Skocz do zawartości
Pampalini

DVB-T w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

DVB-T uruchomione również z nadajnika Katowice - Kosztowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla Małopolan mieszkających w zasięgu Chorągwicy Info z pierwszej ręki DVB-T z Chorągwicy ruszyło skanujcie więc

he he nic z tego kolego. Info z pierwszej ręki czyli info z netu? :D

Z pierwszej ręki to info od osoby, która mieszka w danym rejonie i odbiera sygnał. Spoko, chciałeś dobrze.

Emitel znowu testy przesunął, tym razem na 22 lipca

pozdr

PS: może przed Euro 2012 zdążą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam prośbę o radę. na Świętym Krzyżu uruchomili sygnał testowy DVB-T. Chciałbym coś pooglądać. Jaką antenę polecacie? Mam Sony z5500 z mpeg 4 problem jest taki, że trudno będzie mi zamontować antenę zewnętrzną. w grę wchodzi raczej pokojowa ze wzmacniaczem. odległość od nadajnika jakieś 10 km. wiem, że jestem w zasięgu, ale pierwsze próby na jakimś radzieckim wynalazku z bazaru sprzed 20 lat nie dały żadnego efektu, zdaję sobie sprawę, że muszę zainwestować w coś zdecydowanie lepszego, tylko w co? proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, po raz chyba enty to napiszę, nie ma czegoś takiego jak instalacja czy antena dedykowana do odbioru DVB-T.

@toja000 aby odebrać sygnał z odległości 10 km od nadajnika wystarczy zwykły kabel koncentryczny podpięty np. do kaloryfera albo karnisza :lol:

Sprawdź najpierw jakość w ustawieniach technicznych sygnału cyfrowego. Jeżeli na pasku postępu nic się nie pojawia, to choćbyś zamontował antenę radaru kosmicznego, niczego to nie zmieni.

Pamiętajcie, że harmonogram wdrażania sygnału przewiduje uruchomienie poszczególnych nadajników w określonych terminach. Sprawdź najpierw na stronach Emitela, albo u sąsiadów, czy sygnał w twoim rejonie rzeczywiście jest dostępny. ;)

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kwietnia tego roku został uruchomiony Mux2 Kalisz-Mikstat.Nadajnik znajduje od mnie ok 40km (w linii prostej). Mam zamontowaną antenę(siatkową) na balkonie.Jest problem od strony balkonu rozciąga się las w promieniu ok 2km. Antenę podłączyłem ,skierowałem na Mikstat.Odbieram tylko telewizje analogową jedynie TVP1(śnieży).Związku z tym chciałem się zapytać.Jaką najlepiej antenę za kupić,żeby odbierać dvb-t i ominąć ten las?

Antenę podłączałem pod dekoder TNKHD, na niektórych kanałach była siła 12% ,a jakość 0%.Wiem ,że antenę najlepiej zamontować na dachu ,ale nie mam takiej możliwość.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kwietnia tego roku został uruchomiony Mux2 Kalisz-Mikstat.Nadajnik znajduje od mnie ok 40km (w linii prostej). Mam zamontowaną antenę(siatkową) na balkonie.Jest problem od strony balkonu rozciąga się las w promieniu ok 2km. Antenę podłączyłem ,skierowałem na Mikstat.Odbieram tylko telewizje analogową jedynie TVP1(śnieży).Związku z tym chciałem się zapytać.Jaką najlepiej antenę za kupić,żeby odbierać dvb-t i ominąć ten las?

Antenę podłączałem pod dekoder TNKHD, na niektórych kanałach była siła 12% ,a jakość 0%.Wiem ,że antenę najlepiej zamontować na dachu ,ale nie mam takiej możliwość.

