Skocz do zawartości
Pampalini

DVB-T w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzieli całą noc i się dogadali.

DVB-T ruszyłe wię z MUX 1. Gdzieniegdzie. Ale zgodnie z planem.

Nawet foto sobie ze Streżyńska zrobili.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,710190...prowizorka.html

Jednak w czwartek TP Emitel otrąbił start naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. "Firma została wskazana przez nadawców komercyjnych jako operator techniczny przy wdrażaniu pierwszego multipleksu. Oznacza to włączenie sygnału multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Poznaniu, Żaganiu i Zielonej Górze" - poinformowała spółka w komunikacie.

- A co z TVP? - zapytaliśmy.

- Na razie emisja TVP odbywa się w oparciu na pozwolenie testowe. Ciężko coś więcej powiedzieć na temat obecności TVP w pierwszym multipleksie -

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacja dla Dolnoślązaków - dostępny jest sygnał czeski. Przez zupełny przypadek dziś zauważyłem sygnał na moim TV. Ciągnę na "zwykłej" siatkowej antenie, którą mam w rezerwie, na okoliczność braku sygnału na dekoderach.

Cztery kanały czeskie w cyfrowej jakości DVB-T, kilka stacji radiowych, odbiór północno-wschodnia okolica Wrocławia.

Podaję tę informację dla posiadaczy TV wyposażonych w tunery, którzy dotychczas nie mieli możliwości sprawdzenia poprawności odbioru tego sygnału.

No i już po sygnale. Wiedzialm, że takie wejcie w przestrzeń powietrzną obcego pańwa, spotka się ze stanowczym protestem.

Taka nowomowa dypolomatyczna. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dvb-t w Polsce to stwierdzam, że to porażka, łapię zasięg tv z Niemiec na dvb-t, a nie odbiera mi z polskiego nadajnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji mam przyczepioną z tyłu za telewizorem śmieszną, kwadratową,płaską (przekątna jakieś 20 cm) antenkę. Wykonana z czarnego blyszczącego plastiku, fajnie komponuje się z LCD Samsunga. Kupilem za grosze ( 30 czy 50 zł) i odbiera 5 szwedzkich kanałow przez szybę, krzaki i drzewa, oczywiście cała kierunkowość polega na ustawieniu w stronę okna (tak stoi telewizor więc innej opcji nie ma :-)) Do nadajnika jakieś 30 km. Jak kogoś interesuje to zrobię zdjęcie.

Nie wtrącalem się wcześniej, ale dziwiło mnie trochę podniecenie DVB-T. Tutaj wyłączyli zupełnie analogowkę 2 lata temu, tych co musieli do każdego TV dokupić tuner zagłuszono hasłem, że obraz jest lepszy (jest gorszy oczywiście).

Niekodowanych jest 5-6 programów. Kodowanych około 20 w tym chyba 2 HD. Więcej nie będzie bo nie ma miejsca. Ten systam uważany jest przez moich kolegów za ofertę dla rencistów na wsi i tam jest głównie używany. Ja się wyprowadzam więc nie mam, ale sąsiedzi są podłączeni do sieci swiatłowodem 100 Mb (w przyszłym roku podobno 1 Gb) i na tym maja TV i telefon. Do tego ruszają firmy które sprzedają pojedyncze kanały TV (podobno 170 SD i 70 HD do wyboru). Oferty jeszcze nie sprawdzałem bo przyszła dzisiaj, ale dla mnie przyszłością jest jednak sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wtrącalem się wcześniej, ale dziwiło mnie trochę podniecenie DVB-T.

Oczywiście DVB-T nie jest żadną konkurencją dla DVB-C (ilość programów), ale już jakość DVB-T jest identyczna jak DVB-C. Dochodzi jeszcze efekt psychologiczny, że na kawałku drutu można odbierać obraz duuuuuuużo lepszej jakości niż z płatnej kablówki analogowej.

5c856bdb1de183c6med.jpg

Aster pakiet analogowy antena 26zł/m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVP ruszyła z naziemną telewizją cyfrową

Od środy telewizyjne kanały TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia - można oglądać darmowo w naziemnej telewizji cyfrowej w województwach: mazowieckim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Sygnał cyfrowy dociera do 58 proc. mieszkańców tego obszaru.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej - http://www.gazetapra...ja_cyfrowa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie można odbierać z Raszyna:

1.Polsat

2.TVN

3.TV 4

4.TV Puls

5.TV 5

6.TV 6

7.TV 7

8.TV 8

9.TVP 1

10.TVP 2

11.TVP INFO WARSZAWA

12.TVP Kultura

13.TVP Historia

TV 5,6,7 i 8 - obraz kontrolny.

