Skocz do zawartości
fasola123

Sharp 46x20E

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić Sharpa 46x20E :rolleyes: może ktoś już jest szczęśliwym użytkownikiem TV i napisze swoje wrażenia o tym modelu .Czy występuje tzw buczenie jak w poprzednim modelu 46XD1E. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam go tydzień, zwlekałem bo to nowość a wcześniej planowałem zakup XD1.
Niestety nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie ale jeśli interesują cię moje spostrzeżenia to mogę się kilkoma podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tom72' post='65539' date='29.10.2007, 21:11 ']Witam

Mam go tydzień, zwlekałem bo to nowość a wcześniej planowałem zakup XD1.
Niestety nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie ale jeśli interesują cię moje spostrzeżenia to mogę się kilkoma podzielić.[/quote]
Czy X20 rowniez nie potrafi sam obciac czarny pas z dolu i gory, jak mu sie wyswietli panorame na kanale 4:3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tom72' post='65543' date='29.10.2007, 21:29 ']Nie wiem od czego to zależy ale raz pasy pozostają a innym razem świeci cały ekran.[/quote]
No bo raz jest nadawne 16:9 a raz 4:3, jednym slowem podobnie jak XL2 nie potrafi sam obcinac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie ma tego wyższy model XL2 to ten raczej tego nie będzie posiadał, choć ręcznie zawsze udało mi przełączyć na wypełnienie całego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tom72' post='65547' date='29.10.2007, 21:40 ']Skoro nie ma tego wyższy model XL2 to ten raczej tego nie będzie posiadał, choć ręcznie zawsze udało mi przełączyć na wypełnienie całego ekranu.[/quote]

moze niema autoformatowania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marian_wierzbicki' post='65561' date='29.10.2007, 23:21 ']X20 strona 29 instrukcji: Automatyczny wybór rozmiaru obrazu WSS.
pozdrawiam[/quote]
Co z tego ze ma ta funkcje jak nie dziala w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz... ostatnie pytanie, czy jest cos godnego polecenia w podobnej cenie, czy to bedzie najlepszy wybor (42-46 cali)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupiłem w piątek TV 46, jak na razie jestem zadowolony. Niestety pojawił się feler w postaci świecącego piksela. Rozmawiałem z Sharpem i powiedzieli ze jeżeli będzie świecących pikseli około 8 to TV będzie podlegał wymianie. Jeżeli jest ktoś zainteresowany informacjami na temat TV proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='fasola123' post='65722' date='31.10.2007, 10:14 ']Witam, kupiłem w piątek TV 46, jak na razie jestem zadowolony. Niestety pojawił się feler w postaci świecącego piksela. Rozmawiałem z Sharpem i powiedzieli ze jeżeli będzie świecących pikseli około 8 to TV będzie podlegał wymianie. Jeżeli jest ktoś zainteresowany informacjami na temat TV proszę o info.[/quote]
Jesli denerwuje cie ten piksel, to ponaciskaj sobie troche ekran tak, zeby zrobic 8 zepsutych pixeli, wtedy dzwonisz do Sharpa i wymieniaja ci tv na nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ciekaw jak ten tv radzi sobie z ps3 , chodzi mi o smuzenie ,plynnosc w grach pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaNiU1976' post='69832' date='26.11.2007, 15:20 ']mam pytanie czy u kogos tez ten model wlacza sie nieraz pare minut ?[/quote]
Hmm pare minut :) U mnie w trybie 2 - na taki sobie ustawiłem :) (wolniejsze włączanie - oszczędnośc energii) tv włańcza mi się po 10 sekundach a w trybie 1 (szybsze włańczanie ) kilka sekund ( niemierzyłem dokładnie ale z 2-3 sek.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaNiU1976' post='69832' date='26.11.2007, 13:20 ']mam pytanie czy u kogos tez ten model wlacza sie nieraz pare minut ?[/quote]

To załatwia nowy soft, musisz go wgrać. Nie robiłem tego, poszukaj, taka sama sytuacja jest w pierwszej partii x20 jak i w xl2, widziałem komentarze.

Pozdr.

