Skocz do zawartości
BoDeX

DENON 3800B DCI bez DTS HD-Master

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='maxiuca' post='85797' date='14.02.2008, 21:57 ']A Tobie nie będzie naprawdę taniej kupić Samsunga 1400 z którego można zrobić region a/b i do tego Onkyo 605 niż czekać na wyszukany player z wyjściem audio 7.1 i wszystkimi dekoderami na pokładzie?[/quote]
Zgadza się z małym zastrzeżeniem, jeżeli ma teraz dobry ampli i onkyo chce wykorzystać wyłącznie jako dekoder to musi kupić minimum ONKYO 705, 605 nie ma wyjść pre-amp.

Co do polepszania sygnału HD 40Mbit/s to też się z Tobą zgadzam, a argumenty kolegów @andsie1 i @dawmac moim zdaniem są chybione. Jednak daruję sobie dyskusję bo to przeradza się w niepotrzebną pyskówkę, jak znajdę czas to wyłożę swoje argumenty w osobnym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pampalini' post='85826' date='15.02.2008, 01:31 ']Zgadza się z małym zastrzeżeniem, jeżeli ma teraz dobry ampli i onkyo chce wykorzystać wyłącznie jako dekoder to musi kupić minimum ONKYO 705, 605 nie ma wyjść pre-amp.[/quote]
Oczywiście, ale BoDeX chyba właśnie nie ma jakiegoś mega wypasionego cudacznego wmzaka o ile mnie pamięć nie myli. Tylko bardzo go nie chce zmieniać i czeka biedaczek już chyba rok aż mu ktoś wypuści z wyjściem analogowym 7.1

[quote name='Pampalini' post='85826' date='15.02.2008, 01:31 ']Co do polepszania sygnału HD 40Mbit/s to też się z Tobą zgadzam, a argumenty kolegów @andsie1 i @dawmac moim zdaniem są chybione.[/quote]
Jakie argumenty? Bo nie padły jeszcze żadne...

[quote name='dawmac' post='85824' date='15.02.2008, 01:13 ']sam się czepiasz w każdym możliwym temacie to odpisuje jak chłop krowie ........ nie czepiaj się nie będzie śmietnika[/quote]
Ja się nie czepiam w ogóle. I w ogóle nie wchodzę w polemikę na temat Kuro, bo jest ona dla mnie bezsensowna.

[quote name='dawmac' post='85824' date='15.02.2008, 01:13 ']czyli jeśli do TV wyślemy obraz 40mb/s to wszystkie świeca pięknie ? No bo na czymś ten obraz musi być wyświetlany, nawet ten "wzorcowy" tez jest wyświetlany na jakims urzadzeniu które tez ma w sobie elektronike które przetwarza tak sygnał że uzyskujemy taki a nie inny obraz[/quote]
Te wzorcowe urządzenia właśnie nie mają na wszelki wypadek zbyt wiele elektroniki, żeby nie popsuć sygnału. Ale ja tu nie rozważam tego jak telewizor traktuje obraz tylko czysty strumien który do niego dociera z odtwarzacza i tutaj jestem bardzo bliski pewności, że w przypadku strumienia 40 mbps dotrze do niego taki sam z taniego playera i z drogiego, bo odydwa z dużą dozą prawdopodobieństwa będą zbudowane na tym samym układzie dekodującym. Co więcej jeżeli ten droższy będzie na siłę próbował "ulepszyć" sygnał który wychodzi z chipa dekodującego poprzez jakieś dodatkowe układy to może mu tylko zaszkodzić.

[quote name='dawmac' post='85824' date='15.02.2008, 01:13 ']Zbudowane z różnych układów elektronicznych , jak można by robić jeden > 40mbit/s i zawsze jest pięknie a reszta tylko psuje obraz. Chyba coś nie tak.[/quote]
Zobacz sobie jaka jest "różnorodność" tych dekoderów:
[url="http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html"]http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html[/url]


[quote name='dawmac' post='85824' date='15.02.2008, 01:13 ']Nie gram eksperta. Pisze to co widzę na własne oczy. Nie wymyślam historyjek, biore urzadzenie, podpinam i sprawdzam.[/quote]
No ale nie zastanawiasz się jak działa i dlaczego. Subiektywne odczucia są dla mnie niewiele warte bo opinie są jak dziury w tyłku, każdy ma swoją. Dla mnie ważne są fakty techniczne, a te są takie, że z sygnałem 40 mbit/s wiele zrobić się nie da bo jeszcze raz potwarzam jest praktycznie idealny. A każdy dekoder w każdym playerze Blu-ray musi dekodować ten sygnał wg. określonego standardu i z każdy wypuści praktycznie to samo.