Odbieram to na playerze Bollo NMP-PVR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazowieckie

http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&woj=mazowieckie&lok=s364r4n4r424o414m3l2l3s5g4f41648t4y3y3c2o3f5x4t5n4n5k5h5d4m5l5#Raszyn'>http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&woj=mazowieckie&lok=s364r4n4r424o414m3l2l3s5g4f41648t4y3y3c2o3f5x4t5n4n5k5h5d4m5l5#Raszyn

Kiedy DVB-T u Ciebie

http://przelaczenie.eu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie można odbierać z Raszyna:

1.Polsat

2.TVN

3.TV 4

4.TV Puls

5.TV 5

6.TV 6

7.TV 7

8.TV 8

9.TVP 1

10.TVP 2

11.TVP INFO WARSZAWA

12.TVP Kultura

13.TVP Historia

TV 5,6,7 i 8 - obraz kontrolny.

Odbieram to na playerze Bollo NMP-PVR

Jeszcze jest TVN Warszawa, razem 14.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma wątpliwości, czy jego odbiornik złapie sygnał DVB-T, polecam stronę z mapką

coverage_small.png

po prawej stronie mamy tabelkę [Regions]. klikamy na [+] przy [Polska]

otwiera się drzewo:

schowek.png

zaznaczamy najbliższy naszemu miejscu nadajnik i widzimy, czy powinniśmy znaleźć się w zasięgu.

dla przykładu, mieszkam w tarnowie pdg. nie daleko poznania. śrem nadaje na dwóch kanałach: 28 i 39. u siebie łapię programy tylko na kanale 39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabą masz tą antenę. Ja bezproblemowo odbieram 2 i 3 multiplex ze Śremu z ponad 80 km, na DVB-T scticku wpiętym do nboxa i zwykłej antenie szerokopasmowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam telewizor Samsunga z DVB-T i MPEG4 i antenę zbiorczą na dachu bloku. Telewizor wyszukuje mi tylko w jakości cyfrowej TVN, Puls, TV4, Polsat i kilka kanałów z obrazem kontrolnym. Czy są już nadawane inne kanały czy tylko te 4? Dodam, że jestem z Falenicy w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVN Warszawa nie jest zakodowany w DVB-T. Ja odbieram bez żadnych problemów - około 20 km w linii prostej na zachód od PKiN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakodowali raczej transmisje satelitarna ze względu na prawa autorskie czy coś takiego. Emisja w DVB-T jest tylko w Warszawie i okolocach wiec nie stanowiło to problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może wiecie kiedy DVB-T będzie dostępne w Lublinie? Kupiłam Samsung LD32C450 i nie wiem czy czekać czy instalować sobie odbiór satelitarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Lublinie MUX 2 będzie wprowadzony do 31 lipca 2011,a MUX 3 do 27 kwietnia 2014

tak więc będziesz miała sześć programów Polsat,TVN,TVN7,TV Puls,TV4,Puls2

na dzień dzisiejszy jeżeli mogę ci coś polecić to TV N ma fajną ofertę i chyba najlepszą na rynku tylko że został jeden dzień promocji http://n.pl/oferta/promocja.html 17 kanałów HD za 48zł z dekoderem bez nagrywarki za 0zł

jak już się zdecydujesz to też polecam byś brała antenę o średnicy 80cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Według tej mapy został uruchomiony MUX 2 Kalisz-Mikstat.Mieszka ktoś w pobliżu Kalisza i może potwierdzić uruchomienia DVB-T?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Według tej mapy został uruchomiony MUX 2 Kalisz-Mikstat.Mieszka ktoś w pobliżu Kalisza i może potwierdzić uruchomienia DVB-T?

Pozdrawiam

30 kwietnia 2011 mux2

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iława już nadaje w mux 2 i sygnał jest bardzo mocny bez problemu odbierany w Gdańsku

od 30 maja ma ruszyć nowy kanał TV6

ciekawe tylko jeszcze kiedy uruchomią TV Puls Kids

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mux2 (z nadajnika w Raszynie, co do pozostałych to nie wiem - niech potwierdzi to ktoś z innego rejonu, gdzie jest mux2) od przełomu maj/czerwiec jest nowy kanał: Polsat Sport News. Pomijam kanał TV6, o którym już było wspomniane ;)

Miłego odbioru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zniecierpliwionych Dolnoślązaków, dla pokrzepienia serc. - Przeskanujcie swoje odbiorniki i tunery, a będzie Wam dane.

DVB-T w rejonie nadaje, moim zdaniem Ślęza w Sobótce. Tak, czy owak, sygnał jest i można sprawdzić poprawność działania połączeń i sprzętu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla Małopolan mieszkających w zasięgu Chorągwicy Info z pierwszej ręki DVB-T z Chorągwicy ruszyło skanujcie więc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...