieciutki i przyjemny, bez onkyo piasek jest bardzo wyrażny a czasami daje się zauwazyć jak by były to "ostre kropeczki" a nie piasek. Oczywiście mówię tu o ogladaniu praktycznie z nosem przy ekranie.

Najlepiej widać różnice z playera + DVD i SKY HD ( zwykłe kanały ) Po przez onkyo jest widoczna poprawa jakości nawet z odległosci 1m.
A procesor gdyby nie to, że: odradzają mi wszyscy , że w HD już nic nie poprawi ( może zmienić ale czy będzie lepiej ?) , będzie poprawa z DVD i sygnałem SD ale najlepiej jak by była przeróbka na złącze SDi ( czy jakoś tak :) ) I tak go kupe :) ale załatwiam przetestowanie dla świętego spokoju chyba że wyjdzie jakiś nowy amplituner z jeszcze lepsza obróbką video.

A co do serca to jest jedno :) i jeśli mówimy o kinie domowym ( normalnym :) ) to jest to amplituner. Dobry amplituner zapewni nam dobry dźwięk, dobry obraz i wiele wiele innych. Czasy sie zmieniają i kino domowe jest tą dziedziną co szybko ewoluuje. Ja mam klocki stereo co maja po kilka ładnych lat i nie wymienie je na nic innego, ale kino niestety, nowe klocki mile widziane :)

Trochę mi głupio bo o tym już pisałem w innym wątku i się powtarzam, ale nie wszycy doczytali :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='85772' date='14.02.2008, 20:48 ']Zaraz, zaraz, ale czy sygnał HD (1080p) przechodząc przez amplituner nie powinien być przypadkiem "wyłącznie przepuszczany"?
Jeśli widzisz jakieś zmiany - które subiektywnie odbierasz jako poprawę jakości - być może są oznaką, że ten sprzęt ingeruje w sygnał w jakiś sposób, choć w zasadzie nie powinien?
Profesjonalnie oceniając wpływ takiego "przepuszczania" (in plus lub in minus) trzeba by się wybrać do studia masteringowego i zobaczyć; 1) oryginał mat. video (film), 2) efekty wyświetlania bezpośrednio na monitor studyjny z odtwarzacza (np BD), 3) użyciem skalerów i ew. amplitunerów, które naszym zdaniem "coś" dodają do obrazu. Oczywiście w międzyczasie jest jeszcze kwestia kompresji do kodeka zastosowanego na płycie. Ale załóżmy, że jest dobra czy bardzo dobra i obraz z BD (przynajmniej jeśli o kolorystykę i generalny charakter) nie odbiega od mastera bezstratnego.
Tak czy inaczej zobaczenie oryginału jest kluczowe. Bez tego mogłoby nam się nieraz wydawać, że nasz sprzęt coś poprawia a jest wręcz przeciwnie.
Bywam w studiach post-produkcyjnych i wiem z doświadczenia, że jakiś efekt cyfrowy, który komuś wydaje się pozytywną ingerencją w obraz (np. redukcja ziarna, zwiększony kontrast) jest potem bezwzględnie odrzucane przez reżysera czy autora zdjęć.
Jest to jakaś analogia do skalerów i wszelkich innych "polepszaczy" na każdym etapie przesyłu sygnału w domowych systemach (player - amp - tv).[/quote]

wszystko się zgadza benek07, ale ja jestem zwykłym widzem, jeśli mi się coś podoba to jestem zadowolony. Nie mam możliwości ani chęci sprawdzania czy jest "lepiej" czy "gorzej" bo to jest bardzo subiektywne odczucie. ( Moja ciocia ma zakład fotograficzny i zajmuje się obróbką zdjęć od 25 lat. Jest bardzo dobra w tym co robi ale zawsze np. zdjęcia ślubne robi w kilku "wariantach" I każda wersja ma swoich wielbicieli i krytyków ( chodzi o jasność, kontarst itd, itp, itd ) Tak jak w świecie audio tak i video kierują nami własne subiektywne odczucia i ja na nich polegam w 100% i mój system stereo i video jest taki jak mi się podoba a komuś innemu nie musi.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='benek07' post='85772' date='14.02.2008, 19:48 ']Zaraz, zaraz, ale czy sygnał HD (1080p) przechodząc przez amplituner nie powinien być przypadkiem "wyłącznie przepuszczany"?[/quote][/i]
Nie do końca się z Tobą zgadzam.
Zakładamy, że obraz zapisany na płycie HD czy DVD jest nagrany dobrze. Tak należy przyjąć i to jest nasz punkt odniesienia. TV kalibrujemy na naturalne kolory i to jest nasz drugi punkt odniesienia. Teraz łatwo możemy sprawdzić wpływ urządzenia wstawionego pomiędzy odtwarzacz a TV.