[quote name='dawmac' post='85824' date='15.02.2008, 01:13 ']jakość źródła ?? a nie 40mbit/s ?[/quote]
Jakość źródła = jakość encode'u
Oczywiście pomijając skrajne przypadki gdzie już na encoder wchodzi szajs ale tu nie pomoże nawet stado procesorów VP50Pro. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiuca msz swoje zdanie na ten temat i ok. Masz dużo racji ale mi chodzi o fakt taki, że masz płytę BR z fajnym filmem i aby go obejrzeć musisz mieć player + świecidło. Aby ten obraz 40mbit/s pokazał się na Twoim TV musi wyleź z playera po przez jakąś elektronike i przejśc przez elektronike w Twoim TV. Prawda ? Skoro tak, to czy stwierdzenie, że jakość tego co zobaczysz na TV zależy od użytej elektroniki w playerze i w Twoim TV nie jest prawdziwe ? Nie możemy całkowicie pominąć układów elektroniczynych i patrzeć tylko na sam sygnał jako taki. Teraz między player a TV wkładamy procesor ( skaler ) jakies tam dziadostwo przez które przechodzi sygnał 40 mbit/s. Czy jestes na 100% pewien, że to co dotrze do TV ( tez 40mbit/s ) nie będzie lepszym materiałem niz to co wcześniej ? Czy nie może specjalistyczny układ zniwelować np. szumy, wyłagodzić krawędzie, wysotrzyć kontury i co tam jeszcze można sobie wymyśleć. Ty teoretycznie uważasz, że układy elektroniczne nie mogą poprawić sygnału 40mbit/s a ja uważam że mogą.

Analogia do CD playerów ( znowu audio :D Mająć wszystkie elemety takie same systemu stereo, wymieniamy tylko DAC od napędu CD i otrzymujemy inny dźwięk. Kwestia tylko układów elektronicznych bo mechanika się nie zmienia.

Uważasz, że jest wzorzec kolorów ( obrazu ) ? Myśle że nie ma bo każdy z nas inaczej postrzega barwy, taj jak nie ma wzorca muzyki tak i nie ma wzorca obrazu.

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='85831' date='15.02.2008, 02:27 ']Uważasz, że jest wzorzec kolorów ( obrazu ) ? Myśle że nie ma bo każdy z nas inaczej postrzega barwy, taj jak nie ma wzorca muzyki tak i nie ma wzorca obrazu.[/quote]
Oczywiście, że są wzorce koloru. Podstawowe kolory są opisane od bardzo dawna matematycznie i fizycznie. Wszystko jest mierzalne. W przypadku obrazu paradoksalnie o wiele łatwiej nawet niż w przypadku dźwięku.

[quote name='dawmac' post='85831' date='15.02.2008, 02:27 ']Masz dużo racji ale mi chodzi o fakt taki, że masz płytę BR z fajnym filmem i aby go obejrzeć musisz mieć player + świecidło. Aby ten obraz 40mbit/s pokazał się na Twoim TV musi wyleź z playera po przez jakąś elektronike i przejśc przez elektronike w Twoim TV. Prawda ? Skoro tak, to czy stwierdzenie, że jakość tego co zobaczysz na TV zależy od użytej elektroniki w playerze i w Twoim TV ? Nie możemy całkowicie pominąć układów elektroniczynych i patrzeć tylko na sam sygnał jako taki ? Teraz między player a TV wkładamy procesor ( skaler ) jakies tam dziadostwo przez które przechodzi sygnał 40 mbit/s. Czy jestes na 100% pewien, że to co dotzre do TV ( tez 40mbit/s ) nie będzie lepszym materiałem niz to co wcześniej ? Czy nie może specjalistyczny układ zniwelować np. szumy, wyłagodzić krawędzie, wysotrzyć kontury i co tam jeszcze można sobie wymyśleć. Ty teoretycznie uważasz, że układy elektroniczne nie mogą poprawić sygnału 40mbit/s a ja uważam że mogą.[/quote]

Jeszcze raz piszę w ogóle nie zajmuję się tym co pokazuje TV. Problem telewizorów LCD i PDP które są dzisiaj na rynku jest taki, że mają one takie fatalne parametry, że potrzebna jest moc obliczeniowa dobrego komputera, żeby obraz na nich wyglądał tak jak wygląda... Oczywiście trochę przesadzam. Ale tutaj wchodzimy w układy sterujące matrycami albo procesory obrazu które działają na obraz pod kątem konkretnej matrycy.