EDIT:


tutaj masz link:

[url="http://www.hifi-forum.de/viewthread-140-1097.html"]http://www.hifi-forum.de/viewthread-140-1097.html[/url] Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='71992' date='07.12.2007, 10:13 ']To załatwia nowy soft, musisz go wgrać. Nie robiłem tego, poszukaj, taka sama sytuacja jest w pierwszej partii x20 jak i w xl2, widziałem komentarze.

Pozdr.

EDIT:


tutaj masz link:

[url="http://www.hifi-forum.de/viewthread-140-1097.html"]http://www.hifi-forum.de/viewthread-140-1097.html[/url][/quote]

Hmmm a moze ktoś przetłumaczyć jak dokonać upgrade i jak sprawdzić jaą wersje oprgramowania się ma???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='72002' date='07.12.2007, 11:36 ']Hmmm a moze ktoś przetłumaczyć jak dokonać upgrade i jak sprawdzić jaą wersje oprgramowania się ma???[/quote]

Tutaj jest opis:

[url="http://www.sharp.de/softwareupdates/lcd-tv/lc3237424652_x20e.html"]http://www.sharp.de/softwareupdates/lcd-tv...24652_x20e.html[/url]


pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='72004' date='07.12.2007, 11:57 ']Tutaj jest opis:

[url="http://www.sharp.de/softwareupdates/lcd-tv/lc3237424652_x20e.html"]http://www.sharp.de/softwareupdates/lcd-tv...24652_x20e.html[/url]


pozdr.[/quote]
hmm ale jest po niemiecku, już do tego dotarłem... niemieckiego nie znam na tyle by wszystko zrozumieć , a wołałbym w tym przypadku nie uczyć sie na błędach...
ok mam już tłumaczenie, moze komuś się przyda:

1. Podczas dzialania urzadzenia - wyciagnac wtyczke z kontaktu
2. Podlaczyc USB-Stick do gniazdka USB z opisem "service" (po prawej stronie patrzac od przodu urzadzenia - ponizej zlacza EXT.4)
3. Trzymajac wlacznik - podlaczyc urzadzenie spowrotem do pradu
4. Zielona dioda powinna zaczac migac - po ok 4-6 mignieciach mozna puscic wlacznik. Dioda powinna dalej migac ( Nie wyciagac USB-Stick'a!)
5. Ok. 2 Minuty pozniej powinien pojawic sie nastepujacy obraz:
6. Po ok 1 minucie paski postepu Bank1 i Bank2 osiagna 100% - pojawi sie napis "Upgrade complete" i pojawi sie nastepujacy obraz:
Czerwona i zielona dioda migaja dalej.
Jesli na ekranie pojawi sie "Upgrade Failure" - wyciagnac kabel z gniazdka i powtorzyc proces od punktu nr 3.
7. Po udanym upgrade wyciagnac wtyczke z gniazdka i wyjac USB-Stick.

Po tym mozna podlaczyc urzadzenie ponownie do pradu i normalnie uzywac.
Wersje softu mozna sprawdzic opierajac sie na punkcie "Feststellen der Software-Version des LCD-TV" Edytowane przez ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może najpierw sprawdzić jaką się ma wersję oprogr- po niem i jednocześnie tłumaczone na ang.

[color="#0000ff"][b]Determine the software version of the LCD TVs[/b]
Ob diese Updates für Ihr Gerät eine Verbesserung darstellen, können Sie durch Überprüfung der derzeitigen Softwarestände Ihres Gerätes feststellen. Whether these updates for your device an improvement, you can review the current software stands determine your appliance.[/color] [list]
[*] [color="#0000ff"]Rufen Sie mit MENU das TV-Menü auf. Call MENU with the TV on. (Das Gerät muss sich im TV-Betrieb (The device must be in TV-Betrieb
befinden, also nicht auf einem der externen Eingänge.) , Is not on any of the external inputs.)
[/color]
[*] [color="#0000ff"]Wählen Sie mit Check with [img]http://www.sharp.de/_gfx/softwareupdates/lcd-tv/lcd_vor_rueck.gif[/img] "Einstellungen" und drücken Sie "Settings" and press [img]http://www.sharp.de/_gfx/softwareupdates/lcd-tv/lcd_unten.gif[/img] , um nach unten bis zum Menüpunkt "Kennung" zu gehen. In order to see the menu item "label" to go.
[/color]
[*] [color="#0000ff"]Bestätigen Sie diesen Menüpunkt mit OK. Confirm this menu item OK.
[/color]
[*] [color="#0000ff"]Es wird Ihnen auf dem Display der derzeitige Softwarestand angezeigt. It will be displayed on the screen of the current software release. (Obere (Upper
Zeile „Main Software“ untere Zeile „Monitor Software“.) Line 'Main Software "bottom line" Monitor Software. ")