To cała filozofia i nie trzeba iść do studia żeby zobaczyć które urządzenie jaki mam wpływ na obraz.

Tak, sygnał HD (1080p) jest przepuszczany i w rozdzielczości nic się nie zmieni. Zmiana nastąpi w jego strukturze w zależności od wpływu „poprawiaczy obrazu”. Czym w urządzeniu lepsza elektronika to mamy większy wpływ na jakość takiego sygnału i tym samym na efekt końcowy, czyli obraz.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O matko.... Jeszcze nie zaczeliście to skończcie może już kolejną debilną rozmowę o tym czy procesor do HD ma sens czy nie ma.
Dajcie nam jeszcze ze dwa miesiące i będziecie mieli odpowiedź czarno na białym.

[quote name='BoDeX' post='85677' date='14.02.2008, 11:20 ']Wg. opisu na stronie

Denon internally decodes new, higher-quality surround [b]Dolby TrueHD[/b] soundtracks
and [color="#FF0000"]can pass [/color]Dolby TrueHD and dts-HD Master Audio [color="#FF0000"]via bit stream[/color] to compatible receivers ...[/quote]
A Tobie nie będzie naprawdę taniej kupić Samsunga 1400 z którego można zrobić region a/b i do tego Onkyo 605 niż czekać na wyszukany player z wyjściem audio 7.1 i wszystkimi dekoderami na pokładzie?

[quote name='dawmac' post='85774' date='14.02.2008, 19:57 ']TV ten sam ale pomiędzy playery wsadzone ONKYO 905. Obraz z HD różni się tym, że nie ma tyle ziarna w niektórych scenach co było wczesniej ( np. scena z Xmena III na początku jak trenują w wirualnym świecie ) ciemny obraz i duża ilość jaskrawych wybuchów ) po przez onko lepsze przejści amiędzy jakrawym ogniem a ciemnym tłem, ilość ziarna ( i jego jaskrawość ) znacznie"miększa" Podobnie z Troya, piasek po prze onkyo wygląda jak piasek, mieciutki i przyjemny, bez onkyo piasek jest bardzo wyrażny a czasami daje się zauwazyć jak by były to "ostre kropeczki" a nie piasek. Oczywiście mówię tu o ogladaniu praktycznie z nosem przy ekranie.[/quote]
Zdefiniuj "ziarno" (filmowe czy jakieś inne) i dlaczego zmiękczanie obrazu ma być niby jego polepszaniem a nie psuciem? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='maxiuca' post='85793' date='14.02.2008, 21:51 ']O matko.... Jeszcze nie zaczeliście to skończcie może już kolejną debilną rozmowę o tym czy procesor do HD ma sens czy nie ma.
Dajcie nam jeszcze ze dwa miesiące i będziecie mieli odpowiedź czarno na białym.[/quote][/i]
Tu chodzi o amplituner i jego wpływ na jakość sygnału wideo.
Jeżeli uważasz , że odtwarzacz HD + TV to wzorzec sygnału wideo, to faktycznie trzeba skończyć tę debilną rozmowę.

W ten sposób wystawiasz o sobie świadectwo ale, w sumie, to nie mój problem.

Macie jakąś obsesję na punkcie procesorów wideo i tematy te działają na Was jak przysłowiowa płachta na byka.

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='85802' date='14.02.2008, 22:12 ']Jeżeli uważasz , że odtwarzacz HD + TV to wzorzec sygnału wideo, to faktycznie trzeba skończyć tę debilną rozmowę.[/quote]
Tak, uważam, że w sygnale HD 40 mbit/s nie ma czego poprawiać. A taką jakość ma większość wydań Bluray.

Ale wiem, że Ty byś podłączył procesor do procesora i poprawiał nim master na HDCAM SR z filmu nakręconego przez Sobocińskiego... Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='maxiuca' post='85805' date='14.02.2008, 22:30 ']Tak, uważam, że w sygnale HD 40 mbit/s nie ma czego poprawiać. A taką jakość ma większość wydań Bluray.

Ale wiem, że Ty byś podłączył procesor do procesora i poprawiał nim master na HDCAM SR z filmu nakręconego przez Sobocińskiego...[/quote][/i]
Tu się bardzo mylisz.

Obraz wideo bez względu na format nie składa się z rozdzielczości i jego szybkości strumienia.
Poczytaj sobie trochę na temat składowych obrazu wideo.

AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='85806' date='14.02.2008, 22:38 ']Obraz wideo bez względu na format nie składa się z rozdzielczości i jego szybkości strumienia.
Poczytaj sobie trochę na temat składowych obrazu wideo.[/quote]
andsie, wiem wszystko na temat tego z czego składa się obraz i nie potrzebuje niczego czytać. Ale bardzo jestem ciekawy o jakich to "składowych" piszesz.
Do dla mnie obraz ma rozdzielczość i głębie kolorów. I taki obraz można kompresować różnymi sposobami, jeżeli zastosujemy odpowiednią kompresję to nie ma co w takim obrazie poprawiać. Chyba, że chcesz poprawiać reżysera, operatora obrazu i inżyniera który skonstruował skaner do filmów.

Zamiast znowu pisać ogólniki to pokaż swoją mądrość i zrób jakiś ciekawy teoretyczny wykład zamiast znowu pisać dawmacowi jaki wspaniały ma telewizor i że świetny zakup zrobił...

Za to Ty kilka razy mi pisałeś, żebym nie wypowiadał się na tematy na który nie mam wiedzy "praktycznej". Zastosuj się proszę sam do tego bo z tego co mi wiadomo nie masz ani odtwarzacza HD-DVD ani Blu-ray więc Twoje dywagacje na temat polepaszania obrazu HD są czysto teoretyczne i polegają na Twoich doświadczeniach ze skalowaniem obrazu z Cyfry i DVD.

A jakość 90% filmów na blurayu jest nieporównywalnie wysoka do obydwu tych źródeł do których polepszania używasz swojego skalera. I po prostu nie ma czego tam już zmieniać, bo obraz jest po prostu idealny. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85810' date='14.02.2008, 22:46 ']Do dla mnie obraz ma rozdzielczość i głębie kolorów. I taki obraz można kompresować różnymi sposobami, jeżeli zastosujemy odpowiednią kompresję to nie ma co w takim obrazie poprawiać. Chyba, że chcesz poprawiać reżysera, operatora obrazu i inżyniera który skonstruował skaner do filmów.

A jakość 90% filmów na blurayu jest nieporównywalnie wysoka do obydwu tych źródeł do których polepszania używasz swojego skalera. I po prostu nie ma czego tam już zmieniać, bo obraz jest po prostu idealny.[/quote]
Jeżeli tak sądzisz to otrzymujesz ode mnie [b]Walentynkę.
[/b]
Krótko i z innej beczki a dokładnie ze świata audio.
Dlaczego płytę CD jesteśmy w stanie poprawić i to w znaczący sposób ? - elektronika. Tak samo jest z wideo i o wszystkim decyduje też elektronika. Bez względu jak została nagrana płyta wideo zawsze o jakości obrazu decyduje elektronika - różne odtwarzacze, różna jakość obrazu.

Wg Twojej teorii to bez względu na jakość urządzenia obraz za każdym razem będzie taki sam.

Życzę nocnych przemyśleń na ten temat.

Pozdrawia i życzę dobrej nocy. Rano muszę wstać.

Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85810' date='14.02.2008, 23:46 ']andsie, wiem wszystko na temat tego z czego składa się obraz i nie potrzebuje niczego czytać. Ale bardzo jestem ciekawy o jakich to "składowych" piszesz.
Do dla mnie obraz ma rozdzielczość i głębie kolorów. I taki obraz można kompresować różnymi sposobami, jeżeli zastosujemy odpowiednią kompresję to nie ma co w takim obrazie poprawiać. Chyba, że chcesz poprawiać reżysera, operatora obrazu i inżyniera który skonstruował skaner do filmów.

Zamiast znowu pisać ogólniki to pokaż swoją mądrość i zrób jakiś ciekawy teoretyczny wykład zamiast znowu pisać dawmacowi jaki wspaniały ma telewizor i że świetny zakup zrobił...

Za to Ty kilka razy mi pisałeś, żebym nie wypowiadał się na tematy na który nie mam wiedzy "praktycznej". Zastosuj się proszę sam do tego bo z tego co mi wiadomo nie masz ani odtwarzacza HD-DVD ani Blu-ray więc Twoje dywagacje na temat polepaszania obrazu HD są czysto teoretyczne i polegają na Twoich doświadczeniach ze skalowaniem obrazu z Cyfry i DVD.