Więc to zostawmy.

Albo zancznijmy od drogi sygnału:

1. Płyta -> 2. chip dekompresujący -> 3.(opcjonalnie jakiś procesor obrazu) -> 4. chip HDMI w playerze -> 5. chip HDMI w TV -> 6.procesor obrazu w TV -> 7. układ sterujący matrycą -> matryca

I teraz skupiając się na sygnale pomiędzy 4 i 5 mówie Ci z pełnym przekonaniem opartym na oglądaniu wielu strumieni z TV sat, reencodów, HD-DVD i Bluray klatka po klatce, że jeżeli źródłem jest wysokobitrate'owy strumien video (czyli te 40 mbps) to obraz jest w tak wysokiej jakości technicznej, tzn. tak bliski masterowi, że nic nie da się z nim zrobić.
Żeby nie być gołosłownym zrobię jutro sampla którego zuploaduje gdzieś i wtedy zobaczysz o co mi chodzi, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

[b]maxiuca[/b]

[i]„Zamiast znowu pisać ogólniki to pokaż swoją mądrość i zrób jakiś ciekawy teoretyczny wykład zamiast znowu pisać dawmacowi jaki wspaniały ma telewizor i że świetny zakup zrobił...”[/i]

Nie będzie żadnego wykładu z prostego powodu,
Jesteś niereformowalny i bez względu na to, co napiszę to i tak nie przyjmiesz tego do wiadomości, bo jesteś wszystkowiedzący, taki omnibus.


[i]…..”zamiast znowu pisać dawmacowi jaki wspaniały ma telewizor i że świetny zakup zrobił...”[/i]

Jak brakuje argumentów to sięgasz po inną broń. Przyczepiłeś się do tego jak rzep do psiego ogona. Ciekawy jestem, jaki Ty masz sprzęt.


[i]…..”wiem wszystko na temat tego z czego składa się obraz i nie potrzebuje niczego czytać. Ale bardzo jestem ciekawy o jakich to "składowych" piszesz.
Do dla mnie obraz ma rozdzielczość i głębie kolorów. I taki obraz można kompresować”[/i]

To faktycznie dużo wiesz na ten temat.


[i]„Ja nie oceniam jak który telewizor LCD czy PDP jak psuje obraz, tylko jak obraz wygląda w zdekodowanym strumieniu. I o ile faktycznie przy niskim bitrate niektóre dekodery produkują lepszy obraz (w sensie lepiej radzą sobie z artefaktami kompresji) tak przy wysokim bitrate to jest jedno i to samo.

….opcjonalnie jakiś procesor obrazu….”
”Poza tym jak TV sam w sobie jest kiepski to nawet jak mu sie poda obraz z HDCAMa to i tak go źle wyświetli.”
[/i]
Jednak elektronika.


[i]„Te wzorcowe urządzenia właśnie nie mają na wszelki wypadek zbyt wiele elektroniki, żeby nie popsuć sygnału. Ale ja tu nie rozważam tego jak telewizor traktuje obraz tylko czysty strumien który do niego dociera z odtwarzacza i tutaj jestem bardzo bliski pewności, że w przypadku strumienia 40 mbps dotrze do niego taki sam z taniego playera i z drogiego, bo odydwa z dużą dozą prawdopodobieństwa będą zbudowane na tym samym układzie dekodującym. Co więcej jeżeli ten droższy będzie na siłę próbował "ulepszyć" sygnał który wychodzi z chipa dekodującego poprzez jakieś dodatkowe układy to może mu tylko zaszkodzić.”[/i]

I tu dochodzimy do setna sprawy.
Jeżeli wyprowadzisz sygnał bezpośrednio z dekodera odtwarzacza to otrzymasz…….. jest jedno słowo które bardzo dobrze to oddaje, ale nie będę go przytaczał ze względu na poziom dyskusji.
A gdzie elektronika odtwarzacza?.
Taki układ jest tylko możliwy przy zastosowaniu łącza SDI. Chyba przespałeś wykład o SDI oraz sposób i miejsce jego montażu w odtwarzaczu – dla przypomnienia, bezpośrednio za dekoderem wideo.
Po co?, I co dalej dzieje się z takim sygnałem?.