Falls Ihr Gerät bereits über die neueste Software verfügt, ist ein Update nicht nötig. If your device is already on the latest software, an update is not needed. Falls nicht, sollten Sie ein Update vornehmen. If not, you should make an update. Die aktuellste Software trägt die Bezeichnung E0710291 (oberes weißes Feld) und M000105. The latest software is called E0710291 (upper white field) and M000105.
[/color]
[*] [color="#0000ff"]Mit „OK“ verlassen Sie nun dieses Menü wieder. With "OK" to leave you now this menu again.
[/color]
[/list]Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='72022' date='07.12.2007, 14:25 ']Może najpierw sprawdzić jaką się ma wersję oprogr- po niem i jednocześnie tłumaczone na ang.

[color="#0000ff"][b]Determine the software version of the LCD TVs[/b]
Ob diese Updates für Ihr Gerät eine Verbesserung darstellen, können Sie durch Überprüfung der derzeitigen Softwarestände Ihres Gerätes feststellen. Whether these updates for your device an improvement, you can review the current software stands determine your appliance.[/color] [list]
[*] [color="#0000ff"]Rufen Sie mit MENU das TV-Menü auf. Call MENU with the TV on. (Das Gerät muss sich im TV-Betrieb (The device must be in TV-Betrieb
befinden, also nicht auf einem der externen Eingänge.) , Is not on any of the external inputs.)
[/color]
[*] [color="#0000ff"]Wählen Sie mit Check with [img]http://www.sharp.de/_gfx/softwareupdates/lcd-tv/lcd_vor_rueck.gif[/img] "Einstellungen" und drücken Sie "Settings" and press [img]http://www.sharp.de/_gfx/softwareupdates/lcd-tv/lcd_unten.gif[/img] , um nach unten bis zum Menüpunkt "Kennung" zu gehen. In order to see the menu item "label" to go.
[/color]
[*] [color="#0000ff"]Bestätigen Sie diesen Menüpunkt mit OK. Confirm this menu item OK.
[/color]
[*] [color="#0000ff"]Es wird Ihnen auf dem Display der derzeitige Softwarestand angezeigt. It will be displayed on the screen of the current software release. (Obere (Upper
Zeile „Main Software“ untere Zeile „Monitor Software“.) Line 'Main Software "bottom line" Monitor Software. ")

Falls Ihr Gerät bereits über die neueste Software verfügt, ist ein Update nicht nötig. If your device is already on the latest software, an update is not needed. Falls nicht, sollten Sie ein Update vornehmen. If not, you should make an update. Die aktuellste Software trägt die Bezeichnung E0710291 (oberes weißes Feld) und M000105. The latest software is called E0710291 (upper white field) and M000105.
[/color]
[*] [color="#0000ff"]Mit „OK“ verlassen Sie nun dieses Menü wieder. With "OK" to leave you now this menu again.
[/color]
[/list]Pozdr.[/quote]

no racja :)
chodź u mnie to nie problem, bo lcd kupiłem 4 października, a najnowszy soft jest z końcq listopda. moze krótki opis po polsku sprawdzania wersji softu?? (chodź ja po obrazkach się domyśliłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może wysłać mi plik z nowym softem na maila, ponieważ nie mogę go ściągnąć ze strony: qba111@tlen.pl. Z góry bardzo dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzenie wersji softu:

Sharp musi być trybie TV analog albo cyfr.- czyli nie z sygnałem na jakimś wejściu - nie na jakimś EXT.

Weść do:

Menu
Ustawienia
Identyfikacja

Wtedy widać wersje softu - panelu i "podwozia". Najnowsza wersja podana kilka postów wyżej.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...