Skocz do zawartości
pmcomp

Face Off - blu-ray, wydanie region B z Australii oraz wydanie od CD Projekt

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://imageshack.us"][img]http://img172.imageshack.us/img172/9693/faceoffml1.jpg[/img][/url]


Witam,

zanim przejdę do filmu, na początek dane wydania:

pochodzenie: AUSTRALIA
region: ALL (A, B, C)
video: 1080p, 16:9 2.35:1
dźwięk: eng PCM 5.1 (4,6 Mbps); ger ita DTS 5.1 (1,5 Mbps); eng, fer, fra, ita DD 5.1
napisy: eng, ger, fra, ita
dodatki: są, w HD

Zanim zakupiłem ten film zastanawiałem się co wybrać: BD czy HD DVD. Na wydaniu HD DVD dźwięk jest tylko w DTS ES 6.1 (1,5 Mbps) i w DD+ (1,5 Mbps). Tak więc padło na wydanie na BD i nie żałuję. Jeżeli zaczęliśmy od dźwieku to powiem, że jest bardzo wporzo. Jak niejednokrotnie już pisałem powtózę i tu, po przełaczeniu na DD dźwięk się strasznie spłaszcza i kurczy. A jest parę scenek na czym można to sprawdzić, wybierzcie opcje Movie Showcase. Dźwięk nieskompresowany rules i basta :) .
Co do jakości obrazu video jest bardzo OK. Może nie tak dobrze jak w Die Hard 4 czy Starship Troopers ale jest wporzo. A film ma przecież trochę latek.
Co do filmu: no cóż, zrobiony w najlepszych latach Nicalasa Cage'a i comebacku Johna Travolty. Dla maniaków kina akcji w najlepszym wydaniu pozycja must have.

Pozdro

Edytowane przez Gmeru
update tematu bo w końcu pojawiła się polska wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierzycie, że wcześniej nie widziałem tego filmu? :rolleyes:<_< Więc wczoraj sikałem po gaciach z radości ; ) bo film jak dla mnie wypasiony po maxie! CD Projekt się postarał. Cena 59,99zł jest PCM itd. Jak nic kupować a ja idę teraz na Lot skazańców też z tej samej serii : >

Boli tylko lektor w 2.0. Porażka bo już rodzina chciała z lektorem a tu klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Pearl Harbor. Obraz na mocne 4, dźwięk na 4,5.

Ja osobiście polecam, można wyrwać w sklepach internetowych za ok 51-52 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio taki dobry obraz ?

Mam wydanie HD DVD i nie dałbym więcej jak 2/5 - mocno wygładzony obraz DNR-em + wyostrzone krawędzie.

Ktoś uczynny mógłby zarzucić jakimiś screenami (najlepiej coś ze zbliżeniami twarzy) ? Bo jak jest tak dobrze jak piszecie to bym się szarpnął na BD...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej obraz jest na 4/5. Nie jest tak dobrze jak w np. Avatar czy Mroczny Rycerz, ale jak na film z 1997 roku to jest OK.

Zdarzają się jakieś drobne "brudki" na drugim planie czy mniej ostre szczegóły na twarzach, ale np. jasność, kolory, czerń czy poszczególne detale są bardzo dobre.

Dźwięk pomimo, że na pudełku nie jest opisany to 5.1 PCM angielski (polski lektor jak pisał Gmeru to porażka), ale ja nie oglądam nigdy z lektorem :)

No i cena za to wydanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serio taki dobry obraz ?

Obraz daje radę, ale audio jeszcze lepsze!

Ciekawe, że dystrybutor za bardzo nie chwali się na okładkach, jaki jest rodzaj dźwięku, najczęściej podaje suche "5.1".

Okazuje się, że jednak można w kraju wydać film za 50 parę, a nie za 120 PLN:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni są jacyś dziwni. Boją się podać nazwę dźwięku czy może nie mają pojęcia co to jest PCM itp : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie to drugie; kiedyś dzwoniłem do CDP i pani z którą rozmawiałem nie wiedziała nawet co to Blu-ray :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...