Jeżeli to zrozumiesz to będziesz wiedział prawie wszystko i korepetycja nie będzie Ci już potrzebna.

Rozumując Twoim tokiem myślenia to firma Cineversum w swoich projektorach BlackWing niepotrzebnie stosuje dodatkowe elektroniczne urządzenie wspomagające w postaci procesora wideo i łącza SDI HD. Gdyby posiadali Twoją wiedzę to wystarczy drut, odtwarzacz, projektor i najlepiej podłączyć bezpośredni do dekodera wideo.
To barany, tyle zachodu, procesory, łącza SDI HD, skoro można tak prosto. Jednak muszą zgłosić się do Ciebie po naukę.

Nie pisz więcej takich bzdur, bo już je inni powtarzaj. – (Pampalin)


Mimo wszystko pozdrawiam.
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='85836' date='15.02.2008, 09:02 ']Nie będzie żadnego wykładu z prostego powodu,
Jesteś niereformowalny i bez względu na to, co napiszę to i tak nie przyjmiesz tego do wiadomości, bo jesteś wszystkowiedzący, taki omnibus.[/quote]
Śmieszny jesteś z tym wykręcaniem się po raz setny od udzielenia jakiejkolwiek odpowiedzi konkretnej tylko sypaniem frazesów o firmach sprzedających drogie zabawki dla gości którzy nic nie kumają.
Jakoś w profesjonalnej obróbce video czy w telewizjach nie przepuszcza się obrazu a wręcz przeciwnie, uważa na to żeby nie został zniekształcony. Stąd łącza SDI, HD-SDI i prawie bezstratne kompresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='85836' date='15.02.2008, 09:02 ']Nie pisz więcej takich bzdur, bo już je inni powtarzaj. – (Pampalin)[/quote]
Bzdury to Ty wypisujesz niestety. A Twój kult procesorów i próba wsadzenia ich w tor HD na podstawie doświadczeń z Cyfrą jest komiczny.
A Pampalini ma swój rozum i po nikim nie powtarza o czym nieraz się przekonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85832' date='15.02.2008, 03:56 ']Oczywiście, że są wzorce koloru. Podstawowe kolory są opisane od bardzo dawna matematycznie i fizycznie. Wszystko jest mierzalne. W przypadku obrazu paradoksalnie o wiele łatwiej nawet niż w przypadku dźwięku.


Jeszcze raz piszę w ogóle nie zajmuję się tym co pokazuje TV. Problem telewizorów LCD i PDP które są dzisiaj na rynku jest taki, że mają one takie fatalne parametry, że potrzebna jest moc obliczeniowa dobrego komputera, żeby obraz na nich wyglądał tak jak wygląda... Oczywiście trochę przesadzam. Ale tutaj wchodzimy w układy sterujące matrycami albo procesory obrazu które działają na obraz pod kątem konkretnej matrycy.

Więc to zostawmy.

Albo zancznijmy od drogi sygnału:

1. Płyta -> 2. chip dekompresujący -> 3.(opcjonalnie jakiś procesor obrazu) -> 4. chip HDMI w playerze -> 5. chip HDMI w TV -> 6.procesor obrazu w TV -> 7. układ sterujący matrycą -> matryca

I teraz skupiając się na sygnale pomiędzy 4 i 5 mówie Ci z pełnym przekonaniem opartym na oglądaniu wielu strumieni z TV sat, reencodów, HD-DVD i Bluray klatka po klatce, że jeżeli źródłem jest wysokobitrate'owy strumien video (czyli te 40 mbps) to obraz jest w tak wysokiej jakości technicznej, tzn. tak bliski masterowi, że nic nie da się z nim zrobić.
Żeby nie być gołosłownym zrobię jutro sampla którego zuploaduje gdzieś i wtedy zobaczysz o co mi chodzi, ok?[/quote]