Pozdrawiam

Warto poczytać forum na emitel.pl. Tam znajdziesz odpowiedź na Twoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłej antenie tzw siatkowej odbieram 13 programów polskich plus kilkanaście niemieckich. Mieszkam ok 90 km od Szczecina czyli jestem na krańcach zasięgu nadajnika w Kołowie. I tu mam pytanie do fachowców. Otoż rozdzielczość tych programow to 576i. Nie bardzo mnie zadawala taka jakośc. Czy jest możliwość odbierania w HD i czy wymiana anteny coś tu pomoże? Jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę o info i z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość odbierania w HD i czy wymiana anteny coś tu pomoże?

pewnie że jest możliwość,ale oczywiście jak zaczną nadawać w HD tak więc wymiana anteny nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa to "takie buty" Dzięki za "oświecenie" Byłem pewien, że skoro reklamują się nadawaniem w HD to faktycznie jest to nadawane, a tu ZONK :angry: :angry: . Nawet nie spodziewalem się że wyszukanie tych programow jest tak prostą czynnościa. (TV Sony HX900). Tv zrobil to praktycznie sam. Antena jest pozostalościa po programach analogowych oglądanych ok 8-9 lat temu i wisiała sobie nieużywana na stychu. Dalej tam wisi i odbiera 13 programów i nie przeszkadza jej to że przed sobą ma wewnętrzną stronę dachu. Tym samym informuję zainteresowanych, ze nie przeszkadzają w odbiorze żadne przeszkody, pomimo dość znacznej odleglości od nadajnika. Pozdrawiam czytających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co chwilę TVP się chwali, że już za chwilę już za moment TVP 1 HD TVP2 HD , że za darmo, że DVB-T itp.

Ja na dzień dzisiejszy puki nie zobaczę tego produktu nie oceniam. Może zaskoczą i ramówka w Native HD będzie bardziej rozbudowana niż mecze Euro i olimpiada.

Seriale się kończą, różne show też już odcinki finałowe, więc ciekawe co będą nadawać w okresie letnim.

Swoją drogą na satelicie u wszystkich graczy będzie TVP 1/2 HD.

Edytowane przez jajo9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

  • źródło: satkurier.pl/TVP

W piątek, 3 lipca 2015 roku Telewizja Polska rozpocznie w naziemnej telewizji cyfrowej testy emisji DVB-T2 w rozdzielczości 4K i z kompresją HEVC. Testy te potrwają do końca lipca i będą prowadzone z obiektu RTCN Warszawa/Raszyn. Dodatkowo 20 lipca br. TVP rozpocznie testy transmisji na żywo w 4K poprzez internet.

Głównymi celami emisji testowej TVP w DVB-T2 w Ultra HD 4K będą:

  • Testy kompatybilności odbiorników konsumenckich DVB-T2 4K wykorzystujących format kodowania HEVC;
  • Testy jakości emisji dla różnych parametrów nadawania i odbioru sygnału 4K;
  • Pomiary i optymalizacja technicznych parametrów nadawania sygnału DVB-T2 w celu maksymalizacji zasięgu technicznego;
  • Porównanie jakości nadawania sygnału 4K poprzez różne kanały dystrybucji – testy transmisji na żywo poprzez sieć internet (portal, Platforma Hybrydowa TVP, aplikacje mobilne) – od 20 lipca.

Emisja testowa DVB-T2 będzie prowadzona do 31 lipca br. z obiektu RTCN Warszawa/Raszyn na kanale nr 7 (191,50 MHz) z mocą ERP 3,5 kW i polaryzacją pionową (V). Oznacza to, że odbiór sygnału DVB-T2 będzie możliwy jedynie w Warszawie i okolicach.

W ramach realizowanych testów przewiduje się nadawanie krótkich zróżnicowanych materiałów 4K, umożliwiających wszechstronną ocenę i pomiar jakości obrazu oraz ocenę kompatybilności technologicznej dostępnego na rynku konsumenckiego sprzętu odbiorczego.

TVP zaprasza do przesyłania uwag dotyczących odbioru oraz jakości sygnału na adres testy_dvbt2(małpa)tvp.pl.

Pewnie mało kto ma sprzęt do odbioru...ale daje info,może ktoś się znajdzie :)

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ponieważ u mnie na jednej antenie naziemnej telewizji odbierają 3 telewizory. I bardzo często występuje tzn. "pikselizacja", jak nie na jednym, to na drugim odbiorniku. Czasami chodzi, czasami wystarczy ruszyć kablem i zaczyna chodzić, czasami w ogóle nie odbiera a ostatnio u mnie jest problem z kanałami tvp. Ogólnie nie ma reguły. W związku z tym chciałbym do siebie do pokoju kupić antenę pokojową. Jaką kupić, na co zwrócić uwagę, aby wszystko było dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...