A jakość 90% filmów na blurayu jest nieporównywalnie wysoka do obydwu tych źródeł do których polepszania używasz swojego skalera. I po prostu nie ma czego tam już zmieniać, bo obraz jest po prostu idealny.[/quote]

maxiuca mam do ciebie szacunek bo masz dużą wiedze na temat HD ale teraz to pier.... głupoty jakich mało :)

po pierwsze, TV kupiłem taki bo dużo o nim czytałem i za główną namową AreckiW ( zrobił mi pranie mózgu i go kupiłem :) ) I DZIĘKI MU ZA TO. Opinia andsie1 brałem opd uwagę bo ma taki TV i zgadzam sie pod tym względem z nim w 100%, tak więc daj już sobie spokój kto i po co i dlaczego ma taki a nie inny TV. To zaczyna być nudne. Temat jest o czyms innym a wcinasz niepotrzebne uwagi aby powstał śmietnik.

po drugie - player BR + TV i jest super :D Jeśli tak jest to powiedz mi:
- dlaczego na różnych TV jest różny obraz? przecież wszędzie jest 40mbit/s i ta sama głębia kolorów i wszędzie powinno być zaj...... a nie jest ?!? Ile to elementów TV ma wpływ na jakość obrazu
- czemu jest różny obraz z różnych playerów BR np. chyba widzisz różnice między playerem np. sony ps3 a LX70A ( miałem oba i róznice widać ) a przecież i tutaj i tutaj jest ta sama głębia kolorów i tez 40 mbit/s Czyzby elektronika w playerach miała wpływ ??

po trzecie - na jakość obrazu ma wiele czynników wpływ. Elektronika zastosowana w playerze, elektronika zastosowana w amplitunerze i elektronika w TV.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85815' date='15.02.2008, 00:14 ']po pierwsze, TV kupiłem taki bo dużo o nim czytałem i za główną namową AreckiW ( zrobił mi pranie mózgu i go kupiłem :) ) I DZIĘKI MU ZA TO.[/quote]
ok, fajnie, ale mnie to naprawdę mało obchodzi i nie chce czytać w tym TV w co drugim wątku...

[quote name='dawmac' post='85815' date='15.02.2008, 00:14 ']po drugie - player BR + TV i jest super :D Jeśli tak jest to powiedz mi:
- dlaczego na różnych TV jest różny obraz? przecież wszędzie jest 40mbit/s i ta sama głębia kolorów i wszędzie powinno być zaj...... a nie jest ?!? Ile to elementów TV ma wpływ na jakość obrazu[/quote]
Ja nie oceniam jak który telewizor LCD czy PDP jak psuje obraz, tylko jak obraz wygląda w zdekodowanym strumieniu. I o ile faktycznie przy niskim bitrate niektóre dekodery produkują lepszy obraz (w sensie lepiej radzą sobie z artefaktami kompresji) tak przy wysokim bitrate to jest jedno i to samo.
Poza tym jak TV sam w sobie jest kiepski to nawet jak mu sie poda obraz z HDCAMa to i tak go źle wyświetli.

[quote name='dawmac' post='85815' date='15.02.2008, 00:14 ']- czemu jest różny obraz z różnych playerów BR np. chyba widzisz różnice między playerem np. sony ps3 a LX70A ( miałem oba i róznice widać ) a przecież i tutaj i tutaj jest ta sama głębia kolorów i tez 40 mbit/s Czyzby elektronika w playerach miała wpływ ??[/quote]
I na czym wg. Ciebie ta różnica polega? Lubie takie: no chyba widzisz różnicę, no bo ja widzę. Co widzisz? Opisz proszę co widzisz. W czym jest ten obraz lepszy gorszy?

Parafrazując Cie, z całym szacunkiem, ale Ty sie niedawno dowiedziałeś że PAL jest "szybszy" od NTSC. Człowieku kupiłeś kilka drogich klocków i już grasz eksperta... Widzisz różnice... Ta... Zaraz będziesz mi pisał w wpływie kabli cyfrowych na mięsistość basu i głębie sceny...

[quote name='dawmac' post='85815' date='15.02.2008, 00:14 ']po trzecie - na jakość obrazu ma wiele czynników wpływ. Elektronika zastosowana w playerze, elektronika zastosowana w amplitunerze i elektronika w TV.[/quote]
Na jakość obrazu przede wszystkim ma wpływ jakość źródła. Cała reszta to jest marketingowa bajka dla takich jak Ty, żeby kupowali najdroższe klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='85812' date='14.02.2008, 23:30 ']Krótko i z innej beczki a dokładnie ze świata audio.
Dlaczego płytę CD jesteśmy w stanie poprawić i to w znaczący sposób ? - elektronika. Tak samo jest z wideo i o wszystkim decyduje też elektronika. Bez względu jak została nagrana płyta wideo zawsze o jakości obrazu decyduje elektronika - różne odtwarzacze, różna jakość obrazu.[/quote]
Ale ja nie chce żadnych wątpliwych przykładów ze świata audio. Napisz mi proszę o czym ta magiczna elektronika decyduje. Co może jakikolwiek procesor zrobić zdekompresowanemu wg. ścisłych standardów strumieniowi video AVC 40 mbit/s.