Ale czy te wzorce matematyczne kolorów uważasz, że sa "dobre" dla nas wszystkich. Teoretyczna sytuacja > mamy obraz który spełnia wszystkie wywmogi wzorca obrazu matematycznie i fizycznie i bierzemy grupe 100 lubi i jesteś pewnein, że wszyscy powiedzą, to jest naładniejszy obraz jaki widziałem ?
Ja kino domowe, czy muzyke traktuje jako rozrywkę i lubię ogladać to co mi się podoba ( nie tylko w TV :) i mój wzorzec obrazu jest inny i Twój zapewne też. jakoś nie mogę się przekonać do ogladania tego czy ustawiania tak TV aby grał tak jak się komuś podoba i ktoś tak ustalił że będzie to "wzorzec" Przecież wszystkie dyskusje nie tylko na tym forum opierają się na ludzkich niedoskonałych zmysłach. Oczywiście jest wiele wyznaczników matematycznych ( rozdzielczość, kontrast itp. ) ale na końcu zawsze jest widz i to on decyduje co jest ciekawe a co nie. Ja ma takie podejście do całego tego HD.

co do sygnału między 4-5 czy mozna go wogóle zobaczyć ? Czy to jest tylko teoria ? Jeszcze chwila i zaczniemy sobie udowadniać wzory matematyczne a tak jak napisalem powyzej mi chodzi o przyjemność oglądania i o to co ma wpływ na to co widzę na TV.
Wczoraj ( a już praktycznie dzisisj ) w nocy sprawdzałem obraz LX70A + LX6080 a LX70A + 905 + LX6080. Materiał animacja BR i film na BR. Stop klatka i przepinanie kabli ( te same wyjścia wejścia, te same ustawienia ) Nos przy ekranie, obraz z 1m, sopklatki i szybka akcja na ekranie. Dla mnie jest róznica. Jaka, moja subiektywna opinia, nie będe pisał bo zaraz zostane przez ciebie skrytykowany że moja opinia = moja dziura w d... itp.

Co mysłisz o projektorach + dodawanych do nich procesorów obrazu ? Nawet materiałowi HD trzeba "pomóc" na ekranie 150 cali czy więcej. Czemu 40mbit/s nie wystarcza ? Co myslisz o firmach typu [url="http://www.hqv.com/"]http://www.hqv.com/[/url] Spzredawją tylko bajki marketingowe ?
Pytam z czystej ciekawości. Nie dopatruj się złośliwości w moich pytaniach a chodzi mi tylko o to aby co nieco się dowiedziec

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='maxiuca' post='85842' date='15.02.2008, 09:55 ']Jakoś w profesjonalnej obróbce video czy w telewizjach nie przepuszcza się obrazu a wręcz przeciwnie, uważa na to żeby nie został zniekształcony. Stąd łącza SDI, HD-SDI i prawie bezstratne kompresje.[/quote][/i]
Czyżby tylko o to chodziło?

Na podstawie schematu odtwarzacza prześledź drogę sygnału od jego wejścia (płyta) do wyjścia.

Pozdrawiam,
Andrzej S Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85845' date='15.02.2008, 10:13 ']Ale czy te wzorce matematyczne kolorów uważasz, że sa "dobre" dla nas wszystkich. Teoretyczna sytuacja > mamy obraz który spełnia wszystkie wywmogi wzorca obrazu matematycznie i fizycznie i bierzemy grupe 100 lubi i jesteś pewnein, że wszyscy powiedzą, to jest naładniejszy obraz jaki widziałem ?
Ja kino domowe, czy muzyke traktuje jako rozrywkę i lubię ogladać to co mi się podoba ( nie tylko w TV :) i mój wzorzec obrazu jest inny i Twój zapewne też. jakoś nie mogę się przekonać do ogladania tego czy ustawiania tak TV aby grał tak jak się komuś podoba i ktoś tak ustalił że będzie to "wzorzec" Przecież wszystkie dyskusje nie tylko na tym forum opierają się na ludzkich niedoskonałych zmysłach. Oczywiście jest wiele wyznaczników matematycznych ( rozdzielczość, kontrast itp. ) ale na końcu zawsze jest widz i to on decyduje co jest ciekawe a co nie. Ja ma takie podejście do całego tego HD.[/quote]

Ty podchodzisz bardzo spirytualistycznie do obrazu bo nie zagłębiasz się w technikalia. Jak powstaje, co to jest YUV, RGB, Chroma Subsampling i inne tego typu hasła. Ja podchodzę matematycznie. Mnie nie obchodzi co się komu podoba a co nie. Ja mam na wejsciu nieskompresowany materiał HD, kompresuje go, dekompresuje w odtwarzaczu/dekoderze. To co mam na wyjściu jest praktycznie identyczne z tym co mam na wejściu. Nic poprawiać nie trzeba.

I jeszcze raz pisze: nie analizuje w ogóle tego co wyświetla TV tylko "suche" bity wychodzące z dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy macie rację..

Przy podstawowych klockach będzie pięknie i wspaniale.

Przy super drogaśnych klockach z super prockami też bedzie git, będzie 1 - 3 % lepiej, ładniej, ale będzie.. A może to i tylko efekt placebo??



Tylko zastanówcie się nad jednym.. Nie szkoda Wam czasu, który musicie poświęcić na zarabianiu dużych pieniążków na te cuda niewidy poprawiające już chyba tylko nastrój??

Nie lepiej pracować 2 godziny dziennie mniej, a zaoszczędzony czas spędzić z rodziną, dziećmi? Wyjść na spacer, pojechać na małą wycieczkę.. Zobaczyć prawdziwy świat? Robicie religię z głupiej w gruncie rzeczy konsumpcji.. Czekać tylko kiedy zaczniecie przeprowadzać zamachy samobójcze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wdajac sie w kłótnie - procesory do projektorów często się dodaje, aby m.in. zwiekszyć możliwości w zakresie kontroli obrazu. Popularne JVC RS1/HD1 nie miały regulacji gain/offset, systemu CMS, ani możliwości współpracy z soczewkami anamorficznymi. Poprzez dodanie zewnętrznego procesora odpowiedniej klasy te możliwości się pojawiają. Dla niektórych to "być" albo "nie być" projektora w konfiguracji.

Natomiast jakby światem wizji nie rządziła matematyka to świata wizji by po prostu nie było...Nie udałoby się nigdy odtworzyć tego co zarejestrowała kamera rejestrująca.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='85847' date='15.02.2008, 11:22 ']Ty podchodzisz bardzo spirytualistycznie do obrazu bo nie zagłębiasz się w technikalia. Jak powstaje, co to jest YUV, RGB, Chroma Subsampling i inne tego typu hasła. Ja podchodzę matematycznie. Mnie nie obchodzi co się komu podoba a co nie. Ja mam na wejsciu nieskompresowany materiał HD, kompresuje go, dekompresuje w odtwarzaczu/dekoderze. To co mam na wyjściu jest praktycznie identyczne z tym co mam na wejściu. Nic poprawiać nie trzeba.

I jeszcze raz pisze: nie analizuje w ogóle tego co wyświetla TV tylko "suche" bity wychodzące z dekodera.[/quote]

ale bitów nie ogladasz :) co wychodza z playera chyba że się bezpośrednio Ty do niego podłączysz :)

Każdy z nas ma to to inny poglad, Ty techniczy a ja "konsupcyjny".
taka ciekawostka opisująca nasza dyskusje :) ja produkuje i sprzedaje meble, ty chcesz kupić sofe, mówisz mi że chcesz wygodną i ładną a ja Ci na to że nieważne czy dla ciebie wygodna bo to Twoje subiektywne odczucie i nie ważne czy ci się podoba czy nie bo sa normy w mebalch ( wysokość siedzenia, wysokośc oparcia itd ) i że w środku jest rama z drewna suszonego do wilgotności 10%, łączenia wzmacniane kołkami bukowymi bo mają największa odporność na zmiany temperatury i wilgotnośc otoczenia, że spręzyny faliste musza byc naciągnięte tak aby w najwyższym punkcie były o około 1,5cm od poziomu, że pianka to jest T35THR a nie T20T bo pomimo że jest miększa to nie jest tak spręzysta itd. itd. Ty siadasz na sofe i mówisz, że jest niewygodna i ci się nie podoba, a ja na to nie pierd... Pan bo to jest wzorzec i kupuj, Nie ważne jest co czujesz, czy ci się podoba czy nie. Została wykonana zgodnie z wszystkimi normami i musi ci się podobac :) Pomimo, że to jest smieszne co napisałem to jest to przykład że każdy z nas dokonuje wyborów na podstawie swoich własnych upodobań.
Są osoby takie jak Ty co zagłębiają się w "matematyczne" aspekty obrazu i sa tacy jak ja co co chca miec ładny efekt końcowy :) nie zagłębiając sie w "hardcor" techniczny.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85850' date='15.02.2008, 10:36 ']ale bitów nie ogladasz :) co wychodza z playera chyba że się bezpośrednio Ty do niego podłączysz :)[/quote]
No i tu się mylisz. Oglądamy nic innego jak właśnie bity. A jeżeli już założymy że nie bity oglądamy to co innego chcecie koniecznie poprawiać jak nie te bity. A ja mówię że w tym strumieniu nie ma już co poprawiać. Materiał sie robi, zaraz będziesz mógł sam pooglądać bity (jak zdążę przed wyjściem)