Napisz w końcu jakiś konkret a nie pierdu pierdu. Zrób mądry wykład, czekam, może czegoś się dowiemy. Na przykład jakie to magiczne filtry będą poprawiać ten obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85817' date='15.02.2008, 01:33 ']ok, fajnie, ale mnie to naprawdę mało obchodzi i nie chce czytać w tym TV w co drugim wątku...[/quote]

sam się czepiasz w każdym możliwym temacie to odpisuje jak chłop krowie ........ nie czepiaj się nie będzie śmietnika


[quote name='maxiuca' post='85817' date='15.02.2008, 01:33 ']Ja nie oceniam jak który telewizor LCD czy PDP jak psuje obraz, tylko jak obraz wygląda w zdekodowanym strumieniu. I o ile faktycznie przy niskim bitrate niektóre dekodery produkują lepszy obraz (w sensie lepiej radzą sobie z artefaktami kompresji) tak przy wysokim bitrate to jest jedno i to samo.
Poza tym jak TV sam w sobie jest kiepski to nawet jak mu sie poda obraz z HDCAMa to i tak go źle wyświetli.[/quote]

czyli jeśli do TV wyślemy obraz 40mb/s to wszystkie świeca pięknie ? No bo na czymś ten obraz musi być wyświetlany, nawet ten "wzorcowy" tez jest wyświetlany na jakims urzadzeniu które tez ma w sobie elektronike które przetwarza tak sygnał że uzyskujemy taki a nie inny obraz


[quote name='maxiuca' post='85817' date='15.02.2008, 01:33 ']I na czym wg. Ciebie ta różnica polega? Lubie takie: no chyba widzisz różnicę, no bo ja widzę. Co widzisz? Opisz proszę co widzisz. W czym jest ten obraz lepszy gorszy?[/quote]

Ja mam swoje kryteria oceny wedłóg których coś mi się podoba a cos nie. Powiedz mi prosze czy wszystkie testy jakie sa robione przez ludzi zajmujących się zawodowo testowaniem sprzetu, wszystkie oceny itd to tylko bajka marketingowa ? Czyli kupując dobry odtwarzacz BR a najtańszy model na rynku to otrzymam taki sam obraz ? To po jakiego ..... sa różne odwarzacze BR ? Zbudowane z różnych układów elektronicznych , jak można by robić jeden > 40mbit/s i zawsze jest pięknie a reszta tylko psuje obraz. Chyba coś nie tak.


[quote name='maxiuca' post='85817' date='15.02.2008, 01:33 ']Parafrazując Cie, z całym szacunkiem, ale Ty sie niedawno dowiedziałeś że PAL jest "szybszy" od NTSC. Człowieku kupiłeś kilka drogich klocków i już grasz eksperta... Widzisz różnice... Ta... Zaraz będziesz mi pisał w wpływie kabli cyfrowych na mięsistość basu i głębie sceny...[/quote]

Nie gram eksperta. Pisze to co widzę na własne oczy. Nie wymyślam historyjek, biore urzadzenie, podpinam i sprawdzam. Każda moja próba to moje subiektywne odczucia ( jak kazdej osoby co testuje ). Nikt nie musi się zgadzac z moja opinią. Klocki kupiłem takie jakie chciałem ( i co cię znów boli ? ) Moje opinie oparte sa na tym co sam sprawdziłem jako amator, a myślę że lepszego sposobu nie ma jak samemu cos sprawdzić a do tego niestety sa potrzebne takie a nie inne urządzenia. Ta wypowiedź z Twojej strony jest co najmniej podła. Twoje uwagi typu: "Zaraz będziesz mi pisał w wpływie kabli cyfrowych na mięsistość basu i głębie sceny... " świadczą o TOBIE że jesteś złośliwym człowiekiem. Nie masz pojęcia kim jestem i jak długo się interesuje muzyką i kinem domowym. Zastanów się proszę co piszesz, bo dyskutowac mogę ale chamstwa nie lubię.

[quote name='maxiuca' post='85817' date='15.02.2008, 01:33 ']Na jakość obrazu przede wszystkim ma wpływ jakość źródła. Cała reszta to jest marketingowa bajka dla takich jak Ty, żeby kupowali najdroższe klocki.[/quote]

jakość źródła ?? a nie 40mbit/s ? , prosze jeszcze raz, niech cie nie martwi co kupuje i za ile, na forum rozmawiamy o HD a nie o tym kto co i za ile kupuje.

dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...