A jeżeli nie podoba Ci sie wzorzec, czyli to co wyszło spod ręki reżysera, operatora, osoby obsługującej skaner, kolorysty i eksperta ds. jakości w firmie zajmującej się authoringiem i chcesz to poprawiać to ok, w takim razie rozmowa nie ma sensu.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85850' date='15.02.2008, 10:36 ']ale bitów nie ogladasz :) co wychodza z playera chyba że się bezpośrednio Ty do niego podłączysz :)
pozdr. dawmac[/quote]

Przestań, bo mam zajady i nie mogę sie śmiać.


[b]maxiuca[/b]

W elektronice nigdy nie jest tak, że to, co wchodzi to wychodzi. Jest to nierealne. Zawsze są przekłamania i po to stosuje się „wspomaganie” czyt. elektronikę i do tego b. zaawansowaną, aby te przekłamania były jak najmniejsze. Gdyby tak było jak napisałeś to świat elektroniki byłby bardzo prosty a urządzenia proste i tanie.


Serdecznie pozdrawiam.
Andrzej S.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='85845' date='15.02.2008, 10:13 ']Ale czy te wzorce matematyczne kolorów uważasz, że sa "dobre" dla nas wszystkich. Teoretyczna sytuacja > mamy obraz który spełnia wszystkie wywmogi wzorca obrazu matematycznie i fizycznie i bierzemy grupe 100 lubi i jesteś pewnein, że wszyscy powiedzą, to jest naładniejszy obraz jaki widziałem ?
Ja kino domowe, czy muzyke traktuje jako rozrywkę i lubię ogladać to co mi się podoba ( nie tylko w TV :) i mój wzorzec obrazu jest inny i Twój zapewne też. jakoś nie mogę się przekonać do ogladania tego czy ustawiania tak TV aby grał tak jak się komuś podoba i ktoś tak ustalił że będzie to "wzorzec" Przecież wszystkie dyskusje nie tylko na tym forum opierają się na ludzkich niedoskonałych zmysłach. Oczywiście jest wiele wyznaczników matematycznych ( rozdzielczość, kontrast itp. ) ale na końcu zawsze jest widz i to on decyduje co jest ciekawe a co nie. Ja ma takie podejście do całego tego HD.[/quote]

Tak tylko delikatnie się wtrącę w tą ciekawą dyskusję (z małym oftopem).
Dawmac. Właśnie wzorce matematyczne i modele przestrzeni kolorystycznej zostały wymyślone dlatego aby opierać się na jakimś standardzie a nie na subiektywnych odczuciach konkretnej osoby. Większość z tych modeli powstało w oparciu o badania dużej grupy ludzi pod kątem jak każdy z nich postrzega barwy. Następnie wyniki badań uśredniono. Właśnie w oparciu o takie badania powstał matematyczny model tzw. "obserwatora standardowego" Oczywiście jest tak jak piszesz, każdy z nas widzi i słyszy inaczej (barwa nie powstaje w DVD, TV lub innym ustrojstwie tylko w naszym mózgu) ale pewne mierzalne standardy muszą być aby n.p. daltonista (15% populacji mężczyzn) nie twierdził, że barwy ustawione przez niego są referencyjne i nie narzucał tych ustawień dużej grupie osób.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że każdy może wg. własnego życzenia odbiec od standardów bo i kto zabroni.

pozdrawiam
Gustaw

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Funghi' post='85848' date='15.02.2008, 10:25 ']Nie lepiej pracować 2 godziny dziennie mniej, a zaoszczędzony czas spędzić z rodziną, dziećmi? Wyjść na spacer, pojechać na małą wycieczkę.. Zobaczyć prawdziwy świat? Robicie religię z głupiej w gruncie rzeczy konsumpcji.. Czekać tylko kiedy zaczniecie przeprowadzać zamachy samobójcze..[/quote]

Myślę, że masz rację. Ale gdyby wszyscy ludzie mieli takie podejście to za kilka tysięcy lat dopiero wymyślono by koło :)

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='85859' date='15.02.2008, 10:59 ']Mylę, że mas rację. Ale gdyby wszyscy ludzie mieli takie podejście to za kilka tysięcy lat dopiero wymyślono by koło :)[/quote]


Koło wymyślono by o tym samym czasie - to był praktyczny i przydatny wynalazek.

Tu jest sprzeczka czy to koło ma być z dodatkami z diamentów niebieskich, czy z dodatkami z żółtych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[u][b]Gustaw[/b][/u]

Masz rację. Tak jest i powinno być. Muszą być wzorce a najlepiej te z Sewr pod Paryżem. Wszystko opiera się na jakiś wzorcach, które ustala człowiek. Nie bierze się to z kosmosu tak jak teoria kolegi maxiuca

Szkoda gadać – z kabaretu Rewińskiego a właściwie Szkoda pisać.

Serdecznie pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Funghi' post='85860' date='15.02.2008, 11:07 ']Koło wymyślono by o tym samym czasie - to był praktyczny i przydatny wynalazek.

Tu jest sprzeczka czy to koło ma być z dodatkami z diamentów niebieskich, czy z dodatkami z żółtych...[/quote]

Rozumiem, że kolorowe wyświetlacze TV i dźwięk HD są mało praktyczne i przydatne ?
Hmm... A ja myślałem, że to m.in. o tym jest to forum. :)

Uważam, że wątek, mimo wymiany ciosów, jest ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85817' date='15.02.2008, 00:33 ']Na jakość obrazu przede wszystkim ma wpływ jakość źródła. Cała reszta to jest marketingowa bajka dla takich jak Ty, żeby kupowali najdroższe klocki.[/quote]

Czyli mogę zastosować radziecki TV Rubin 714p i będzie rewelacja ? Bez złośliwości, maxiuca, rozumiem wymianę ciosów ale to chyba ślepa uliczka.

pozdrawiam Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='85866' date='15.02.2008, 11:31 ']Czyli mogę zastosować radziecki TV Rubin 714p i będzie rewelacja ? Bez złośliwości, maxiuca, rozumiem wymianę ciosów ale to chyba ślepa uliczka.[/quote]
Ile razy mam pisać, że nie w tej dyskusji nie rozmawiamy o wyświetlaczach tylko o poprawianiu sygnału HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maxiuca

Wydaje mi się, że koledze wystarczy sama płyta HD i już ma super jakość.

Nie napisałeś, jaki masz sprzęt. Czyżby była to tajemnica?.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='85862' date='15.02.2008, 11:15 ']Rozumiem, że kolorowe wyświetlacze TV i dźwięk HD są mało praktyczne i przydatne ?[/quote]


Ależ są jak najbardziej praktyczne i przydatne!

Godne pożałowania jest tylko to, że zaczęła sie tu wojna o poprawianie jakości (a stąd już niedaleko do przydatności i praktyczności) o... No właśnie ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='85867' date='15.02.2008, 11:34 ']Ile razy mam pisać, że nie w tej dyskusji nie rozmawiamy o wyświetlaczach tylko o poprawianiu sygnału HD.[/quote]

Nie można rozpatrywać samego żródła. Nikt jeszcze nie oglądał obrazu z samego żródła.
Wszystkie kalibracje n.p. TV LCD to poprawianie bitów. Dlaczego ? Prosta przyczyna. TV LCD nie można kalibrować (w purystycznym znaczeniu tego słowa) bez ingerencji/poprawiania sygnału HD lub SD. Przy wartościach bieli na wejściu R=255,G=255,B=255 nie otrzymujesz tych samych wartości na wyjściu o ile chcesz spełniać standardy. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...